Ako sa lepšie sústrediť

Čakajú vás skúšky, písomky, maturita alebo prijímačky? Máme pre vás niekoľko skvelých typov z prírodnej lekárne ako podporiť rýchle a ľahké učenie. Základom, je zlepšiť koncentráciu a nenechať sa rozptyľovať rušivými podnetmi. Veľmi dobrú službu vám urobia aj prírodné produkty na zlepšenie pamäte a sústredenia.

Dajte si menšie ciele

Pri učení je najhorší pocit, že „je toho veľa“, že to nezvládnete, nestihnete. Tento pocit môže byť veľmi demotivujúci hneď na začiatku. Preto si vyskúšajte dať menšie ciele, ktoré sa vám bude dariť plniť. Ako na to?

Povedzte si, že sa budete sústrediť len na učenie určitý čas, napr. 15min. Tento čas nie je príliš dlhý, aby ste stratili koncentráciu a zároveň ste schopný sa za 15 minúť niečo naučiť. Potom si dajte krátku pauzu a postup opakujte. Ak sa vám tento postup bude dariť dodržať počas pauzy sa môžete odmeniť malou pochúťkou, postavte sa, prejdite sa, skontrolujte mobil :-), nezabudnite sa napiť a potom pokračujte.

Sústreďte sa na to, čo vám ide

Ak máte oblasť, v ktorej ste doma a učí sa vám ľahko, skúste ju striedať s niečím náročnejším. Vyhnete sa tak pocitu, že nenapredujete a ide vám to pomaly. Niekto uprednostňuje mať to najťažšie za sebou hneď na začiatku, iný to zase odkladá pokiaľ sa len dá. Preto vyskúšajte metódu striedania náročnosti úloh, ktorá je veľmi efektívna.

Plánujte si prestávku a odmenu

Prestávky sú v učení veľmi dôležité. Keď sa začínate učiť, stanovte si, kedy si dáte prestávku a sľúbte sami sebe motivačnú odmenu. Môže to byť nejaká sladkosť na posilnenie, desiata, káva, čaj a podobne. Do času určeného na prestávku sa pokúste maximálne sústrediť na učenie.

Vitamíny pre lepšie učenie

Aby vám učenie išlo ľahko a mozog fungoval perfektne, mali by ste mať dostatok všetkých potrebných vitamínov a minerálov. Nedostatok vitamínov môže byť príčinou únavy, ospalosti, straty koncentrácie. Najdôležitejšie vitamíny pre lepšie učenie sú B6, B12 a tiež minerály zinok a jód. Ak potrebujete tieto vitamíny doplniť, ideálne riešenie sú lipozomálne vitamíny s vysokou vstrebateľnosťou. Vaše telo ich bude môcť využiť maximálne efektívne.

lepsie ucenie pre deti

Využite silu byliniek pre koncentráciu

Príroda nám ponúka aj bylinky , ktoré zlepšujú sústredenie a podporujú činnosť mozgu. Sú to najmä ginko, rozmarín, gotu kola, šalvia a bacopa. Bylinky môžete piť ako čaj, ale omnoho efektívnejšie bude užívanie bylinných tinktúr.

Vhodným riešením môže byť Bylinková kúra na pamäť a mozog K38 od bylinkárstva Naděje. Bylinky z tejto kúry podporujú prekrvenie mozgu a zlepšujú pamäť.

Tinktúra Neurosan obsahuje ježibabu guľatohlavú, bakopu, javor poľný, ginko dvojlaločné a šalviu lekársku . Zmes týchto bylín pôsobí synergicky na nervovú sústavu. Podporuje duševnú koncentráciu a pamäť. Bacopa je obľúbená bylinka pre mladých študentov, ktorí sa pripravujú na skúšky, no radi ju využívajú aj seniori. Neurosan zároveň zmierňuje stres a napätie.

Vyskúšať môžete aj samostatné bylinkové tinktúry Ginko a Žen-šen.

