Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Prírodné make-upy – aké výhody prinášajú?

Make-up je jedným zo základných kozmetických produktov každej ženy. Keďže väčšina z nás ho používa takmer každodenne, je veľmi dôležité dbať na jeho šetrnosť ku pokožke. Aké benefity v tomto smere prinášajú prírodné make-upy?

Make-up je medzi ženami tak obľúbený najmä preto, že dokáže veľmi efektívne zakryť všetky nedokonalosti pleti. Kľúčovým prvkom make-upu by však mala byť jeho prirodzenosť po aplikácii na pokožku tváre. Práve táto vlastnosť mnohým umelým make-upom, najmä tým lacnejším, chýba. Make-up následne po nanesení na tvár vyzerá veľmi neprirodzene a pôsobí doslova ako päsť na oko. To rozhodne nechcete.

Oveľa vážnejšou nevýhodou umelých make-upov s obsahom rozličných chemických prísad je ich vplyv na pleť, predovšetkým, ak ich používate na pravidelnej báze. Medzi nežiadúce účinky patrí vysušovanie pokožky, či dokonca jej dráždenie, ktoré sa prejaví na rýchlejšom starnutí a strate pôvodných vlastností. Tieto nevýhody dokáže efektívne eliminovať prírodná kozmetika, napríklad 100% prírodný make-up.

Nielen krásna, ale aj zdravá pokožka
Cennou výhodou, ktorú prinášajú prírodné make upy, je obsah prírodných výťažkov - kyseliny hyalurónovej, Aloe vera, hroznového, jojobového, arganového, či mandľového oleja. Tie sa postarajú o dokonalú výživu pleti, po aplikácii prírodného make-upu tak vaša pleť nielenže bude krásne vyzerať, ale zároveň bude dobre vyživená a zdravá. Prírodné make-upy naviac obsahujú pigmenty prírodného pôvodu, vďaka čomu vyzerajú na tvári mimoriadne prirodzene a neupchávajú póry.

prirodne make upy sante_1

Samozrejme, že aj značky prírodnej kozmetiky majú  o svojej ponuke make upy. Veľmi obľúbenou a zároveň dostupnou značkou je Sante. Vybrať si môžete hydratačný make-up Soft Care, ktorý dodá pleti jemný tón a zároveň ju hydratuje. Prírodný minerálny make-up Matte s matným efektom je zas vhodný pre mastnú a zmiešanú pleť, ktorej dodá matný nádych a ochraňuje ju pred vplyvom voľných radikálov. Oba typy sú v ponuke až v šiestich odtieňoch. Zaujímavou alternatívou ku klasickým make-upom je prírodný BB krém, ktorý je spojením krému na pokožku a make-upu. Jeho aplikáciou dosiahnete jemný svieži make-up, no zároveň dokonale vyživíte a ochránite svoju pokožku.

Tak neváhajte, vyskúšajte prírodné make-upy aj vy a dosiahnite krásnu, no najmä zdravú pokožku tváre!