Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Prírodné vs. bežné šampóny. Aký je medzi nimi rozdiel?

Rozmýšľate, že začnete používať prírodné šampóny? Určite robíte dobre. To, že vlasy a pokožku hlavy prestanete zaťažovať zbytočnými syntetickými látkami im len a len prospeje. Aby ste však vedeli čo môžete od nich čakať a v čom sa líšia od bežných šampónov, prečítajte si náš článok.

Hlavné výhody prírodných šampónov:

1. Neobsahujú chemické látky

Zloženia prírodných šampónov sú jednoducho perfektné. Môžete si byť istý, že si na seba dávate jemné, šetrné prírodné látky. Pokožka hlavy sa vám určite poďakuje a celkovo to vaším vlasom prospeje. Pocit z prírodných šampónov je jednoducho lepší, príjemnejší, zdravší. Viete, že ste na seba nedali nič, čo by vám mohlo škodiť a čo je neprirodzené. Z dlhodobého hľadiska je to pre vaše vlasy veľké plus.

2. Rastlinné extrakty

O krásu vašich vlasov sa postarajú overené bylinkové a rastlinné extrakty ako napr. žihľava, rozmarín, harmanček. Ľahké rastlinné oleje zasa vlasom dodajú výživu a lesk. Najčastejšie sa do šampónov pridávajú jojobový, kokosový, mandľový a argánový olej. Vlasy budú ľahké vzdušné nezaťažené syntetickými zvlhčovadlami a silikónmi. Je pravda, že dnes už aj bežné šampóny obsahujú rôzne bylinky a oleje. Bohužiaľ sa však nachádzajú v chemickom základe a ich množstvo je obvykle zanedbateľné. Prírodné šampóny však obsahujú tieto rastlinné extrakty prevažne v bio kvalite ako jednu z hlavných zložiek šampónu. Sú mimoriadne kvalitné a potom aj účinok týchto extraktov je viditeľnejší.

3. Príjemné prírodné vône

Prírodné šampóny voňajú príjemne, ľahko a sviežo. Vône sú buď bylinkové alebo citrusové, či jemne kvetinové. Vydržia len krátko. (o vôňach viac nižšie). Na hlave však nebudete mať žiadne syntetické parfémy, ktoré sa miešajú spolu s vôňou sprcháču, telového mlieka a parfému. Dôležitý je príjemný pocit čistoty a ten vám prírodné šampóny určite zabezpečia.

To, čo jeden môže považovať za plus, u druhého môže znamenať mínus.

prirodne sampony

Čo od prírodných šampónov nečakajte:

1. Silnú vôňu na vlasoch

Prírodné šampóny (ako aj celkovo prírodná kozmetika) nemajú silnú vôňu, ktorá vydrží na vlasoch aj 1-2 dni ako pri bežných šampónoch. Vône sú  vytvorené hlavne z éterických olejov a bylinných a rastlinných extraktov. Sú veľmi príjemné a prirodzené. Vôňu cítite počas umývania vlasov a potom ešte chvíľu veľmi jemne, ale to je asi tak všetko.

2. Extrémny lesk a vyhladenie

Prírodné šampóny neobsahujú silikóny ani rôzne umelé vyhladzujúce a lesk dodávajúce látky. Tieto vlastnosti sa výrobcovia prírodných šampónov snažia dosiahnuť pomocou rastlinných olejov, prírodného glycerínu, rastlinných proteínov, aloe vera a rôznych bylinkových extraktov. Efekt nie je taký výrazný ako pri bežných šampónoch, ale môžete si byť  istý, že časom sa vlasy pekne ozdravia a budú prirodzené posilnené každým umytím.

Ak ste doteraz používali bežné šampóny s obsahom silikónov, musíte prečkať obdobie kým sa silikóny z vlasu vymyjú. Môže to trvať aj niekoľko týždňov. Až potom sa vlasy dostanú do stavu, kedy budú môcť prijímať výživu a hydratáciu z prírodných látok.

3. Silné penenie počas umývania

Záleží aký šampón použijete. Každá značka má inú receptúru a množstvo peny sa líši. To, že šampón menej pení, neznamená, že neumýva dobre. Čistiace látky obsahuje, ale keďže sú prírodné, nepenia tak intenzívne. Na menej peny si časom zvyknete a príde vám to normálne. Prvé umytia sa vám môžu zdať trochu zvláštne. Vlasy si však privyknú a postupne sa prispôsobia.

Pre koho sú prírodné šampóny na vlasy?

Ak máte rôzne problémy s vlasmi a vlasovou pokožkou ako lupiny, ekzémy, podráždenie, nadmerné padanie vlasov, oslabené vlasy, zničené vlasy, určite vyskúšajte prírodné šampóny. Buďte trpezlivý a vydržte počiatočné obdobie, kým si zvyknete, že prírodné šampóny sú iné.

Ich pridanou hodnotou je však jemnosť a šetrnosť k vlasom a vlasovej pokožke. Máte istotu, že sú bez chemických látok. Neoslabujú a nezaťažujú  vlasy.

Aj keď nemáte žiadne problémy s vlasmi alebo vlasovou pokožkou, kľudne prírodné šampóny vyskúšajte. Vaše vlasy si určite udržia zdravý a prirodzený vzhľad.

Pozrite si našu ponuku prírodných šampónov