Nápoj čínskych MUDRcov - TCM Herbs

Kód: TCH900
Tip VÝHODNÁ CENA
Značka: TCM Herbs
€27,19
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čínsky bylinný nápoj s priaznivým účinkom na celý organizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Posilňuje slezinu PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI,
Vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády YU
Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU
Posilňuje energiu Qi ľadvín a pľúc.
Reguluje energiu QI a harmonizuje stredné ohnisko

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Obezita, metabolický syndróm (tj. nadváha + vysoký krvní tlak + zvýšený cholesterol a krvné tuky + srdečné choroby + ateroskleróza), žlčníkové a ľadvinové kamene a piesok, angína pectoris, reumatické ochorenia kĺbov a svalov, artróza, celiakie, Crohnova choroba, ulcerózna colitída…
Cysty, myomy, fibrómy, strumy, lipomy, rôzne druhy nádorov, hrčky v prsníkoch, zväčšená prostata, zväčšené nosné mandle, zväčšené krčné uzliny, zväčšená štítnica, opuchy končatín, uvoľňuje napätie šliach a kŕče v končatinách.
Celulitída, bradavice, kožné výrastky, materské znamienka, ekzémy, zápaly kože (lupienka, akné, rúžovka, bércové vredy apod.) a spomaľuje šediveniu vlasov.
Kašeľ (akútny aj chronický), chronická nádcha, zápaly nosných dutín, po respiračných chorobách (po virózach, chrípkach, zápaloch priedušiek a pľúc), po antibiotikách, kortikoidoch a cytostatikách…
Kancerostatické účinky tzn., že spomaľuje a zastavuje rast rakovinových buniek.

Odborná literatúra o TCM uvádza: Hlavnou bylinou v čaji je slzovka. Ako vidno z predošlého, jej výnimočnosť spočíva v tom, že na jednej strane posilňuje organizmus (ľadviny, slezinu, pľúca), bez toho že by pritom „spaľovala vlastné rezervy uložené v ľadvinách“, na strane druhej vylučuje škodliviny z organismu (horúce toxíny, vlhkosť, hlien), čím táto slzovka - jobovka nieje verná svojmu menu a naopak snaží sa všetko na dobré obrátiť. V podstate je to ideálna potravina pre dnešného človeka, ktorý potrebuje posilňovať svoj organizmus (bez vedľajších účinkov) a súčasne aj drenážovať telo od nežiadúcich usadenín (z údenín apod.), dnešným moderným žargónom tzv. detoxikovať. Ako hovoria starí čínski majstri: Slzovke sa dostalo suchej Qi (čchi) zeme a súčasne sa rodí obdarená jesennou Qi (čchi) neba.

I povedal čínsky klasik Bencaojing jedného dňa v roku 1625: Dlhodobo používaná nadľahčuje telo. Jednoducho, ak sa odstráni vlhká škodlivosť, slezina a žalúdok sú v kľude a tým s napráva stredný žiarič. Keď je stredný žiarič v poriadku, potom dokáže vyživovať štyri končatiny a spriechodňovať krvné cievy. 

Všetci poznáme ten pocit, keď sa cítime akoby nasiaknutí a s pocitom tiaže či únavy, ktoré sa nedajú len tak striasť. Slzovka toto tzv. odvodnenie (či vyžmýkanie nasiaknutej huby na umývanie tabule) za nás urobí!

Z hľadiska západnej medicíny má vysoký obsah najmä betakaroténu, vitamínov skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, horčíku, železa, medi, mangánu, fosfóru a zinku, a to v tej najlepšie vstrebateľnej a spracovateľnej podobe. Semená obsahujú cez 10 % vody, 52 % škrobu, približne 18 % bielkovín a 7 % tuku. Obsahujú tiež menší množstvo vitamínov skupiny B. NEOBSAHUJE LEPOK!

