Problém s otehotnením

Ako otehotnieť keď sa nedarí

Ak túžite po bábätku a snažíte sa otehotnieť, určite sa zameriavate aj na zdravý životný štýl a doplnky výživu pre zdravie ženy. Zdravé a dobré fungovanie ženských orgánov je tým najdôležitejším predpokladom pre vytúžené tehotenstvo. V dnešnej náročnej dobe je ženský organizmus vystavený rôznym negatívnym vplyvom, ktoré môžu narušiť hormonálnu rovnováhu a tým prirodzené otehotnenie komplikovať . Takýmto negatívnym vplyvom je hlavne stres, škodlivé látky, chemikálie okolo nás, psychické rozpoloženie, problémy s vaječníkmi, poruchy menštruácie a pod

Najpredávanejšie

26 položiek celkom
vesantech probiotika vaginal
Novinka TOP PRODUKT Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€44,56

Unikátne živé perorálne ultra silné probiotiká, ktoré sú špecificky formulované pre zdravie ženských orgánov. Tieto probiotiká sú zvlášť pozoruhodné vďaka svojej komplexnej...

Kód: ZS18996
tribulus power planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Ajurvédske byliny vhodné na podporu reprodukčného systému u mužov a celkovú podporu funkcie mužských reprodukčných orgánov.

Kód: PA23
shilajit kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Nedostatok energie. Únava, omladenie. Vysokoúčinný extrakt z Himalájskeho Múmia v pomere až 6:1. Obsahuje iba čistý extrakt zo Shilajitu, bez akýchkoľvek prídavných látok.

Kód: PA17
shatavari kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

V ajurvéde je Shatavari najúčinnejšia bylina na podporu laktácie, posilnenie maternice a ženských orgánov. Používa sa tiež na podporu otehotnenia u žien, harmonizáciu...

Kód: PA09
male support formula planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

V rámci ajurvédy 3 najúčinnejšie byliny na podporu reprodukčného systému u mužov a celkovú podporu funkcie mužských reprodukčných orgánov. Dodanie energie a...

Kód: PA36
female health support planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Hormonálna sústava, reprodukčný systém, menštruácia, endometrióza, libido.... Tie najlepšie ajurvédske bylinky na ženské problémy. 

Kód: PA39
eve plus planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Posilnenie, energia, antioxidanty, anti ageing efekt. Eve Plus Planet Ayurveda obsahuje silné extrakty z rastlín bohatých na antioxidanty a živiny. Pomáha zlepšiť kondíciu tela...

Kód: PA50
Rýchla žubrienka - Wu Zi Yan Zhong tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Plodnosť mužov. Zlý spermiogram.

Kód: YM101
Jelenia sila -You Gui Wan Jia Jian tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zimomrivosť, studené končatiny, podpora libida

Kód: YM034
Sila jednorožca -Yu Lin Zhu Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Neplodnosť, snaha otehotnieť, únava, bledosť, vyčerpanie krvi.

Kód: YM021
Zahriatie komnaty - Zan Yu Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Snaha otehotnieť, neplodnosť, chlad v bedrách, únava.

Kód: YM020
Studená zem - Shao Fu Zhu Yu Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Chlad v podbrušku, cysty, myómy, neplodnosť, bolestivá menštruácia.

Kód: YM019
prebudenie sipkovej ruzenky
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€21,84

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes. 30g v prášku.

Kód: TCH050
ajurvedska kava shatavari
VÝHODNÁ CENA
€5,19

Podporuje reprodukčný systém, trávenie, činnosť pečene, srdcovú činnosť, a pôsobí tiež na zníženie váhy a reguláciu hladiny krvného cukru.

Kód: NTR118
Kúra K42A Regenerácia ženského organizmu - Naděje
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€27,17

Táto špeciálna pokračovacia kúra je zostavená z tinktúr z bylín, ktoré odporúčame pri regenerácii a rekonvalescenciu ženského organizmu, napríklad po dlhodobom strese, po...

Kód: NADK42A
Kúra K42 Regenerácia ženského organizmu - Naděje
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€25,49

Táto špeciálna kúra je zostavená z tinktúr z bylín, ktoré odporúčame pri regenerácii a rekonvalescenciu ženského organizmu.

Kód: NADK42
Nápoj nebeskej víly - TCM Herbs
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€31,63

Tradičná čínska medicína. Čínsky bylinný nápoj pre ženy.

Kód: TCH888
ZVEĽADENIE RUMELKOVÉHO POĽA - FU KE ZHONG ZI WAN - TCM Herbs
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€21,84

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH055
Hore
Ďalšie produkty

Ajurvédska medicína na podporu otehotnenia

Prírodné doplnky pre zdravie ženy sú jednou z možností ako dostať ženský organizmus do rovnováhy a podporiť tak úspešné otehotnenie. Bylinky určené na podporu ženského zdravia ako Shatawari podporujú hormonálnu rovnováhu a správne fungovanie ženských reprodukčných orgánov – vaječníkov a maternice. Všetko sa začína správnou menštruáciou a preto sa ajurvédske bylinky zameriavajú aj na harmonizáciu menštruačného cyklu.

Ak ste sa rozhodli vyskúšťa pozitívne účinky ajurvédskych bylín, výrobca Planet Ayurveda ponúka kvalitné štandardizované extrakty z kvalitných ajurvédskych bylín. Ajurvédski lekári, ktorý tieto doplnky zostavili odporúčajú užívať pri probléme s otehotnením nasledovné produkty:

Trojkombinácia: Female Health Support + Shatavari + Eve plus kapsule

Toto trio je určené pre ženy, no dôležité je samozrejme aj zdravie muža. Ideálne je ak partneri pre plánovaním otehotnením posilnia celkovo svoje zdravie po každej stránke.