Pomoc z prírody - éterické oleje pre lepšie učenie

Aromaterapia – teda liečba pomocou vôní éterických olejov z rastlín je ideálna pre podporu učenia a sústredenia. Vdychovanie sviežich vôní zlepšuje náladu a má priamy vplyv na centrálnu nervovú sústavu. Vyberte si overené éterické oleje na zlepšenie koncentrácie, ktoré využívajú študenti, šoféri a ľudia s duševne namáhavou prácou. Najobľúbenejšie vône sú všetky citrusy – citrón, pomaranč, mandarínka v ich rôznych verziách. Éterický olej citrón je silne osviežujúci a povzbudzujúci. Pomaranč zlepšuje náladu a zmierňuje napätie. Mandarínka je veľmi harmonizačná vôňa. Povzbudzuje, osviežuje a zároveň ukľudňuje, ale nie natoľko, aby vás utlmovala.

Litsea cubeba je olej je vhodný pri jazde autom, štúdiu a duševnej práci. Zlepšuje sústredenie, pôsobí antidepresívne, odstraňuje smútok. Môžete ho kombinovať s citrusmi a vytvoríte si príjemné svieže kombinácie.

Ideálne riešenie je hotová zmes éterických olejov špeciálne vymyslená pre žiakov a študentov - Lepšie učenie s grapefruitom, citrónom a pomarančom od značky Primavera. Môžete si vybrať Zmes éterických olejov, ktorú použijete do aromalampy alebo difuzéra. Ak chcete mať túto povzbudzujúcu vôňu stále pri sebe, vyskúšajte aroma roll on Lepšie učenie. Môžete ho mať kedykoľvek pri sebe a jednoduchou aplikáciou na ruku bude stále účinkovať. Klasický osviežovač vzduchu Lepšie učenie môžete nastriekať do miestnosti, kde sa učíte a vdychovať osviežujúce vône.

Výborná je aj zmes éterických olejov Koncentrácia s citrónom, jedľou a šalviou, ktorú môžete používať tiež vo forme aroma roll onu, osviežovaču vzduchu a klasickej zmesi do difuzéra.

Bachove kvapky pre lepšie sústredenie

Jednou z obľúbených metód ako zlepšiť schopnosť učiť sa, sú aj Bachove kvetové esencie. Osvedčili sa hlavne pri neschopnosti sústrediť sa kvôli rozptýlenej zasnenej mysli. Ak vám myšlienky neustále odbiehajú bokom, snívate, často sa ocitnete mimo realitu, vyskúšajte Bachovu esenciu Clematis. Ďalšou možnosťou je presne cielená zmes Koncentrácia - obsahuje až 7 Bachových esencií na zlepšenie pamäte a sústredenia.

ako sa lepsie sustredit

Čínska medicína – tabletky na pamäť s sústredenie

Ak chcete riešiť sústredenie, únavu, zlepšenie pamäte a mentálnych funkcií komplexne, odporúčame vám zamerať sa na čínsku medicínu. Čínske tabletky z bylín sú presne nakombinované tak, aby celkovo harmonizovali psychiku, duševnú únavu, slabú pamäť. Tieto schopnosti bývajú často oslabené aj vplyvom stresu a strachu a preto je vhodné riešiť aj túto oblasť.

Ideálnou zmesou je Gui pi wan Harmónia z broskyňového hája. Nájdete ju aj pod názvom Pevná slezina a bystrá myseľ alebo Ukotvená myšlienka. Tieto čínske bylinky sú veľmi obľúbené u študentov aj duševne pracujúcich hlavne vtedy, keď už pociťujete únavu z prepracovanosti a nadmernej duševnej práce.

Nevyváženosť medzi fyzickou a psychickou prácou spôsobuje podráždenosť, roztržitosť. Ak ste vo veľko pracovnom vypätí, môže to viesť k búšeniu srdca alebo nespavosti. Práve zmes Gui pi wan dokáže harmonizovať takto rozhodený organizmus.