Rozbor bylín v zmesi: Nápoj vyrobený (z 90%) zo sušenej BioSlzovky obecnej, čo sú semená divokej trávy, podobné jačmeňa (avšak jedná sa o krmovinu, nie obilninu!), ktorá je známa aj pod názvom Jóbove slzy alebo perlivý jačmeň - čínsky Yi yi ren (Legendy písané bylinami) - posilňuje dráhu sleziny a jej čchi PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI, ktorá je na túto škodlivinu veľmi citlivá. Napriek chladnej povahe neoslabuje žalúdok a odvádzaním vlhkosti nepoškodzuje riadnu energiu čchi Qi, čo v praxi málo takýchto bylín vie! Lieči teda tak podstatu choroby, tak aj jej vrchol! Ďalej vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády, ktoré vznikajú v dôsledku kumulácie vlhkosti v svaloch, kĺboch a koži a prejavujú sa predovšetkým bolesťami. Tiež ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU, vzniknuté ako odpadové produkty látkové premeny, ktoré sa postupne usadzujú v organizme. Zostávajúcich 10% v zmesi potom tvorí kôra mandarínky Chen pi - je horká a dokáže vypúšťať, je štipľavá a dokáže rozptyľovať, je teplá a dokáže harmonizovať, je aromatická a dokáže vysúšať, vďaka čomu slezina „precitne“. Jej schopnosť liečiť stovky chorôb spočíva jednoducho v využití účinku regulovať energiu čchi Qi a vysušovať vlhkosť a rozpúšťať hlien TAN.

Všetky vyššie popísané účinky sa vzťahujú len k Nápoju čínskych MUDRcov, ktorý je vyrobený z prevarenej slzovky a nie z praženej! Čaj z praženej slzovky (u nás napr.. známy pod názvom Hatomugi čaj – sáčkový čaj z Japonska) má ceľkom opačné účinky na organizmus, pretože z hľadiska TCM posilňuje a zahrieva, bez toho že by vylučoval odpadnové látky, čiže je vhodný pre cca 5% našej západnej populácie (vegetariáni, makrobiotici apod.). Oproti tomu Nápoj čínskych MUDRcov je vyrobený len povarením slzovky a následným sušením do koncentrovaného prášku v pomere 1 : 5 (tzn. 1 gram instantného prášku odpovedá 5 gramom surovej suroviny).

Dávkovanie: Doporučená denná dávka je 4 gramy tj. 4 odmerky 1 x denne, najlepšie ráno (miesto čaju či kávy k raňajkám). Deti do 12 rokov užívajú polovičnú dávku. Pripravuje sa ľahko a to zaliatím instantného prášku horúcou vodou (cca 2 dcl) a po poriadnom rozmiešaní sa pije teplý (aj k jedlu). Prípadné častejšie močenie nie je na škodu. 

V prípade urýchlenia účinku slzovky (napr. u obezity či u závažnejších problémov) je možné zvýšiť dávkovanie a tento nápoj piť častejšie a to 2 – 3x denne.

Obsah: 100g (obsah bylín v max. možnej koncentrácii 1:5, čo v našom prípade zodpovedá 500 g instantného prášku, z ktorých je možné pripraviť 25 čajov).

Naša Bioslzovka je pestovaná na ekologických poliach na Taiwane a každá šarža je testovaná v akreditovanom laboratóriu vo Švajčiarsku a to na ťažké kovy, plesne, mikróby, aflatoxíny a hlavne ako jediná v ČR i na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), lebo tie sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť u produktov z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak „zanesení“ ďalšími nežiadúcimi „chemikáliami“.

Upozornenie: Nápoj strieborného vetra je 100% prírodný produkt z prírodného zberu, preto je nutné počítať s tým, že každá šarža môže mať trochu inú chuť a farbu, čo ale nie je na závadu a nič to nemení na deklarovanom účinku. (nie je vyrobený zo žiadnych geneticky klonovaných ani modifikovaných obilnín, chemicky ošetrených, ktoré sú chuťovo a farebne úplne rovnaké!)

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: