Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Prírodné deodoranty a ich výhody

Prírodné deodoranty - prečo ich odporúčame

Zástancovia prírodných deodorantov nedajú na ne dopustiť a vedia prečo.

1. Minimalizovanie zdravotných rizík

Prírodné deodoranty neobsahujú žiadne látky, ktorý by potencionálne mohli byť zdraviu škodlivé. Majú 100% prírodné zloženie, ktoré pre náš organizmus nepredstavuje žiadnu záťaž. V súčastnosti sa veľa sa hovorí o možných škodlivých účinkoch antiperspirantov a tiež klasických deodorantov. Nech je to už ako chce, faktom je, že:

Bežné deodoranty a antiperpiraty obsahujú:

Hliníkové soli a ich zlúčeniny. Tie upchávajú potné žlazy, tým pádom sa nepotíte a nehrozí žiaden nepríjemný zápach. Ale pozor, potom sa vylučujú z tela škodlivé látky, je to akási orirodzená detoxikácia a keď mu v tom zabránime, škodlivé látky sa budú v tele hromadiť. Okrem toho sa často dáva do súvisu aj negatívny účinok hliníko v antipespirantoch s chorobami lymfatických uzlín, ktoré sa nachádzajú v blízkosti podpazušia.

Konzervanty a Syntetické parfémy. Môžu byť alergénom a dráždiť pokožku podpazušia. Celkovo sa neodporúča používať kozmetiku so syntetickými parfémami a konzervantami. bežné deodoranty obsahujú príliš veľa syntetickej parfémacie, pretože má slúžiť na prekrytie pachu potu. Čím viac syntetiky, tým pre naše telo horšie. Oragnizmus sa musí so všetkým vysporiadať a vylúčiť to z tela všetky potencionálne škodilvé látky. Prečo mu to teda sťažovať, keď môžeme mať zdravšiu alternatívu. Aj tak dávame nášmu telu denno denne zabrať !

2. Čím menej chémie na telo tým lepšie.

Zlaté pravidlo ! Všetkým škodlivým látkam sa určite nevyhneme a ani nechceme aby ste boli paranoidný. Je to len o lepšej voľbe. Ak si vyberiete prírodnú kozmetiku, určite robíte pre svoje zdravie dobrú vec!

Ako nahradiť bežné deodoranty prírodnou alternatívou  ? 

Antiperpiranty medzi prírodnými deodorantami nehľadajte! Nič také neexistuje. Prírodné produkty nikdy nebudú fungovať na báze upchávania pórov. Všetky prírodné deodoranty fungujú na princípe zabraňovania rozkladaniu baktérií v podpazuší a tým zabraňujú vzniku zápachu. Tomuto rozkladu baktérií bránia účinné prírodné zložky - éterické oleje, výťažky z rastlín alebo minerálne soli.

Prírodné deodoranty dokážu byť bezpečnou a spoľahlivou alternatívou k tým bežným. Myslite na svoje zdravie a vyberte si zdravšiu alternatívu. Nechajte svoje telo fungovať tak ako má a nebráňte mu v prirodzených funkciách.

Ponúkame vám overená značky prírodných deodorantov:

Crystal Spring - deodoranty z minerálnej soli - zabraňujú rozkladu potu

Lavera - obľúbené deoddoranty či už vo forme "guličky" alebo spreja s výťažkami z rastlín a éterických olejov

Sante - krištálové minerálne deodoranty

Nobilis Tilia - špeciálne deodoranty, ktoré uvoľňujú účinné látky pôsobením tepla - keď sa začnete potiť, deodorant začne účinkovať

Weleda - obľúbené deodoranty spreje s veľmi kvalitnými éterickymi olejmi

Kompletná ponuka prírodných deododorantov

deodorant maj 2015