Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Prečo používať vložky a tampóny z biobavlny

Dámske vložky z bio bavlny sú plnohodnotnou náhradou za bežné vložky, ktoré kúpite v supermarkete. Majú však niekoľko výborných vlastností, ktoré určite počas svojich dní oceníte.

Každá žena by sa chcela cítiť počas menštruácie čo najpríjemnejšie, pohodlne a fungovať bez obmedzení. Preto je výber produktov dámskej hygieny tak dôležitý a individuálny. Dôležitú rolu hrá všetko, materiál, tvar, hrúbka, dĺžka, schopnosť absorpcie a určite aj to z čoho sú vložky alebo tampóny vyrobené.

Mnoho žien hľadá alternatívu k bežným menštruačným vložkám a tampónom práve zo zdravotného dôvodu. Dámske vložky a tampóny z biobavlny môžu byť vhodným riešením, pokiaľ sa často potýkate s gynekologickými zápalmi, svrbením, alergiami a inými nepríjemnými problémami. Syntetické materiály môžu viesť práve k spomenutým problémom, pretože pokožka nedýcha, vytvára sa prostredie žičlivé pre tvorbu baktérií a to vedie k ďalším komplikáciám.

FotkyFoto_98756452_XS

Výhody vložiek a tampónov z biobavlny

Biobavlna je jemný prírodný materiál veľmi šetrný k pokožke a intímnej oblasti. Mäkký a pohodlný povrch takýchto vložiek si určite obľúbite. Tým, že takéto dámske vložky neobsahujú žiadne plasty, umelý hodváb, latex a chemické prísady, sú veľmi priedušné a umožňujú pokožke dýchať. Nemusíte sa obávať, rovnako ako bežné vložky, majú vysokú schopnosť absorpcie menštruačnej krvi a z tohto hľadiska sú úplne bezpečné aj pre silnej menštruácii. Treba si len vybrať správnu veľkosť. Rovnako majú vodotesnú membránu vyrobenú z rastlinnej celulózy, ktorá bráni pretečeniu.

Vyberte si tie správne pre maximálne pohodlie

Vložky z rady Ultra sú tenšie a sú určené na slabšiu a stredne silnú menštruáciu. Majú 3 veľkosti Ultra Regular, Ultra Super a Ultra Super dlhé. Sú pohodlné, tenké a diskrétne.

Vložky  z rady Extra sú určené na stredne silnú, silnú menštruáciu a na noc. Majú tiež 3 veľkosti Extra Normal, Extra Super a Extra Super Long. Vložky z tejto rady majú silnejšie absorpčné jadro a preto dokážu prijať viac krvi. Budete sa v nich cítiť absolútne bezpečne. Zároveň sú aj o niečo hrubšie ako vložky z rady Ultra.

Na výber sú aj intímky vhodné na koniec menštruácie alebo na každý deň podľa potreby. Vybrať si môžete presne také, aké vám vyhovujú klasické mini, jemne tvarované pre super pohodlie alebo ultra tenké pre maximálnu nenápadnosť.

Menštruačné vložky z bio bavlny sú určené pre každú modernú ženu, pretože poskytujú počas menštruácie potrebný komfort a zároveň sú zdravšie pre ženský organizmus a citlivú intímnu oblasť. Plusom je samozrejme aj ich ekologický aspekt, pretože sú biologicky úplne odbúrateľné, keďže sú vyrobené len z čisto prírodných materiálov a bez použitia chlóru. Bielenie vložiek a tampónov chlórom môže byť rizikové, pretože na nich  zanecháva zvyšky dioxínov. Dioxíny sú karcinogénne látky a môžu spôsobovať rakovinu a iné závažné ochorenia. Dostávajú sa do nášho tela a usadzujú sa v tukových bunkách. Takisto znečisťujú vzduch, vodu, pôdu a rastliny.

Nezabúdajte ani na správny výber tampónov. Aj tu je dôležitý použitý prírodný materiál, pretože tampón prichádza priamo do kontaktu s vnútorným prostredím organizmu a citlivými sliznicami ženských orgánov. Dokonca pri tampónoch z biobavlny je menšie riziko syndrómu toxického šoku, pretože neobsahujú umelý hodváb. Prírodný materiál nepodporuje vznik baktérií, ktoré syndróm toxického šoku spôsobujú.

Myslite na svoje zdravie a vyberte si pre svoje dni zdravšiu alternatívu z prírodných materiálov.