Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Ako mať krásne vlasy aj v zime

V zime potrebujú vlasy špeciálnu starostlivosť. Sú vystavené náročným podmienkam a preto môžu trpieť nadmerným vysúšaním alebo naopak mastením. Namáha ich mráz, silný vietor, vykúrené miestnosti a striedanie teplôt.

Nosenie čiapky tiež spôsobuje vlasové komplikácie. Ak máte z čiapky vlasy spľasnuté a ťažké, skúste čiapku, ktorá nie je tak tesná.

Dokonca sa môže stať, že ak sú vaše vlasy normálne suché, počas zimného obdobia sa môžu začať mastiť. Je potrebné zvoliť vhodný šampón podľa momentálneho typu vlasov.

FotkyFoto_99725956_XS

Vyhýbajte sa fénovaniu, žehleniu a natáčaniu. Ak si už musíte vlasy fénovať, zvoľte studenší  vzduch.

Neumývajte si vlasy horúcou vodou. Najvhodnejšia je vlažná voda, tá vlasy až tak nevysušuje.

Aspoň raz do týždňa si doprajte vyživujúcu masku na vlasy. Pomôže vlasy vyživiť a hydratovať.

Prírodné masky a kondicionéry zabránia aj nežiadúcemu elektrizovaniu vlasov.

Nepoužívajte šampóny s obsahom syntetických tenzidov. Tie vlasy zbytočne vysušujú. Zvoľte radšej prírodné šampóny s jemnými prírodnými tenzidmi, ktoré si k vlasom šetrnejšie.

Nepoužívajte šampóny a stylingové prípravky s obsahom silikónov. Tie môžu vlasy umelo nabobtnávať a neprirodzene zaťažovať. Vlasy potrebujú prirodzenú hydratáciu, najlepšie z prírodných extraktov a olejov ako aloe vera, argánový olej, makadamiový olej, jojobový olej a pod.

Ak už používate prírodné šampóny na vlasy dlhšiu dobu, určite ste si všimli, že kvalita vašich vlasov je stabilnejšia a netrpia toľko sezónnym namáhaním. Prírodné šampóny bez silných tenzidov a bez silikónov vracajú vlasom rovnováhu. Vlasy sa potom ľahšie vyrovnávajú s bežnými náročnými obdobiami.

Ak beriete starostlivosť o vlasy naozaj vážne, uvažujte aj o prírodných farbách na vlasy. Fungujú síce ináč ako bežné farby, ale sú k vlasom 100% šetrné a navyše ich dokonale vyživujú.

Ak ste sa už rozhodli pre prírodnú vlasovú kozmetiku, buďte trpezlivý. Vlasy si na zmenu potrebujú zvyknúť a potom sa vám odvďačia prirodzenou krásou.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť