Ako čistiť detské hračky bez chemikálií

Pravidelné čistenie detských hračiek je dôležité a mali by ste sa mu pravidelne venovať. Malé deti si hračky kladú do úst, spia s nimi, nosia ich so sebou doma a niekedy aj vonku. Pravidelné čistenie a pranie detských hračiek ich zbaví baktérií a nečistôt.

Prírodné prostriedky na čistenie hračiek

Pri čistení detských hračiek sa vyhýbajte chemickým prostriedkom. Tým, že dieťa prichádza s hračkou do úzkeho kontaktu, dostanú sa k nemu aj zvyšky chemikálií, ktoré po čistení na hračke zostanú. Môžu z toho vzniknúť kontaktné alergie, ekzém, podráždenie pokožky. Krehký organizmus bábätiek sa nedokáže vyrovnať so škodlivými látkami a treba sa im vyhýbať pokiaľ je to vo vašich možnostiach.

Prírodný prostriedok na čistenie hračiek je dostupný a úplne bezpečný pre zdravie detí. Zvoliť môžete Univerzálny bio čistiaci prostriedok s vôňou citrónovej trávy od značky Sonett. Je vhodný nielen na čistenie hračiek ale aj čistenie detského nábytku, podlahy v detskej izbe a všetkých povrchov, s ktorými dieťa prichádza do styku. Bezpečné zloženie bez chemikálií, agresívnych látok, farbív a konzervantov zabezpečuje hygienickú čistotu a zdravie pre celú rodinu.

Univerzálny prírodný čistič Sonett obsahuje:

  • citrónovú trávu pre sviežu vôňu
  • bio pomarančový olej s čistiacim účinkom

Prírodný dezinfekčný čistič

Dezinfekčný čistič Sonett môžete využiť na čistenie povrchov hračiek ako aj umývateľných povrchov v detskej izbe. Tento dezinfekčný čistič neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie a je bezpečný aj pre dezinfekciu detských hračiek. Navyše krásne vonia po levanduli a čistenie sa tak stane obľúbenou činnosťou.

  • 70% alkohol
  • šalvia + levanduľa

Umývanie hračiek v umývačke

menšie umývateľné hračky z plastu môžete umyť v umývačke riadu. Toto riešenie je rýchle a praktické. Premyslite si však, či sa hračka nemôže poškodiť vysokou teplotou alebo silnými čistiaci látkami v tabletách do umývačky. Riešením je použiť prírodné tablety do umývačky riadu bez chemických látok, ale aj tu buďte opatrný. Použitie vyššej teploty je potrebné (maximálne do 40ºC), aby sa hračky umyli aj dezinfikovali. Pokiaľ usúdite, že hračka nie je vhodná do umývačky riadu, jednoducho ju umyte vo vani alebo v umývadle prírodným saponátom.

ako cistit detske hracky

Pranie plyšákov práčke

Plyšové hračky môžete oprať v práčke. Do práčky však nedávajte plyšové hračky s pískacim vnútrom alebo ak majú časti, ktoré by sa praním mohli poškodiť. Ideálne je zvoliť prírodný prací prostriedok s vôňou alebo aj bez vône.

Prírodné pracie prostriedky Sonett sú ideálnou voľbou:

Plyšové hračky perte maximálne na teplote 40ºC, podľa znečistenia. Nikdy nie viac, aby sa jemný plyš nepoškodil. Po vypraní ich nechajte voľne vyschnúť. Nepožívajte sušičku, tiež hrozí porušenie jemných plyšových vlákien a určite nechcete, aby vaše dieťatko bolo sklamané poškodením obľúbenej hračky.

Ručné umytie hračiek

Hračky, ktoré majú rôzne kovové alebo papierové časti ako autíčka, stavebnice, bábiky s vlasmi musíte umyť ručne, tak aby ste ich nepoškodili. Opatrnete čistite všetky elektronické hračky.

Návod na dezinfekciu hračiek.

Na vlhkú handričku na striekajte niekoľkokrát dezinfekčný čistič a hračku poutierajte. Nechajte vyschnúť. Dezinfekčný čistič Sonett spoľahlivo odstraňuje baktérie a vírusy zo všetkých druhov povrchov. Použite mikrovláknovú handričkou, ktoré sa dostane aj do záhybov hračiek, kde je najviac nečistôt, prípadne použite jemnú kefku. Alkohol z dezinfekčného čističa sa po chvíli odparí a hračka ostane suchá a dezinfikovaná.

S použitím prírodnej dezinfekcie si môžete byť istý, že hračky sú pre deti bezpečné. Nebudete musieť neustále striehnuť, či si ich dieťa nedáva k tvári alebo do úst. Zabránite tvorbe plesní a vytvoríte tak vašim deťom zdravý a čistý domov s použitím čisto prírodných prostriedkov.

 

Najpredávanejšie

11 položiek celkom
dezinfekcny cistic 0,5l
TOP PRODUKT
od €8,20

Prírodný dezinfekčný čistič s antibakteriálnym účinkom.

Kód: SON025
Tekutý prostriedok na pranie levandula Sonett 10l
€42,99

Prírodný tekutý prostriedok na pranie s jemnou vôňou levandule. Bez chemikálií a syntetických látok.

Kód: SON1056
Tekutý prostriedok na pranie Sensitive Sonett
TOP PRODUKT
€10,26

Prírodný tekutý prostriedok na pranie pre alergikov a citlivú pokožku. Bez parfemácie.

Kód: SON042
Tekutý prostriedok na pranie Sensitive Sonett 10l
TOP PRODUKT
€43,99

Prírodný tekutý prostriedok na pranie pre alergikov a citlivú pokožku. Bez parfemácie.

Kód: SON866
Tekutý prostriedok na pranie levandula Sonett 5l
TOP PRODUKT
€23,99

Prírodný tekutý prostriedok na pranie s jemnou vôňou levandule. Bez chemikálií a syntetických látok.

Kód: SON1042
univerzalny cistic 1L
od €3,29

Prírodný čistiaci prostriedok do domácnosti na všestranné využitie.

Kód: SON917
Dezinfekčný prostriedok na umývateľné povrchy citrón a levanduľa - TIERRA VERDE 750 ml
€8,75

Likviduje baktérie, vírusy aj plesne. Kvapalná dezinfekcia na báze rastlinného alkohol. Na všetky pevné povrchy v domácnosti (kuchyňa, kúpeľňa, WC) vhodná aj pre...

Kód: TER01450
univerzalny cistiaci prostriedok sodasan
€4,54

Univerzálny čistiaci prostriedok na čistenie všetkých povrchov domácnosti. Čisto prírodné zloženie bez chemikálií.

Kód: SOD3506
universal tekuty praci prostriedok sensitive 1106
€9,49

Prírodný prací gél na farebné aj biele prádlo. Bez vône. Vhodný pre citlivú pokožku, bábätká, alergikov. Bez chemikálií.

Kód: SOD1571
Univerzálny čistiaci prostriedok 10l Sonett
€42,59

Prírodný čistiaci prostriedok do domácnosti na všestranné využitie.

Kód: SON886
Tekutý prostriedok na pranie levandula Sonett
Tip
€10,26

Prírodný tekutý prostriedok na pranie s jemnou vôňou levandule. Bez chemikálií a syntetických látok.

Kód: SON009