Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Neutrálna prírodná kozmetika

Neutrálna prírodná kozmetika je vytvorené len zo základných surovín. Neobsahuje špeciálne bylinné extrakty ani éterické oleje. Je úplne bez vône alebo má len veľmi jemnú vôňu surovín, z ktorých sa skladá.

Základné suroviny sú predovšetkým oleje ako mandľový, sójový, jojobový alebo rastlinné maslá, najčastejšie bambucké maslo. Okrem toho neutrálne prípravky môžu obsahovať prírodné vosky, emulgátory, vodu a vitamíny.

FotkyFoto_10603868_S

Množstvo zložiek je zredukované na minimum, stále si však prípravok zachováva svoje regeneračné a hydratačné vlastnosti.

Na čo sú takéto neutrálne prípravky určené?

Pre veľmi citlivú a podráždenú pokožku

Keďže neutrálne krémy, či oleje neobsahujú éterické oleje ani žiadne bylinky, riziko podráždenia pokožky je minimálne. Tieto produkty sú veľmi dobre znášané v prípade alergickej alebo ekzematickej pokožky, ktorej väčšina prípravkov nevyhovuje. Taktiež pokiaľ máte prechodne problém s podráždenou pokožkou, tieto neutrálne prípravky vám pomôžu obnoviť v pokožke rovnováhu a upokojiť ju.

Na prípravu vlastných výrobkov

Neutrálne prípravky umožňujú jednoduchú výrobu vlastnej prírodnej kozmetiky v domácom prostredí. Pridaním niekoľkých kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja do neutrálneho základného krému, oleja alebo telového mlieka si vytvoríte produkt priamo na mieru len pre seba. Zároveň takto môžete testovať a objavovať rôzne účinky éterickych olejov. Milovníkov aromaterapie bude určite baviť aj vytváranie prípravkov s krásnymi vôňami. Opatrný buďte pri výbere a koncentrácii éterických olejov. Veľa informácií o takto vyrábanej prírodnej kozmetike nájdete na blogoch a v knihách o aromaterapii.

Pri citlivosti na rôzne vône éterických olejov

Éterické oleje majú mnoho priaznivých účinkov pri starostlivosti o pokožku. Môže sa však stať, že ich vône sú pre niekoho veľmi silné a intenzívne. V tomto prípade vám dobrú službu urobia práve neutrálne prípravky, ktoré sú bez vône a nijako vás neobťažujú špecifickou vôňou.

Typy na neutrálne prípravky z prírodnej kozmetiky

Základný krém Dermal Original ATOK

Jednoduchý ľahký hydratačný krém pre citlivú pleť alebo na obohatenie éterickými olejmi. Krém je univerzálny. Môžete ho použiť na tvár, ruky aj celé telo. Vhodný aj na doplnenie vlastných éterických olejov.

Základný krém Shea butter Original ATOK

Výživný mastnejší krém pre suchú pleť s bambuckým maslom. Vhodný aj pre extrémne citlivú a presušenú pokožku na tvári, rukách a celom tele. Môžete si ho obohatiť vlastnými éterickými olejmi.

Regeneračný krém Oliva Original ATOK

Výborný regeneračný krém s olivovým olejom pre suchú pleť. Dobre zvláčňuje a nie je príliš mastný. Vhodný na ošetrenie pokožky v zime. Vhodný na tvár aj ruky.

Telové mlieko Neutral Original ATOK

Výživné telové mlieko bez vône vhodné pre suchú pokožku. Môžete si obohatiť vlastnými éterickými olejmi. Mlieko je dostatočne výživné aj pre veľmi suchú pokožku.

Očný krém Neutral Original ATOK

Veľmi jemný ľahký neutrálny krém na citlivú pokožku okolo očí s alergickými reakciami.

Sprchový olej Neutral Original ATOK

Je vhodný na extrémne citlivú a alergickú pokožku. Môžete ho doplniť vlastnými éterickými olejmi.

Masážny olej Neutral Original ATOK

Je vhodný hlavne na vytvorenie vlastných masážnych olejov. Éterické oleje môžete vybrať podľa potreby a pripraviť presne cielený masážny olej.