Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Nechtíková starostlivosť o bábätko

Nechtík lekársky je veľmi známa liečivá bylinka. Jeho použitie v starostlivosti o pokožku má veľkú tradíciu. Pri výrobe kozmetiky z nechtíka lekárskeho je veľmi dôležitá kvalita rastliny.

Nechtíková detská rada Weleda

Weleda má vlastné záhrady, kde pestuje BIO nechtík. Táto rastlina sa používa v mnohých prípravkov od Weledy a preto je jeho kvalita veľmi dôležitá. Aby rastlinka mohla poskytnúť všetky svoje pozitívne vlastnosti, je potrebná dôsledná a pravidelná starostlivosť.

Vo Welede sa zbiera úroda nechtíka skoro ráno, keď prvé slnečné lúče vysušia rannú rosu. Nechtík sa zbiera ručne a vyberajú sa len tie najlepšie kvety. Z nich sa potom vyrobí olej, ktorý sa používa v detskej nechtíkovej rade. Pre ostatné produkty s nechtíkom sa využíva celá rastlina aj listy a stonka.

nechtik1

Nechtíková detská rada Weleda obsahuje tie najlepšie rastlinné ingrediencie, ktoré príroda ponúka. Čisté rastlinné oleje zabezpečujú pokožke hydratáciu a výživu. Neupchávajú póry a umožňujú pokožke dýchať. Vďaka kvalitným a jemným rastlinným olejom sú prípravky detskej starostlivosti Weleda vhodné už od prvých dní života.

Všetky produkty sú podrobené starostlivému testovania. Receptúry sú vytvárané v spolipráci s detskými lekármi a pôrodníkmi a sú dermatologicky testované. Ich zloženie je účinné a zároveň bezpečné aj pre citlivú pleť so sklonom k alergiám.

Odporúčame z detskej nechtíkovej rady

Starostlivosť o malé bábätká - od narodenia

Nechtíkový dojčenský olej - veľmi jemný neparfémovaný olej pre tú najjemnejšiu starostlivosť od prvých dní života. Vhodný na jemnú hygienu a masáž bábätiek.

Nechtíkový dojčenský kúpeľ - Jemná krémová emulzia s citrusovou vôňou. pridáva sa do kúpeľa od prvého dňa života bábätka. Základ z rastlinných olejov jemne čistí pokožku diaťatka. ošetruje podráždenú pokožku a chráni prirodzenú hebkosť.

Nechtíkový dojčenský krém na zapareniny - obľúbený krém na zapareniny z plienok šetrne chráni citlivú oblasť. Včelí vosk, lanolín a oxid zinočnatý vytvoria prírodnú ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred vlhkosťou. nechtík upokojuje podráženú pokožku.

Olej na masáž bruška dojčiat - Olej z prírodnými éterickými olejmi z majoránky, harmančeka rímskeho a kardamonu pomáha pri tráviacich problémoch malých bábätiek. Pomáha pri kolikách a nafukovaní.

FotkyFoto_80517137_XS

Starostlivosť o detskú pokožku

Nechtíkový detský šampón - Na jemné umývanie celého tela. Šampón neštípe v očiach. Obsahuje cenný mandľový a sezamový olej. Uľahčuje rozčesávanie vláskov.

Nechtíkový pleťový krém - Na jemnú pokožku tváre. Dobre sa vstrebáva a chráni pred začervenaním. Má príjemnú vôňu.

Nechtíkové pleťové mlieko - Krémová emulzia na ošetrenie pokožky celého tela. Udržuje pokožku jemnú a hydratovanú. Ocenia ho aj dospelí.

Nechtíkový ochranný balzam - Chráni pokožku v chladnom a sychravom počasí. Má upokojujúce účinky. Vytvára na pleti ochrannú bariéru.

Nechtíkový kúpeľ s bylinkami - Špeciálna prísada do kúpeľa s morskou soľou a bylinkami. Má výraznú bylinkovú vôňu a tmavšiu farbu. Kúpeľ príjemne upokojuje a priaznivo vplýva na dýchanie vďaka obsahu materinej dúšky. Ideálny na jesenné a zimné obdobie ako prevencia pred prechladnutím. Majú ho radi aj dospelí.

Spracované podľa katalógu Weleda