Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Antivírusové éterické oleje na prevenciu

Éterické oleje môžu slúžiť ako výborná prevencia pred vírusmi. Viaceré éterické oleje majú antibakteriálne, antiseptické a proti vírusové účinky.

Počas tohto náročného obdobia, keď sa každý potrebuje maximálne chrániť svoje zdravie,  máme pre vás špeciálny tip od skúsenej aromaterapeutky pani Adély Zrubeckej z Nobilis Tilia.

Antivírusová zmes podľa Nobilis Tilia:

Zmiešajte éterické oleje Bergamot, citrón, eukalyptus radiata a tea tree v rovnakom pomere. Získate jedinečnú zmes éterických olejov, ktoré pôsobia proti vírusom a pomáhajú čistiť a dezinfikovať priestor, vzduch, povrchy...

Takúto zmes môžete použiť viacerými spôsobmi:

1. Vdychovať priamo z fľaštičky niekoľkokrát  počas dňa.

2. Nakvapkať na papierovú vreckovku a vdychovať. Vreckovku si môžete nechať v kabelke, položenú v aute a pod. Dobrou pomôckou je aj keramická doštička od Nobilis Tilia alebo aromakameň. Keramika dobre drží arómu a umožňuje postupné odparovanie éterických olejov. Môžete ich používať opakovane a jednoducho položiť kdekoľvek, na stôl v kancelárii, v izbe, v aute do priehradky.

3. Nakvapkať do aromalampy alebo do difuzéra

4. Vyrobiť si dezinfekčný čistič. Vyrobenú zmes éterických olejov nakvapkajte do alkoholu. Ideálny je alkohol z lekárne, pokiaľ ho však momentálne nezoženiete, dá sa použiť bežný aj potravinársky alkohol. Na 1 liter môžete použiť 10-15 kvapiek zmesi. Podobne sa dá vyrobiť dezinfekčný gél. Trochu alkoholu zmiešajte s aloe vera gélom a k tomu pridáte zmes éterickych olejov. Rôzne návody nájdete na internete.

Dôležité je použiť kvalitné a 100% prírodné éterické oleje! Odporúčané éterické oleje Nobilis Tilia sú v bio kvalite a neobsahujú žiadne škodlivé prímesi.

antivirove etericke oleje nobilis