Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Ako na farbenie vlasov prírodnými farbami

Dnes mám pre vás pár rád ako si poradiť s prírodnými farbami na vlasy.

Farbenie vlasov prírodnými farbami je trošku iné ako farbenie bežnými farbami. Ak ste sa rozhodli, že skoncujete s chemickými farbami, tak ste urobili veľmi dobre. Z dlhodobého hľadiska vlasy veľmi poškodzujú, oslabujú a v konečnom dôsledku spôsobujú aj ich vypadávanie. Ale to je už to najhoršie, čo sa vám môže prihodiť. Tak radšej tomu predíďme už teraz. Jam som s chemickými farbami skoncovala už dávno. A nemienim sa k nim vrátiť.

Používam krémové farby Logona a nedám na ne dopustiť. Dobré sú aj práškové, ale je s nimi trochu viacej piplačka.

Moje začiatky s prírodnými farbami síce boli všelijaké a musím priznať, že som bola aj trošku sklamaná. Ale potom, potom som prišla na to, že to funguje ! :-)

Najdôležitejšie je, aby sa vaše vlasy zbavili pôvodnej chemickej farby. Potom prírodná farba chytí omnoho omnoho lepšie a výsledok bude super.

Ak sa vám nechce čakať, kým sa chemická farba zmyje, kľudne si začnite vlasy farbiť prírodnou farbou hneď. Tým nič nepokazíte, len farba nechytí až tak intenzívne. Postupne, take druhé až tretie farbenie však bude chytať lepšie a lepšie. Znamená to, že vlasy sa zbavujú tej hnusnej chémie, regenerujú sa a posiľňujú. Potom môže prírodná farba vlas dobre obaliť a držať na ňom.

Ak tento proces chcete urýchliť, Logona má na to takú špecialitku. Volá sa to Prípravok na vlasy pred farbením a slúži na očistenie vlasov od zbytkov rôznych vlasových prípravkov. Po použití farba chytí lepšie a rovnomernejšie.

Druhá veľmi dôležitá vec je, nechajte farbu pôsobiť dostatočne dlho, aby dobre chytila. Môže to trvať aj také 3 hodinky.

Najdôležitešie je, že ak ste sa už rozhodli pre prírodné farby na vlasy, ostaňte pri nich a k chemickým sa už nevracajte. Každým farbením budú vaše vlasy silnejšie a pevnejšie. Prestanú vám padať a samozrejme aj odtieň bude prirodzenejší. Ja si to neviem vynachváliť. Po pár mesiacoch používania boli moje vlasy oveľa pevnejšie, zdravšie a prestali padať.

Nezabudnite, že aby ste vlasom dopriali perfektnú regeneráciu, treba používať aj prírodný šampón bez syntetických tenzidov. Moje najobľúbenejšie sú tie od Logony. Ale super službu vám spraví aj Sante, Lavera či Weleda.

P.S. Logona má teraz nové odtiene hnedej - Chocolate brown a Coffee brown. No nemáte chuť ich vyskúšať ?

Prírodné farbičky krémové aj práškové mám tu