Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Zdravé a husté vlasy. Naše tipy na vlasové masky a kúry.

Na kvalitu vlasov vplýva množstvo faktorov. Počasie, strava, zdravotný stav, stres a tiež vlasová kozmetika. Vlasom určite prospieva z dlhodobého hľadiska používanie prírodnej kozmetiky. Prírodná vlasová kozmetika neobsahuje syntetické tenzidy,  silikóny, parabény, propylen glycol a formaldehyd. Tieto látky vlasy veľmi poškodzujú. Dnes majú problém s kvalitou vlasov a vypadávaním už aj mladí ľudia. Jednou z príčin môžu byť práve tieto škodlivé látky. Pre svoje vlasy urobíte najlepšie, ak prejdete na prírodnú vlasovú kozmetiku. Pri pravidelnom používaní sa vám už po pár týždňoch vlasy odvďačia zdravším vzhľadom.

Ak už máte vlasy poškodené, nezúfajte. Vyskúšajte niektorú z prírodných kúr a doprajte vašim vlasom nadštandartnú starostlivosť. Prírodné produkty obsahujú účinné výživné látky ako napr. rastlinné oleje alebo bambucké maslo. Rôzne rastlinné extrakty sa postarajú o vyživenie korienkov, vlasovú pokožku a podporia rast zdravých vlasov.

Naše typy na prírodné vlasové kúry

Regeneračný vlasový olej Inca Inchi

Špeciálny vlasový olej na veľmi suché vlasy a vlasovú pokožku. Rastlinné oleje (argánový, hroznový, ricínový, jojobový a olivový) regenerujú a zvlhčujú poškodené vlasov. Zmes týchto olejov je vytvorená tak, aby olej nebol príliš ťažký a  zároveň aby vlasy dostatočne vyživil. Prípravok obsahuje aj cenný lopúchový olej, ktorý je známy svojomi priaznivými účinkami na vlasy. Vlasom dodáva lesk a zdravý vzhľad. Vlhkosť dodáva vlasom jojobový olej a aloe vera. Olej z orieškov inca inchi zlepšuje štruktúru vlasov a zabraňuje ich lámavosti. Olej výborne ošetruje rozštiepené končeky vlasov. Používa sa 1-2 krát týždenne. Nanáša sa na vlhké vlasy. Neoplachuje sa.

 

Ošetrujúca vlasová kúra Age Energy

Táto špeciálna kúra posilňuje oslabené vlasy. Obsahuje ľahký hroznový olej a bambucké maslo na výživu a posilnenie vlasov. Aloe vera šťava dodáva vlasom vlhkosť. Lopúchový olej a kofeín podporujú rast vlasov. Okrem toho kúra obsahuje ďalšie rastlinné extrakty pre zlepšenie štruktúry vlasov ako extrakt z bambusu, goji, ruže, ginka a granátového jablka. Kúru je potrebné naniesť na vlhké vlasy po celej dĺžke. Zvyčajne sa používa 1-2 za týždeň. Nie je potrebné ju oplachovať.

Výhodou tejto kúry je, že obsahuje naozaj dosť rastlinných extraktov a preto dokáže ozdraviť vlasiť suché, dehydratované, poškodené aj slabé. Môžete ju doplniť aj šampónom Age energy a kondicionérom Age energy z tejto rady.

 

Zábal na vlasy Haar Quantum

Posiľňujúci vlasový zábal s priaznivým účinkom na poškodené a nezdravé vlasy a vlasovú pokožku. Regeneruje poškodené vlasy po farbení chemickými farbami a po trvalej. Zároveň normalizuje aj nadmerné mastenie vlasov a vypadávanie vlasov. Ukľudňuje podráždenú svrbiacu vlasovú pokožku. Obsahuje kvalitné rastlinné olje a bylinkové extrakty z rozmarínu, borievky, žihľavy a lopúchu. Všetky tieto rastliny sú známe svojimi priaznivými účinkami na vlasy. Vďaka rastlinným olejom v ktorých sú rozpustené dokážu preniknúť hlboko vo vlasu a pokožky. prípravok zlepšuje kvalitu a hustotu vlasov, posiľňuje korienky vlasov a stimuluje látkovú výmenu v pokožke.

Zábal je potrebné naniesť do vlhkých vlasov a nechať pôsobiť 8 hodín, najlepšie cez noc. Potom sa jednoducho opláchne. Nemusíte sa obávať je dobre zmývateľný a nezanecháva vlasy ťažké. Ak nemáte dostatok času, môžete nechať prípravok pôsobiť aj kratšie, ale účinok nieje potom taký výrazný. Najlepšie výsledky dosiahnte pri pravidelnom a dlhodobom používaní. Výrobca odporúča používať zábal 3x týždenne po dobu 2-6 mesiacov. Samozrejme závisí na stupni poškodenia vlasov. Zábal môžete kľudne používať len ako občasnú ozdravnú kúru.

Ak však budete mať trpezlivosť, budet potešený dobrými výsledkami už po mesiaci používania. Vlasy zosilnenjú, budú mať lepšie kvalitu a výrazne sa zmierni vypadávanie.

Ovsenná regeneračná kúra

Táto kúra výrazne regeneruje suché a poškodené vlasy. Obsahuje ovos bohatý na kyselinu kremičitú, ktorá dokáže regulovať vlhkosť vo vlasoch. Okrem ovsa kúra obsahuje kokosový a jojobový olej. Tieto oleje sú v rámci všetkých rastlinných olejov najvhodnejšie na ošetrenie vlasov. Majú dobrú priľnavosť  a ozdravujú rozštiepené končeky vlasov. Ich účinok dopĺňa bambucké maslo. Kúra vlasy vyhladí, dodá im vlhkosť a lesk bez zaťažovanie. Používa sa podľa potreby 1-2 krát týždenne približne 5-10 minút . Jej účinok môžete doplniť aj ovseným šampónom a ovseným kondicionérom z tejto rady.

 

Vlasová regeneračná kúra jojoba

Výborná osvedčená kúra s jojobovým olejom a extraktami z lopúchu, brezy a žihľavy. Jojobový olej je vlastne tekutý vosk a má vynikajúce hydratačné vlastnosti. Vôbec nie je nadmerne mastný a vlasom dodá pružnosť a lesk. Spomenuté rastlinné extrakty posiľňujú korienky vlasom a zabraňujú vypadávaniu vlasov. Ozdravujú aj vlasovú pokožku a podporujú jej rovnováhu. Kúru môžete doplniť šampónom Žihľava.

Rýchle extra tipy pre zdravé vlasy

Lopúchový výluh - podporuje rast vlasov a vyživuje vlasy od korienkov. Zabraňuje tvorbe lupín a celkovo ozdravuje vlasy.

Jojobový olej - Pár kvapiek jojobového oleja naneste do vlhkých vlasov, jemne premasírujte. Vlasom dodá pružnosť a lesk. Budú vyzerať zdravšie a silnejšie.

Kvetová voda levanduľová - Nastriekajte na vlasy podľa potreby jemne premasírujte. dodá vlasom vôňu a hydratáciu. Vhodná na rýchle osvieženie a zlepšenie účesu.

vlasy kury