S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

Očné krémy - tipy a rady

Pokožka v okolí očí si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.  V prírodnej kozmetike nájdete v očných krémoch rôzne bylinkové extrakty, výživné rastlinné oleje a vosky, ktoré sa o očné okolie starajú komplexne. V tomto článku vám predstavíme tri kvalitné krémy na očné okolie, ich zloženie a špecifický účinok.

Očný krém BIO granátové jablko a marula Sante

Výrobca uvádza, že ide o fluid, ale je to skôr krém. Má trošku hustejšu konzistenciu, ale veľmi dobre sa vstrebáva a vyhladzuje jemnú pokožku okolo očí. Zanecháva príjemný pocit. Obsahuje extrakt z očianky, ktorý pomáha pri unavených, červených a podráždených očiach. Na výživu pokožky okolo očí priaznivo pôsobí jemný hroznový olej, bambucké maslo, olej z granátového jablka, extrakt z rozmarínu a pohánky.

Krém je výnimočný obsahom oleja z marule. Marula je africké ovocie, ktoré je u nás menej známe .Marulový olej obsahuje vitamíny C. E a mastné kyseliny. Je to vynikajúci antioxidant. Tento špeciálny olej dobre vyživuje a hydratuje pleť. Chráni ju pre vysušením a podporuje tvorbu kolagénu v tkanivách. Tým sa zlepšuje elasticita pleti a vyhladzujú sa jemné vrásky. Tento vzácny olej dobre pôsobí aj na jazvy.

 

Očný krém Očianka Original ATOK

Veľmi obľúbený krém na oči, ktorý výrazne zmierňuje únavu a opuchy očí. Obsahuje extrakt z očianky a arniky. Rastlinné oleje borákový, jojobový a pupalkový sa starajú výživu a vyhladenie jemnej pokožky okolo očí. Krém obsahuje aj rastlinné maslá ako olivové a kakaové, ktoré pokožku chránia a posilujú podkožné tkanivo. Krém pomáha vyhladiť jemné vrásky a zlepšiť elasticitu pokožky.

Očianka rostkovová/Euphrasia officinalis je najznámejšia bylinka na oči. Pomáha pri všetkých očných problémoch, hlavne však zmierňuje podráždenie, začervenanie a slzenenie očí. Obklady z očianky ukľudňujú unavené a opuchnuté oči. Najlepšie pôsobí priamo obklad z bylinky, ktorú zalejeme vriacou vodou a necháme chvíľu vylúhovať. Kto však nemá čas a chce svojim očiam dopriať pravidelnú a kvalitnú starostlivosť, môže použiť práve tento krém z extraktom z očianky.

Náš tip: Očná voda euphrasia Nobilis Tilia - výborná voda na chladivé očné obklady. Obsahuje špeciálnu zmes byliniek a extrakt z očianky na unavené a presilené oči z nadmernej práce na počítači alebo sledovaním televízie. Vodu jednoducho nanesiete na vatové tampóny a priložíte na oči na niekoľko minút.

 

Očný gél BIO ruža & aloe vera Logona

Ak na starostlivosť o pokožku očného okolia používate radšej gély, vyskúšajte tento úžasne jemný gél s ružovou vodou a aloe vera. Ružová voda tvorí základ tejto gelovej konzistencie. Jej blahodárny a upokojujúci účinok je doplnený extraktom z aloe vera. Aloe vera sa postará o hydratáciu pleti a vďaka jemnej vodovej konzistencii preniká hlboko do buniek pokožky. Účinok gélu dopĺňa samozrejme extrakt z očianky na zmiernenie únavy a opuchu očí. Okrem toho gél obsahuje extrakt zo slezu, goji, ruže a kyselinu hyalurónovú.

Ružová voda má mnoho spôsobov využitia pri starostlivosti o pokožku. Jej delikátnosť ju priam predurčeje na chladivé očné obklady. Okrem toho že zmierni opuch očí, naladí vás svojou vôňou na vašu ženskú podstatu. Ružová voda harmonizuje ženskú psychiku, zmierňuje úzkosť a obavy. Ružový olej, z ktorého je vyrobená je základným ženským éterickým olejom. Vychutnajte si účinky kvalitnej ružovej vody aj v tomto očnom géli.

Ak chcete na obklady očí použiť len samostatnú ružovú vodu, odporúčame vám Ružovú vodu Nobilis Tilia vo fialovom skle.

Náš tip: Na opuchnuté oči priaznivo pôsobí pleťová voda Borievka original ATOK.

Celá ponuka prírodných očných krémov.