Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Chcete začať s prírodnou kozmetikou ? Máme pre vás tipy...

Počuli ste už o pozitívach prírodnej kozmetiky a chceli by ste ju začať používať ? Máte pocit, že zrazu je tých značiek prírodnej kozmetiky nejak veľa a neviete, ktorú si vybrať ? Bojíte sa, že urobíte chybu a vyberiete si niečo, čo vlastne ani nemusí mať zloženie zodpovedajúce prírodnej kozmetike ?

Nebojte sa, my vám poradíme. Máme pre vás 4 tipy na produkty, ktoré si môžete vybrať, keď začínate s prírodnou kozmetikou.

1. Prírodná zubná pasta

Zubná pasta je to prvé, čo vám odporúčame zmeniť, ak chcete prejsť na prírodnú kozmetiku. Zloženie zubnej pasty je veľmi dôležité, pretože cez ústnu dutinu sa všetky látky z nej dostávajú do tela. Väčšina prírodných zubných pást je bez fluóru. Nadmerné množstvo fluóru je škodlivé a môže mať negatívne následky na vaše zdravie.

Náš tip: Zubná pasta Basis Sensitiv Lavera  75 ml  cena: 2,59€

zubna pasta basis senssitiv

2. Prírodný šampón na vlasy

Zmeňte svoj šampón za prírodný šampón na vlasy. Bežné šampóny obsahujú sulfáty (SLS), parabény, silikóny a syntetické parfémy. Nič z toho vašim vlasom neprospieva. Navyše po rokoch používania zistíte, že vlasy sú slabé, vypadávajú a nerastú tak, ako by mali.

Náš tip: Prírodný šampón BIO Ginko & Oliva Sante   200 ml   cena: 3,99€

sampon gino sante

3. Prírodný sprchový gél

Prírodné sprchové gély neobsahujú syntetické tenzidy. Tie vašu pleť nadmerne odmastňujú a narúšajú jej prirodzené funkcie. Prírodné sprchové gély umývajú na báze jemných rastlinných tenzidov. Obvykle o trochu menej penia, ale na to si určite zvyknete. Zdravie je prednejšie.

Náš tip: Sprchový gél Vitality Neobio 200 ml  cena: 2,60€

sprchovy gel vitality neobio

4. Prírodný univerzálny krém

Krém používate aj niekoľkokrát denne - na tvár, ruky a telo.  Všetky látky, ktoré nanesieme na pokožku sa vstrebávajú do krvného obehu. Určite budete mať lepší pocit, ak budete vedieť, že váš krém je 100% prírodný.

Náš tip: Softcream Sante (Ľahký hydratačný krém) 150 ml cena 4,99€

softcream

Všetky odporúčané produkty sú certifikované BDIH a Natrue. Tieto certifikáty vám zaručujú, že ide o skutočne prírodnú kozmetiku. Ak nájdete na výrobku tieto logá, máte istotu, že si kupujete kvalitnú certifikovanú prírodnú kozmetiku.

bdih natrue

Odporúčané produkty vám poskytnú základ pre začiatky s prírodnou kozmetikou. A bude vás to stáť len 14,17€. Žiť zdravo nestojí veľa, treba si len správne vybrať.

Upozornenie: Ceny uvedené v tomto článku sú platné v čase uverejnenia článku 27.2.2016. Ceny môžu byť zmenené. Aktuálne ceny nájdete v eshope priamo pri produktoch.