Zľava -13% s kupónom: LETO a pri nákupe nad 40€ zľava až 15%

Ajurvédske bylinky pre ženy

Ajurvédske bylinky pre ženy sú výbornou možnosťou ako vyriešiť niektoré problémy, ktoré sem tam potrápia každú ženu. Môžu to byť rôzne problémy s menštruáciou ako bolestivá menštruácia, slabá alebo naopak veľmi silná menštruácia, chýbajúca menštruácia. Ženy v staršom veku trápia typické prejavy menopauzy ako návaly tepla, hormonálne výkyvy, rednutie kostí, osteoporóza a pod.

Najpredávanejšie

6 položiek celkom
ashwagandha kapsule organic india
-13% s kupónom: LETO
€15,63

Ashwagandha (Ašvaghanda) prispieva k zníženiu stresu, k podpore vitality a sexu. Priaznivo pôsobí pri srdcovo-cievnych ochoreniach a podpore imunity.

Kód: ORI004
shatavari kapsule planet ayurveda
-13% s kupónom: LETO
€20,59

V ajurvéde je Shatavari najúčinnejšia bylina na podporu laktácie, posilnenie maternice a ženských orgánov. Používa sa tiež na podporu otehotnenia u žien, harmonizáciu...

Kód: PA09
mimosa di planet ayurveda
-13% s kupónom: LETO
€20,59

Hojenie rán, vredy, abcesy, fistule, hemeroidy, menštruácia. Mimóza citlivá pomáha redukovať opuch a krvácanie a urýchľuje hojenie rán a vredov a podporuje regeneráciu...

Kód: PA56
fenugreek senovka grecka planet ayurveda
-13% s kupónom: LETO
€20,59

Trávenie, metabolizmus, imunita, laktácia, cysty. Vysokoúčinný extrakt zo senovky gréckej. Senovka napomáha predovšetkým udržať správnu hladinu cukru a tukov v krvi. Podporuje...

Kód: PA16
female health support planet ayurveda
-13% s kupónom: LETO
€20,59

Hormonálna sústava, reprodukčný systém, menštruácia, endometrióza, libido.... Tie najlepšie ajurvédske bylinky na ženské problémy. 

Kód: PA39
ashwagandha kapsuly planet ayurveda
-13% s kupónom: LETO
€20,59

Upokojenie nervovej sústavy. Energia. Afrodiziakum. Mozog, srdce. Najlepšie prírodné tonikum v rámci ajurvédskej medicíny. Upokojuje nervovú sústavu a vracia energiu.

Kód: PA01

Ktoré ajurvédske bylinky sú vhodné pre ženy ?

Ajurvédska medicína využíva pre podporu ženského zdravie niekoľko druhov bylín a tiež kombinácie bylín pre komplexný účinok. Sú to hlavne:

 • Shatavari
 • Fenugreek – Senovka grécka
 • Mimosa
 • Ashoka
 • Lodhra
 • Ashwagandha
 • Shatavari - bylinka pre ženy každého veku

Najznámejšou „ženskou“ bylinkou je Shatavari, ktorá celkovo podporuje ženské orgány. Je to výborný bylinka na maternicu, vaječníky, menštruáciu a dá sa povedať, že pomáha ženám od puberty až po starobu.

Ajurvédski lekári odporúčajú Shatavari na:

 • harmonizáciu menštruačného cyklu
 • pri problémoch s otehotnením
 • rieši cysty a myómy
 • harmonizuje v menopauze
 • podporuje tvorbu materského mlieka

Podpora libida pre ženy aj pre mužov

Okrem Shatavari je osvedčenou bylinkou aj Ashwagandha a to hlavne ako afrodiziakum na podporu libida to apre ženy aj pre mužov. Má priaznivý vplyv na počet spermií, preto sa využíva aj pri riešení problémov s otehotnením. Výbornou kombináciu na tento problém je overená kombinácia bylinných výživových doplnkov: Female health support + Shatavari + Eve plus + Male support + Tribulus Power + Shilajit.

Senovka grécka Fenugreek – ako pomáha ženám

Ajurvédski lekári odporúčajú Senovku pri problémoch s vaječníkmi ako napr. polycystické vaječníky, cysty na vaječníkoch, na podporu tvorby materského mlieka. Aby bylinky mali požadovaný účinok, vyberte si kvalitných výrobcov, ktorí ponúkajú štandardizovaný extrakt z bylín bez prídavných látok. Overená značka ajurvédskych bylinných doplnkov je Planet Ayurveda