Ďalšia veľmi nápomocná zmes pri únave a nespavosti z dôvodu duševného preťaženia je Tian wang bu xin wan známa pod názvom Elixír nebeského cisára (alebo aj Nebeská cisárovná). Táto zmes pôsobí pri duševnej prepracovanosti, podráždenosti s búšením srdca, nespavosti a neschopnosti sa sústrediť.

Podľa odbornej literatúre o čínskej medicíne môže byť vhodným riešením pre únave a preťažení aj čínska huba Cordyceps. Pôsobí ako vynikajúci zdroj energie a vitality pre celý organizmus. Preto ak potrebujete vzpruhu, vyskúšajte kvalitnú hubu Cordyceps Mycomedica.

Sebadôvera je na skúškach je dôležitá

Verte, že to zvládnete. Dôverujte svojim schopnostiam. Ak máte pocit, že vaše psychika je oslabená a strácate sebadôveru, sú tu pre vás Bachove kvetové esencie. Pomáhajú riešiť stavy ako nízke sebavedomie, nedostatok sebadôvery. Najvhodnejšia je Bachova esencia Larch na podporu sebavedomia, ale môžete zvoliť aj zmes Bachových esencií Sebadôvera. V tejto zmesi sa nachádzajú starostlivo vybrané Bachove esencie, ktoré podporia vašu sebadôveru a vieru vo svoje schopnosti. Získate chuť prekonávať prekážky a budete im čeliť s omnoho väčším sebavedomím.

Dobrý spánok a relax

Pri učení nezabúdajte na dôležitosť kvalitného spánku. Aby sa vám dobre študovalo, vaša myseľ musí byť oddýchnutá. Ak sa u vás začína prejavovať nespavosť alebo problémy so zaspávaním, vyskúšajte niektorý z overených prostriedkov prírodnej medicíny ako tinktúry s upokojujúcimi bylinkami, Rescue Night Bachove kvapky na spánok alebo hubu Reishi proti nespavosti.

Najpredávanejšie

lipozomalny selen zinok
€16,55
Lipozomálny Selén + Zinok
5 - 7 dní
Kód: ZS020
Pôvodne: €16,55
€13,96
clematis bach
€18,60
CLEMATIS - Plamienok plotný
Na sklade
Kód: BKT009
Pôvodne: €18,60
€15,68
ashwaganda lipozomalna
€25,06
Lipozomálna Ashawaganda 200 ml
3 – 5 dní
Kód: ZS031
Pôvodne: €25,06
€21,14
Memory kapsule Organic India
€15,63
Pôvodne: €15,63
€13,18
stress support kapsule planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,36
neurogin planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,36
memory support planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,36
gotu kola planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,36
53 položiek celkom
lipozomalny selen zinok
Vyrobené na Slovensku
€16,55
€13,96

Selén prispievak správnemu fungovaniu imunitného, k správnemu fungovaniu štítnej žľazy, k udržaniu zdravých nechtov a vlasov a k správnej spermatogenéze. Zinok je významný pre...

Kód: ZS020
PEVNÁ SLEZINA A BYSTRÁ MYSEĽ - GUI PI WAN - WLH3.9 Henan Wanxi (Objem 200 ks)
€17,83
€15,04

Čínska bylinná zmes na doplnenie energie. Fyzická a psychická záťaž. Nespavosť. Chudokrvnosť. Únava.

Kód: HEW002
clematis bach
€18,60
€15,68

Bachova esencia vhodná pre ľudí  zamyslených, duchom neprítomných, vo svojom svete. Únik pred realitou, zasnenosť, ospalosť, spomalenosť.

Kód: BKT009
ashwaganda lipozomalna
Novinka Vyrobené na Slovensku
€25,06
€21,14

Adaptogén a harmonizátor organizmu pre strese, nespavosti, únave, náročnej práci. Vhodná na zlepšenie koncentrácie, pri potrebe podať duševný výkon.

