Obnovte si psychickú aj fyzickú pohodu pomocou ajurvédskej medicíny

Necítite sa už dlhšiu dobu vo svojej koži? Máte zlý spánok, rýchlo vás prepadne únava a v práci ledva fungujete ?

Vyskúšajte posilniť svoj unavený organizmus pomocou ajurvédskej medicíny. Posilňujúce bylinky v ajurvédskych bylinných zmesiach vyrovnávajú nerovnováhu v organizme a čím viac sa dokážete priblížiť k rovnováhe (teda zdraviu) tým sa budete cítiť lepšie.

Nejde o žiadne náročné metódy. Jednoducho si vyberiete bylinkovú zmes, ktorú budete pravidelne užívať. Ajurvédska medicína je ideálna na obnovu životnej energie po chorobe, po operáciách, pri prepracovanosti, nadmernom strese a ako doplnok klasickej západnej medicíny, s ktorou dokáže veľmi dobre spolupracovať.

Ženám pomáha s hormonálnou nerovnováhou a ženskými problémami, rieši problémy s vypadávaním vlasov, so stresom a ženskou aj mužskou neplodnosťou. Ak potrebujete detoxikovať organiumus, špeciálne pečeň zamerajte sa ajurvédske bylinky, ktoré to zabezpečia šetrným a prirodzeným spôsobom.

Ajurvéda je stará lekárska veda, ktorá úspešne pomáha ľuďom na celom svete už viac ako 5000 rokov. Prečo by ste je unikátne účinky nemohli využiť aj vy?

Ako funguje ajurvédska medicína ?

Hlavný zámer ajurvédy je pomáhať udržiavať krehkú energiu nášho organizmu. Ak sa budete trošku pozorovať a tieto nerovnováhy si všímať, dokážete mnoho zdravotných problémov odhaliť ešte v začiatku. Vtedy je možné harmóniu obnoviť pomocou bylinných prípravkov – receptov ajurvédskej medicíny.

Ajurvédske bylinky – ktoré sú najlepšie?

Recepty ajurvédskej medicíny sú po tisícročia overené a fungujú. Dôležité je nájsť to správne pre seba. To, čo pomohlo jednému, nemusí pomôcť druhému, pretože príčina problému môže byť inde.

Základ ajurvédy tvoria tri energie – dóše. Tieto energie sa nachádzajú v každom organizme v rôznom pomere. Podľa prevahy jednej z dóší sa v ajurvédskom liečebnom systéme určuje, aký typ ste. Každá dóša má svoje špecifické prejavy.

Ajurvédske dóše:

  • Vata dosha (éter a vzduch)
  • Pitta dosha (oheň a voda)
  • Kapha dosha (voda a zem)

Prevaha určitej dóše určuje aj k akým zdravotným problémom ste náchylnejší, akú stravu uprednostňujete, vaše emócie, psychické aj fyzické rozpoloženie. Zabráňte stavu, kedy sa vaša dóša stane nadmerne dominantnou. Vyhnete sa tak chorobám, ktoré takáto dominancia vytvára.

Prispôsobte svoj životný štýl ako aj stravu vašej dominantnej dóši, aby ste sa udržali v rovnováhe.

Najlepšie ajurvédske bylinky sú teda tie, ktoré práve vám pomôžu harmonizovať vaše nastavenie – vaše tri dóše a ich vzájomný pomer.

ajurvedska medicina planet ajurveda

Ajurvédska medicína – certifikované produkty z Indie

Ajurvédska medicína sa stala veľmi populárnou aj v západnom svete a preto je na trhu záplava rôznych ajurvédskych produktov.

Aby ste si vybrali naozaj kvalitné produkty, preverte si výrobcu. Dôležitá je kvalita a spracovanie použitých bylín. Bylinné produkty by nemali obsahovať žiadne ďalšie prímesy a pomocné látky.

Dôležité je samozrejme aj to, kde sa byliny pestujú. To všetko má na ich účinnosť vplyv.

My sem do našej ponuky zaradili špičku medzi ajurvédskymi bylinnými produktami a to značku Planet Ayurveda a Organic India.

Planet Ayurveda – kvalitné štandardizované extrakty z bylín

Ajurvédske bylinné produkty od tejto značky sa vyznačujú obsahom kvalitného štandardizovaného extraktu. Neobsahujú teda len obyčajný prášok, ale kvalitný extrakt, ktorý zaručuje obsah všetkých účinných látok.

Ajurvédska medicína - Planet Ayurveda obsahujú jednu alebo viacero bylín. Zmesi bylín sú zostavené prodľa pôvodných ajurvédskych receptov.

Navyše za touto značkou stojí aj ajurvédsky lekár Dr. Vikram Chauhan, ktorý pripravuje spolu s tímom lekárom ajurvédske produkty podľa svojich skúseností.

Organic India – byliny priamo z ekofariem z Indie v biokvalite

Táto značka ajurvédskych bylinných prípravkov sa vyznačuje využívaním mimoriadne kvalitných bylín v bio kvalite. Byliny sa pestujú na certifikovaných ekologických farmách v Indii. Neobsahujú žiadne iné prímesy ako pomocné látky, konzervanty a pod. O kvalite tejto značky hovoria aj samotné certifikáty ako USDA Organic, Non GMO Project Verified a ďalšie označenia dokazujúce kvalitu a čistotu produktov. Okrem toho sa pestujú udržateľne a etickým spôsobom.

Značka Organic India je okrem týchto ajurvédskych bylinných produktov známa aj vďaka výrobe bylinkových čajov z ajurvédskych bylín, korenín, prírodných dochucovadiel a rôznych výživových doplnkov.