Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

Viete ako správne čistiť pleť s prírodnou kozmetikou?

Chcete zdravú a krásnu pleť? Naučte sa ju správne odličovať a čistiť.

Či už máte citlivú, normálnu alebo zmiešanú pleť, jej odlíčenie a vyčistenie je základom starostlivosti o ňu. Na povrchu pleti totiž neexistuje žiadny samočistiaci systém. Nečistoty sa však na nej usádzajú ako cez deň, tak i v noci. Preto je dôležité pleť manuálne čistiť.

Správne pleť odlíčiť a vyčistiť je základným predpokladom k jej kráse a zdraviu. Zároveň je nutné pleť dôkladne čistiť aj preto, aby nečistoty nebránili pôsobeniu aplikovaných produktov. Čistenie by malo zachovávať prirodzenú rovnováhu pokožky a nenarušovať jej prirodzené funkcie.

“Odporúčame čistenie a zároveň odlíčenie pleti praktizovať ako denný rituál. Nájsť si čas len pre seba, na chvíľku sa uvoľniť , aplikovať kozmetické prípravky a nechať sa nimi hýčkať. Vnímať ich vôňu a textúru. To je pro nás dôležité. „Naše odličovacie prípravky z Weledy pleť nielen odličujú ale aj ošetrujú a zároveň pôsobia aromaterapeuticky”, hovorí kozmetička a produktová špecialistka Weledy Michaela Kolková.

Čistiť pleť je dôležité nielen večer, ale aj ráno aj v prípade, že nepoužívate make-up. Nečistôt, ktoré sa na pleti usádzajú, je veľké množstvo (zbytky potu, produkty metabolizmu privedené na povrch pokožky, či odumreté kožné bunky, nečistoty, mikróby alebo zbytky kozmetických produktov).

Nečistôt na pleti vás účinne zbaví Čistiaca pleťová starostlivosť od Weledy. Na odlíčenie a vyčistenie citlivej pleti sa hodí mandľová rada, ktorá plne rešpektuje jej špeciálne potreby.

 CLEANSING-bannerySK_679x960

 

Ako správne odlíčiť a vyčistiť pleť?

Perfektná príprava: predtým, než začnete s čistením pleti, dôkladne si umyte ruky.

Odstránenie očného make-upu: na navlhčený vatový tampónik nakvapkajte niekoľko kvapiek Mandľového pleťového oleja. Jemnými pohybmi smerom nadol odstráňte očný make-up a to tak, že bude tampónik úplne čistý. (Použite na tento účel aj viac tampónikov).

Navlhčenie pleti: predtým, než pristúpite k samotnému čisteniu pleti, navlhčite ju vlažnou vodou, to napomáha otvoreniu pórov. Dbajte pritom na to, aby voda nebola príliš horúca - mohlo by pleť vysušovať.

Dôkladné napenenie: malé množstvo Jemnej čistiacej peny naneste na tvár, krk či dekolt.

Jemné čistenie: krúživými pohybmi jemne aplikujte penu na pleť. Tak umožníte hĺbkové čistenie pórov. Vďaka jemným surfaktantom, ktoré sú v Jemnej čistiacej pene obsiahnuté, je šetrná k pokožke, dôkladne odstraňuje make-up a prebytočný maz, pričom zachováva prirodzenú hydratáciu pleti.

Opláchnutie a osušenie: dôkladne pleť umyte vlažnou vodou a osušte ju. Dôležité je pri sušení pleti používať čistý uterák. Iba tak totiž zabránite opätovnému znečistenu pleti nečistotami a baktériami.

Ideálne zakončenie starostlivosti: k dočisteniu pleti a jej tonizácii odporúčame používať Čistiace tonikum 2 v 1, ktoré pleť dôkladňe tonizuje a po jeho aplikácii je dokonale pripravená na ďalšie ošetrenie.

TIP: Pri odličovaní a čistení na pleť netlačte. Čistite jemnými ťahmi, vyhnete sa tak podráždeniu pokožky tlakom.

S čistotou pleti môžu súvisieť aj faktory, ktoré nás hneď nenapadnú, ako napríklad čistota posteľnej bielizne, pretože práve v nej sídli veľké množstvo baktérií. Odporúčame posteľnú bielizeň meniť približne raz za týždeň. Veľkým zdrojom špiny sú aj naše mobilné telefóny. Potom, čo ich odložíme, je dobré dôkladne si umyť ruky. Aj keď to tak nevnímame, telefóny bývajú skutočne veľkým zdrojom baktérií.

Článok je pripravený v spolupráci s Weleda, spol. s.r.o. org. zložka