Kód: ZS031
Memory kapsule Organic India
€15,63
€13,18

Navodzuje duševnú rovnováhu a pokojnú myseľ. Posilňuje pred stresom, zlepšuje pamäť a kognitívne funkcie.

Kód: ORI011
brahmi kapsule organic india
€15,63
€13,18

Brahmi pomáha v období stresu, pri zvýšenej psychickej námahe, pomôže navodiť duševnú rovnováhu. Používa sa pri depresii, podporuje pamäť.

Kód: ORI006
stress support kapsule planet ayurveda
€20,59
€17,36

Stress Support Formula obsahuje tie najlepšie ajurvédske byliny na zvládanie stresu a nervozity - Ashwagandhu, Brahmi a Valeriánu.

Kód: PA29
neurogin planet ayurveda
€20,59
€17,36

Nervová sústava. Neurologické problémy. Ajurvédska zmes Neuro Gin obsahuje 2 účinné byliny na podporu nervovej sústavy pri všetkých neurologických ochoreniach.

Kód: PA57
memory support planet ayurveda
€20,59
€17,36

Pamäť, sústredenie, stres, skúškové obdobie, spánok. Ajurvédska zmes Memory Support obsahuje 4 účinné byliny na podporu pamäte, podporu sústredenia, podporu pri strese a úzkosti...

Kód: PA55
gotu kola planet ayurveda
€20,59
€17,36

Nervová sústava, koncentrácia. Gotu Kola podporuje cirkuláciu krvi, podporuje celú nervovú sústavu, zlepšuje koncentráciu. Bohatá na vitamíny A, B, E a K, obsahuje horčík.

Kód: PA18
calm easy planet ayurveda
€20,59
€17,36

Upokojenie,  nervová sústava, spánok. Calm Easy Formula obsahuje tie najlepšie ajurvédske byliny na upokojenie mysle - Brahmi, Ashwagandhu a Valeriánu.

Kód: PA37
brahmi kapsuly planet ayurveda
€20,59
€17,36

Pamäť, mozog, nervová sústava. Brahmi posilňuje mozog a nervovú sústavu. Má vynikajúce podporné účinky na pamäť a sústredenie.

Kód: PA02
osviezovac vzduchu pre lepsie ucenie primavera
Novinka
€16,93
€14,28

Prírodný osviežovač vzduchu, ktorý podporuje sústredenie, zapamätávanie a motivuje na učenie. Ideálny pre deti aj pre študentov.

Kód: PMV196001
ranny usmev tinktura z cinskych bylin yaomedica
€14,48
€12,21

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Depresia, stres, zábudlivosť, Alzheimer, poruchy správania, nespavosť

Kód: YM110
zmes eterickych olej ucenie pre deti farfalla
Novinka
€9,39

Motivujúce éterické oleje povzbudzujú deti, aby sa im lepšie učilo.

Kód: FAR323789
hericium vysoka koncentracia mycomedica
Novinka
€46,01
€38,81

Hericium (korálovec ježovitý) je neoddeliteľnou súčasťou čínskej medicíny. Táto parazitická huba má podľa nej schopnosť vyrovnávať yin a yang v tele.

Kód: MYC061
lipozomalny vitamin b12
Vyrobené na Slovensku
€18,17
€15,33

Lipozomálny vitamín B12 vo vysokovyužiteľnej forme. Prispieva tak aj k normálnemu, metabolizmu, tvorbe červených krviniek a správnej funkcii imunitného systému. Methylkobalamín...

Kód: ZS026
aroma roll on koncentracia primavera
€12,57
€10,60

Táto zmes je vhodná pre dni, na ktorých nám naozaj záleží. Podporuje dobrú koncentráciu, čistú myseľ, jasné zameranie a sústredenie sa.

Kód: PMV5208
Hore
Ďalšie produkty