Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Zázračná kyselina hyalurónová

Čo je vlastne kyselina hyalurónová

Je to priehľadná látka s výnimočnou schopnosťou viazať vodu. Bežne sa v našom organizme vyskytuje hlavne v tekutine kĺbov, kožnom tkanive, v očnom sklovci, ale aj v mozgu, svaloch, pľúcach.

Molekuly kyseliny hyalurónovej majú výnimočnú schopnosť viazať vodu a preto sa používajú v prípravkoch pre dehydratovanú starnúcu pleť. Okrem toho má kyselina hyaulurónová hojivý účinok a zlepšuje pružnosť pleti. Okrem krémov, pleťových sér a gélov sa používa aj v prípravkoch na nechty a vlasy.

Využitie kyseliny hyalurónovej

Dopĺňanie kyseliny hyalurónovej je prospešné hlavne pri vysychaní kĺbov, artritíde, syndróme suchého oka, únave, ale aj pri hojení rán. Momentálne zažíva kyselina hyaulurónová veľký boom v kozmetickom priemysle. Neobišiel ani prírodnú kozmetiku, tak prečo to nevyužiť. Pozrite si našu ponuku hyalurónových sér.

Ako pôsobí kyselina hyalurónová na pleti

Molekuly kyseliny hyalurónovej viažu na seba vodu, ktorá sa do pleti  postupne uvoľňuje. Pôsobí ako hubka, ktorá nasáva vodu a postupne ju uvoľňuje do pleti. Pleť je hydratovaná priebežne a preto vyzerá sviežo a napnutá. Určite ste si tento efekt už všimli pri nanesení hydratačného séra, krému alebo masky.

Zároveň kyselina hyaulurónová pomáha vyplniť priestor medzi kolagénovými a elastínovými vláknami a udržuje pleť mladú. Na škodu je, že kyseliny hyalurónovej spotrebuje telo veľa a čím sme starší, tým menej si jej telo dokáže vyrobiť.

FotkyFoto_99505267_XS

Ako vám pomôže ?

Výhodou je, že kyselina hyaulurónová je pleťou dobre znášaná. Okrem super schopnosti hydratovať pomôže aj vyhladiť vrásky, zabraňuje tvorbe strií a jaziev. Veľké využitie má kyselina hyaulurónová aj v estetickej chirurgii.

My vám však radšej odporúčame menej drastické riešenie a to špeciálne prírodné hyaulurónové séra. Veľký záujem o tieto prípravky si všimli aj výrobcovia prírodnej kozmetiky a hneď zareagovali. Takmer každá známejšia značka uviedla na trh svoje vlastné hyaulurónové sérum.

Nachádza sa aj v strave

Kyselinu hyalurónovú môžete získať aj zo stravy. Naše telo ju prirodzene vyrába a stravou tento proces ešte viac podporíte. Uvarte si silný kurací vývar z koží, šliach a chrupaviek. Najlepšie z kurčiat z bio chovu. Je to ideálny zdroj kyseliny hyalurónovej. Okrem toho ju však získate aj z koreňovej zeleniny, sójových bôbov a z červeného vína. Dosiahnete tak mladšiu a zdravšiu pleť, prirodzený vzhľad a pružné zdravé telo.

A samozrejme nezabudnite na prírodnú kozmetiku :-) O pleť sa treba starať znútra aj zvonku!

Prírodné hyalurónové séra