Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Prírodné zubné pasty

Výber prírodných zubných pást je celkom široký. Ktorá je teda tá naj ?

 Záleží, čo očakávate :-) a čo uprednostňuje. Aj pri zubnej paste platí, sto ľudí sto chutí.

Samozrejme výber netreba podceniť, ale keď  sa rozhodnete pre prírodnú zubnú pastu, nemáte čo pokaziť. To najdôležitejšie je, že prírodné zubné pasty sú bez konzervantov, farbív a umelých príchutí. Nezaťažujú organizmus škodlivými látkami a obvykle (až na špeciálne výnimky) sú bez fluóru a fluoridov.

Zubná pasta s fluórom sa používa len v prípade jeho nedostatku v organizme, čo je celkom zriedkavý prípad. Fluóru potrebuje organizmus veľmi málo a dokáže ho prijať z iných zdrojov. Nie je potrebné ho dopĺňať formou zubnej pasty. Nadmerné množstvo fluóru je pre organizmus škodlivé a treba sa mu vyhnúť.

Väčšina prírodných zubných pást fluór neobsahuje. Výrobcovia prírodných zubných pást chcú však samozrejme uspokojiť všetkých zákazníkov a preto majú v ponuke aj niekoľko pást s fluórom ako napr.

Prírodné zubné pasty s fluórom

Mätová zubná pasta s fluoridom Lavera

Zubná pasta Mäta s fluoridom Sante

Popis výrobku jasne hovorí o obsahu fluóru a jeho množstve. Zákazník je tak jasne informovaný a zložení výrobku.

Väčšina zákazníkov však používa prírodné zubné pasty práve preto, že fluór neobsahujú. Pre 100% istotu, že pasta neobsahuje fluór, si prečítajte zloženie a hľadajte názov Sodium fluoride. Ak je tam, pasta fluór obsahuje.

Detské prírodné zubné pasty fluór spravidla neobsahujú.  Deti pastu veľmi často aj prehĺtajú a preto je veľmi dôležité, aby ste im vybrali pastu, ktorá je neškodná aj pri prehltnutí ! Tu sa môžete spoľahnúť hlavne na overené značky ako Weleda, Lavera a Logona.

Niekoľko typov na výber prírodnej zubnej pasty:

Na citlivé ďasná, zápaly v ústnej dutine, bolestivé zubné krčky: Rataňová zubná pasta Weleda

Táto pasta je naozaj skvelá. Výrazne pomáha pri rôznych problémoch v ústnej dutine ako zápaly, krvácanie ďasien, afty, bolesti zubov a pod. a Niekedy vás aj zachráni pred návštevou zubára :-) Má silné protizápalové účinky, pôsobí sťahujúco a tým zabraňuje tvorbe zápalu a krvácaniu.

Má staroružovú farbu kvôli obsahu extraktu z ratane. Naozaj dôkladne čistí. Má klasickú výraznú mätovú chuť.

Silný čistiaci účinok a ochrana pre zubným kazom: Soľná zubná pasta Weleda

Táto výnimočná zubná pasta obsahuje malé kryštáliky soli, ktoré zvyšujú tvorbu slín a podporujú tak čistenie ústnej dutiny. Soľná zubná pasta je silná aj čo sa týka chuti (ostrá mentolová s chladivým efektom) aj čo sa týka čistiacej schopnosti. Neodporúča sa používať  na citlivé ďasná a zubné krčky. Môžete ju používať pravidelne alebo príležitostne.

Zástancovia Weledy nedajú na tieto zubné pasty dopustiť :-)  A majú pravdu! Zubné pasty Weleda majú oproti iným značkám (tak je to u Weledy vždy) uplné iné a zaujímavé zloženie. Obsahujú napr. aj plavenú kriedu, ktorá má veľmi dobrý čistiaci účinok. Treba však aj povedať, že niekomu môže vadiť pomerne výrazná silná chuť týchto pást, za čo môže asi vyšší obsah éterických olejov. Pokiaľ vám toto nebude vadiť pasty určite odporúčame. S účinkom budete spokojní.

S minerálnymi časticami pre dokonalé čistenie: Minerálna zubná pasta Logona

Obsahuje špeciálne minerálne častice pre jemné ale dôkladné čistenie. Má jemnejšiu mätovú chuť a napriek tomu, že čistí intenzívne, je šetrná k ďasnám.

Klasické zubné pasty pre celú rodinu:

Zubná pasta BIO Mäta Logona Cenovo veľmi prijateľná prírodná zubná pasta s jemnou chuťou mäty. Pasta je skôr jemnejšia, možu ju používať aj staršie deti. Obsahuje aj extrakt z harmančeka s protizápalovým účinkom. Poskytuje štandartnú starostlivosť o zdravé zuby a ďasná.

Zubná pasta Basis Senstive Lavera Podobná zubná pasta len od iného výrobcu. Ak máte bezproblémové zuby aj ďasná, určite nesklame a je vhodná na bežnú starostlivosť. Má jemnú mätovú chuť.

Jemné zubné gély na ciltivé zuby a ďasná

Rastlinný zubný gél Mäta Logona Príjemný mätový zubný gél, jemný k citlivým zubom a ďasnám

Rastlinný zubný gél Rozmarín a Šalvia Logona pomáha hlavne pri paradentóze. Neobsahuje mätu ani mentol.  Môžete požívať aj pri homeopatickej liečbe.

Rastlinný zubný gél Weleda na veľmi citlivé ďasná. Veľmi jemný a chuťovo príjemný chladivý gél na citlivé zuby a ďasná.

A nejaké špeciality :-)

BIO Ajurvédska prírodná zubná pasta s miswakom Oléanat  Skutočne špeciálna receptúra podľa ajurvédskej tradície s miswakom. Miswak má schopnosť posiľňovať ďasná a zabraňuje tvorbe zubného kazu. Má silné dezinfekčné a čistiace účinky. V tomto zložení je to ojedinelá ajurvédska receptúra u európskeho výrobcu.

Zubná pasta s vitamínom B12 Sante. Nedostatok vitamínu B12 sa veľmi ťažko vyrovnáva. Obsahuje ho veľmi málo potravín a jeho vstrebateľnosť je aj tak nízka. Jeho prítomnosť v tejto špeciálnej zubnej paste umožňuje vstrebať ho cez sliny počas umývania zubov. Podľa klinických štúdii sa za 4 týždne používania tejto pasty zvýši B12 vo vašom organizme až o 60%  Okrem toho samozrejme pasta výborne čistí zuby a ošetruje ďasná. Príjemný mätový éterický olej dodáva sviežu chuť. Obsahuje fluorid sodný - fluór. Existuje však aj vo verzii bez fluóru.

Cannadent ošetrujúca zubná pasta Cannaderm Špeciálna silná bylinková pasta, ktorá sa osvedčila hlavne pri paradentóze a krvácaní ďasien. Má silný sťahujúci účinok. Obsahuje extrak z dubovej kôry, grapefruitového semienka, šalvie, rozmarínu, klinčeka. Skutočne zaujímavá a ojedinelá receptúra. Veľmi účinná pri citlivých zubných krčkoch, aftách, prerezávaní zubov a otlakoch od zubnej protézy. Ošetruje bolestivé miesta, môže sa nanášať aj lokálne na bolestivé a zapálené miesto.