Aromaterapia pre deti na podporu imunity a psychickej rovnováhy

Jedným z piatich zmyslov človeka je čuch. Vône, ktoré nás obklopujú je možné vnímať intenzívne, niektorí ľudia im nevenujú pozornosť a iní vône zužitkujú vo svoj zdravotný prospech. Prostredníctvom aromaterapie je možné využiť prírodné éterické oleje a iné aroma prostriedky na podporu imunity, respiračnej sústavy či psychickej pohody.

Liečba vôňami pomáha deťom i dospelým
Vône sa využívali pri obradoch, kúpeľoch a liečení už pre vyše 6000 rokmi. Za toto dlhé obdobie si aromaterapia získala priaznivcov nielen medzi dospelými ľuďmi. Mnohí rodičia už dávno pochopili, že terapia vôňami pomáha tiež ich deťom. Aromaterapia sa považuje za alternatívny spôsob liečby rôznych fyzických a psychických neduhov. Ide vlastne o liečbu vôňami, čo znamená, že sa pri tejto terapii vyhnete vnútornému užívaniu chemicky upravených látok. Aromaterapia pre deti funguje na podobnom princípe ako u dospelých. Jediným rozdielom je to, že sa pri nej využívajú iné aromaterapeutické prostriedky. U detí je možné začať s terapiou približne od tretieho roka života. Dbajte na to, aby sa éterické oleje nedostali dieťaťu priamo na pokožku alebo inak neohrozili ich bezpečnosť. Najvhodnejším spôsobom terapie u detí je odparovanie olejov z aromakameňov či využívanie inhalačných pomôcok. Pre deti sú určené tiež roll ony a tyčinky. Aromaterapia u detí by mala byť založená na striedaní vôní a nemali by ste ju aplikovať príliš intenzívne.

Éterické oleje a aromaterapeutické prostriedky pre deti
Pred kúpou éterických olejov pre deti si zaobstarajte aromakameň. Kamene určené na aromaterapiu postupne uvoľňujú do prostredia vône nakvapkané priamo na jeho povrch bez nutnosti zapaľovania sviečok, čo je pre bezpečie detí veľmi dôležité. Vyberajte len kvalitné éterické oleje od overených značiek, ideálne v bio kvalite. Najobľúbenejšie vône detí sú svieže ovocné vône ako sladký pomaranč, mandarinka, citrón alebo ľahké kvetinové vône ako napr. levanduľa,

Zmes éterických olejov určených pre deti by mala obsahovať vône ako sú levanduľa, citrusové arómy a kamilky. Všetky uvedené vône upokoja psychiku detí, znížia u nich hyperaktívne stavy, pomôžu ku kvalitnému spánku, odstránia bolesti hlavy a pomáhajú ničiť baktérie či vírusy vo vzduchu.

Zmes éterických olejov sladké sny je kombináciou levandule, gáfru, škoricovníka a benzoe. Všetky vône obsiahnuté v tejto zmesi majú veľmi sladkú arómu, ktorá deti upokojí po náročnom dni. Spánok pri odparovaní olejov prichádza veľmi rýchlo, je plnohodnotný a relaxačný.

Okrem olejov nakvapkaných na aromakameň je účinným prostriedkom terapie roll on. Rodičia školákov podporia koncentráciu svojich detí pomocou roll onu s veľavravným názvom Pre lepšie učenie. Zmes citrusových vôní deti počas učenia osvieži, povzbudí, dodá im energiu a zlepší náladu, ktorá pri plnení povinností deťom chýba.

Pre deti, ktoré potrebujú povzbudiť a prekonať nové výzvy či už v nových kamarátstvach, v škole alebo vo svojej záľube, je tu roll on Odvážny dráčik.

Posledným tipom sú aromatické tyčinky, ktoré sú vlastne prírodným inhalátorom. Sú vhodné pre väčšie deti na praktické využite účinkov éterických olejov kdekoľvek počas dňa. Inhalačná tyčinka proti nádche s obsahom eukalyptu uvoľní upchaté dýchacie cesty, rozpustí hlieny a urýchli proces liečby pri prechladnutí. Po náročnom dni v škole príjemne uvoľní vôňa aroma tyčinky Relax.