Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Levanduľové potešenie

Máte radi upokojujúcu vôňu levandule ?

Levanduľa patrí medzi najobľúbenejšie bylinky vôbec. Jej názov pochádza z latinského slova lavare - umývať sa, pretože sa odpradávna používala do kúpeľa, na vlasy, na pokožku, ale aj do liečivých mastí a do jedla. Fialkové kvety levandule sú veľmi aromatické a práve z nich sa vyrába tak obľúbený levanduľový éterický olej. Ten je potom súčasťou rôznych prírodných parfémov a prírodnej kozmetiky. Levanduľa je typickou bylinkou stredomoria, pestuje však aj v iných oblastiach. Najznámejšia oblasť pre pestovanie levandule je francúzske Provance. Levanduľa je výborným podporným prostriedkom na nervový systém a psychiku. Jej príjemná aróma ukľudňuje a navodzuje pokojný spánok.

U nás nájdete veľa produktov s touto nádhernou vôňou. Máme pre vás hneď niekoľko zaujímavých tipov:

Levanduľová pleťová voda Nobilis Tilia

Výborná jemná pleťová voda na citlivú a zapálenú pleť. Okrem klasického čistenia pleti sa hodí aj na upokojujúce obklady a ošetrenie vlasov. Mý upokojujúce účinky na psychiku.

Levanduľový krém Chere Nobilis Tilia

Jemný krém na citlivú pokožku. Vhodný je aj po opaľovaní. Vôňa levandule je veľmi jemná, prispôsobená dobrej znášanlivosti pre podráždenú pleť. Hodí sa aj pri aknóznej pleti. Dobre hydratuje a zvláčňuje.

Levanduľové mydlo Weleda

Klasické mydlo od Weledy s nezameniteľnou levanduľovo bylinkovou vôňou. Upokojuje nervovú sústavu a je vhodné pre celú rodinu. Jemne čistí pokožku a podporuje zdravý spánok. Ocenia ho všetci, ktorí nedajú dopustiť na mydlovú klasiku.

Levanduľová sprchovacia emulzia Weleda

So sprchovacou emulziou Weleda bude vaša pokožka veľmi spokojná. Má veľmi príjemnú jemnú konzistenciu ako telové mlieko. Tenzidy na cukrovej báze sú k pokožke veľmi šetrné. Autentická vôňa pravej levandule je očarujúca. Sprchovanie s touto emulziou je ozajstný balzam na dušu po hektickom dni.

BIO Levanduľa éterický olej Nobilis Tilia

Lavandula augustifolia vo svojej esenciálne podobe. Mimoriadne kvalitný BIO éterický olej na všestranné využitie v aromaterapii. Ako jeden z mála éterických olejov je vhodný aj na priame nanášanie na pokožku pri drobných odreninách, poraneniach, popáleninách. Výrazne urýchľuje hojenie. Ukľudňuje pychiku a navodzuje kľudný spánok. Levandula je obvykle prvá voľba pre deti a tehotné ženy.

Levanduľový relaxačný olej Weleda

Výborný relaxačný olej po namáhavom dni. Zmierňuje nervozitu a podporuje uvoľnenie a kľudný spánok. Najlepšie je ho vmasírovať do vlhkej pokožky hneď po kúpeli. Autentická vôňa levandule vás príjemne zharmonizuje.

Pleťové a telové mlieko Levanduľa Original ATOK

Univerzálne pleťové a telové mlieko. Používa sa  na čistenie pleti ako náhrada pleťovej vody pre suchšie typy pleti. Vďaka svojmu vyváženému zloženiu ho môžete použiť aj ako telové mlieko na ošetrenie pokožky celého tela.

Regeneračný krém Levanduľa Original ATOK

Zvláčňujúci krém pre všetky typy pleti s príjemnou vôňou levandule. Ocení ho hlavne ciltivá a podráždená pokožka. Krém príjemne osviežuje aj po opaľovaní a podporuje prirodzené regeneračné funkcie kože.

Pleťové tonikum Levanduľa Original ATOK

Výborné protizápalové a čistiace tonikum na mastnú, aknóznu a zapálenú pleť.

Sprchový olej Levanduľa Original ATOK

Príjemný sprchový olej, ktorý pomáha pri napätí vo svaloch. Uvoľňuje po fyzickej aj psychickej stránke. Priaznivo pôsobí na podráždenú nervovú sústavu.

Mydlo Nádherne levanduľová od Mylo

Ručne vyrobené mydlo s levanduľou poteší všetkých nadšencov prírodnej kozmetiky. Mydlo obsahuje sušené kvety levandule a je vhodné pre celú rodinu.

Levandulový balzam BIO karité Saloos

Tento balzam kombinuje hojivé účinky bambuckého masla a levandule. Hodí sa najmä na ošetrenie suchej podráždenej pokožky rúk. Urýchľuje hojenie drobných poranení a pôsobí protizápalovo.

BIO Kvetová voda levanduľová Nobilis Tilia

Úžasné tonikum pre všetky typy pleti. Má všestranné využitie pri starostlivosti o jemnú okožku. Schladzuje, zmierňuje začervenanie, pôsobé protizápalovo. Veľmi dobre upokojuje pokožku po opaľovaní. Dezinfikuje drobné poranenia. Je vhodná aj pre malé deti na upokojujúce obklady, po depilácii, na vaginálne výplachy...Môžte si ju pridať do kúpeľa alebo inhalovať na prečistenie dýchacích ciest. V tehotenstve na používa na upokojujúce obklady, na hojenie hrádze ihneď po pôrode alebo ako osviežujúci sprej počas prvej doby pôrodnej. V domácnosti ju využijete napr. na prevoňanie čerstvo opraného prádla. Stačí ho jemne postriekať. V lete je úžasná na rýchle osvieženie pleti aj vlasov.

A takto sa levandula pestuje na levandulových poliach...Nádhera...

FotkyFoto_68471045_XS_1

Vedeli ste, že najkvalitnejší éterický olej sa získava z levandule ktorá bola dopestovaná v nadmorskej výške 800 metrov nad morom ?