Ajurvédske byliny na podporu plodnosti muža

Ajurvédska medicína pomáha riešiť vhodnými bylinnými prípravkami aj kvalitu spermií u muža a teda dobrý spermiogram.

Trio odporúčaných ajurvédskych bylín pre muža je Tribulus power + Shilajit + Male Support.

Tieto tri doplnky komplexne podporujú zdravie mužských reprodukčných orgánov, tvorbu mužských hormónov ako aj dobrý sexuálny výkon .

Vitamíny, bylinky a doplnky výživy na podporu otehotnenia

Základom pre úspešné otehotnenie je zdravie ženy aj muža. Je vhodné ak sa obaja partneri zamerajú na podporu svojich reprodukčných orgánov mužských aj ženských. Práve na to sú určené bylinné kúry, doplnky z čínskej medicíny a vitamíny. Vybrať si môžete naše klasické bylinky v tradičných tinktúrach alebo čínsku medicínu. Česká skúsená bylinkárka pani Jarmila Podhorná zostavuje bylinné kúry a to aj na podporu otehotnenia. Je to Kúra K05 Posilnenie gynekologických orgánov a sterilita.

Čínska medicína odporúča na otehotnenie

niekoľko bylinných zmesí. Byliny v zmesiach sú vzájomné kombinované tak, aby bol účinok na zdravie ženy komplexný a riešil celkovú harmonizáciu ženských orgánov – vaječníky, maternicu, menštruáciu, hormonálnu rovnováhu. Aby ste si vybrali správne, skúste sa zamyslieť, aké sú prejavy vášho tela, aké máte symptómy, čo sa týka menštruácie, celkovej energie alebo únavy a pod.

Bylinná tinktúra Zahriatie komnaty Zan Yu Tang rieši symptómy ako slabá a oneskorená menštruácia, pocit chladu, zimomrivosť, bolesti v krížoch, samovoľné potraty a pod. Zahrievajúce bylinky v tejto zmesi pôsobia blahodárne na zahnanie chladu v organizme, čo môže tiež byť prekážkou na otehotnenie.

Podobnou zmesou, ktorú môžete užívať aj preventívne ak plánujete tehotenstvo je Sila jednorožca Yu Lin Zhu Tang. Táto tinktúra je takisto zameraná na symptómy chladu v organizme a celkovo ho pripravuje na otehotnenie posilňovaním všetkých systémov – obličky – pečeň – slezina - vyživenie krvi. Úspešné otehotnenie nie je len o jednom probléme, môže ísť o celkový stav organizmu. Ideálne je, ak je žena v čase otehotnenia silná a zdravá, čo má samozrejme vplyv aj zdravie budúceho dieťatka. Podobne je to aj so zdravím partnera.

Doplnky na podporu plodnosti muža

Na úspešné otehotnenie je potrebné, aby bol zdravý muž aj žena. Preto aj mužské reprodukčné orgány potrebujú posilnenie v podobe vhodných bylinných prípravkov. TCM má receptúru, ktorá rieši zlý spermiogram komplexne celkovým posilnením organizmu – hlavne však obličiek a krvi, čo je najdôležitejšie. Túto zmes nájdete pod názvom Rýchla žubrienka Wu Zi Yan Zhong. Pri zlom spermiograme sa nebadane môžu objaviť súvisiace symptómy ako celková slabosť, bolesti v krížoch, časté močenie alebo sexuálna dysfunkcia.

Ak je problém vo vašom vzťahu a usilovaní o dieťatko nedostatok libida, vyskúšajte čínske bylinky Jelenia sila Jou Gui wan Jia Jian na celkové zahriatie organizmu a podporu sexuálnej túžby u mužov aj žien.

Hormonálne poruchy a neplodnosť

Základom pre zdravie ženy je hormonálna rovnováha. Ako sa k nej však dopracovať, keď ide o tak krehký systém, ktorý sa môže narušiť? Využite silu prírody. TCM ponúka bylinný Nápoj nebeskej víly, ktorý veľmi jemný spôsobom postupne upravuje hormonálny rovnováhu. Nápoj neobsahuje žiadne umelé hormóny, je to čisto prírodný produkt, ktorý účinkuje pozvoľne a jemne. Problém s hormonálnou rovnováhou spôsobujú aj hormóny, ktoré sa dostávajú do pitnej vody, hormóny v plastoch, chemickej kozmetike (parabény) aj drogérii. Ďalším vhodným produktom, ktorý rieši problém s hormonálnou rovnováhou je Prebudenie šípkovej ruženky Sui hua mi jing wan.

Babské rady ako otehotnieť – poznáte ich ?

Sú to základné rady, ktoré ste už určite niekde začuli, no nikdy nezaškodí si zosumarizovať, čo všetko môžete urobiť preto, aby sa váš sen o bábätku splnil. Každá maličkosť pomáha vytvárať jeden celok a preto určite nezanedbávajte aj tieto overené babské rady :-)

  • Vyhýbajte sa stresu
  • Dodržujte zdravý životný štýl
  • Podporte zdravie prírodnými produktami
  • Vyhýbajte sa chemikáliám – v strave, v kozmetike, v domácnosti
  • Využite silu byliniek
  • Myslite pozitívne a užívajte si vzťah s partnerom

stastna dvojica ako otehotniet ked sa nedari