-15% zľava pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15

Viete, ako si správne vybrať opaľovaciu kozmetiku?

Leto je za rohom a vy sa už istotne tešíte na chvíle strávené na ležadle pri bazéne. Horúce slnečné lúče sú lákavé, no treba sa pred nimi patrične chrániť. Čo by nemalo chýbať vo vašej opaľovacej výbave a na čo si dávať pozor?

Čo si predstavíte, keď sa povie kozmetika na opaľovanie? Podľa mnohých pod toto slovné spojenie spadá len jeden produkt – opaľovací krém. Ten je základom bezpečného pobytu vo vonkajšom prostredí počas horúcich letných dní, no mnohí mu nevenujú dostatok pozornosti. Kúpiť si ten najlacnejší krém na opaľovanie, ktorý zoženiete v supermarkete, je to najhoršie, čo môžete pre svoju pokožku spraviť. Lacné opaľovacie krémy obsahujú veľké množstvo chemických prísad, ktoré síce vašu pokožku ochránia pred spálením, no zároveň ju vysušujú, dráždia, môžu spôsobovať rozličné alergie a vyrážky. Svojej pokožke tak v konečnom dôsledku viac poškodíte ako pomôžete.

Nehovoriac o ďalšej častej chybe – nevyužívaní všetkej dostupnej opaľovacej kozmetiky. Opaľovací krém skutočne nie je jediný produkt na starostlivosť o pokožku pred a po opaľovaní. Ak chcete svojej pokožke dopriať tú najlepšiu možnú starostlivosť, odporúčame využívať aj ďalšie produkty. Aj pri nich si však dávajte pozor, aby neobsahovali priveľa škodlivej chémie.

Možno si kladiete otázku, ako vlastne rozoznať, či daný produkt obsahuje nejakú škodlivú chémiu alebo nie. Máme pre vás jednoduchý trik – zamerajte sa na prírodnú opaľovaciu kozmetiku, ktorá je účinná, no zároveň maximálne šetrná ku vašej pokožke. Do vašej opaľovacej výbavy odporúčame zaradiť najmä nasledovné produkty.

Prírodný opaľovací krém – ideálny aj pre deti
Základom ochrany pokožky pred spálením slnečnými lúčmi sú opaľovacie krémy a mlieka. Odporučiť môžeme LaveraAlga Maris opaľovací krém. Tieto produkty majú stopercentne prírodné zloženie, na rozdiel od neprírodných opaľovacích krémov neobsahuje umelé farbivá, parabény, silikóny, nano-častice, chemické filtre, či inú „pliagu“, ktorá by zbytočne dráždila vašu pokožku. No nebojte sa, nákupom prírodných opaľovacích krémov neprichádzate o žiadne z ich základných vlastností. Práve naopak, sú vodeodolné, hydratujú a vyživujú pokožku a vhodné sú aj pre ľudí, ktorí trpia na rozličné kožné alergie, ekzémy, či akné.

prirodna opalovacia kozmetika

Ak vyberáte krém na opaľovanie pre deti, alebo detské mlieko na opaľovanie, stopercentne prírodné produkty dávajú tiež veľký zmysel. Detská pokožka je často mimoriadne citlivá na chemické prísady v klasických opaľovacích krémoch a používanie lacných produktov plných umelých prísad môže vyústiť do rozličných kožných ochorení. Pri používaní biokozmetiky na opaľovanie si môžete byť istí, že svojim deťom dávate len to najlepšie. Naším tipom je Weleda detský krém na opaľovanie.

Nezabúdajte na starostlivosť po opaľovaní!
Ak chcete pre svoju pokožku to najlepšie, náležitú pozornosť by ste jej mali venovať aj po opaľovaní. Slnečné lúče dajú pokožke zabrať, a to aj v prípade, že použijete opaľovací krém. Pokožka môže byť po opaľovaní jemne podráždená a vysušená, čo je normálny sprievodný jav pobytu na slnku. Biokozmetika na opaľovanie zahŕňa aj mlieka, krémy, či dokonca sprchové gély určené na upokojenie pokožky po opaľovaní.