Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Trápi vás lámanie nechtov? Zamerajte sa na výživné oleje a vitamíny.

Výživný olej na lámavé nechty je základ úspechu

Na rozštiepené a lámavé nechty je dôležité používať kvalitný olej na nechty alebo sérum na nechty. Sérum aj olej majú podobné zloženie založené na rastlinných olejoch ako argánový, ricínový alebo avokádový.

Prečo je výživa nechtov pomocou prírodného oleja dôležitá?

 • Dodáva nechtom pevnosť
 • Zabezpečuje elasticitu nechtov
 • Vyhladzuje nechty, odstraňuje nerovnosti
 • Dodáva nechtom potrebné vitamíny pre rast
 • Ošetruje celé nechtové lôžko a nechtovú kožičku

lamanie nechtov

Doprajte nechtom kvalitné výživné sérum s prírodným zložením. Nadbytočné chemikálie by nechty ešte viac vysušili a rozštiepili. Prírodná kozmetika ponúka účinné recepty na suché a polámané nechty to v nechtových olejoch, krémoch na ruky aj lakoch na nechty.

Pre suché a lámavé nechty je veľmi dôležitá výživa. Kvalitnú výživu dodávajú hodnotné rastlinné oleje. Sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, čo je pre polámané nechty skutočný ošetrujúci balzam. Najdôležitejšie vitamíny pre nechty sú B, C , E, A. Z minerálov sú to selén, zinok a vitamín B.

Poznáte overené babské rady na lámanie nechtov ?

Jednoznačne sú to výživné oleje na nechty, ktoré sa nanášajú pred spaním, aby mohli pôsobiť celú noc. Zaveďte si ošetrenie nechtov a večerný rituál a vaše nechty zažiaria krásou. Je to jednoduché a časovo nenáročné.

Najvýživnejšie oleje pre lámavé nechty sú:

 • ricínový olej
 • argánový olej
 • olej zo zeleného čaju
 • slnečnicový olej
 • avokádový olej
 • mandľový olej
 • olej z pšeničných klíčkov
 • ľubovníkový olej

Ak budete na pravidelne báze používať výživné sérum s niektorým s týchto olejov, môžete sa tešiť na silné a pevné nechty, na ktorých sa lak na nechty bude vynímať.

Ricínový olej obsahuje dôležité aminokyseliny pre spevnenie a výživu nechtov a je známy aj tým, že rast nechtov podporuje.

Argánový olej zabraňuje poškodzovaniu a štiepeniu suchých nechtov a navyše obsahuje veľmi veľa vitamínu E, podobne ako slnečnicový olej.

Olej zo zeleného čaju obsahuje množstvo dôležitých antioxidantov, ktoré nechty chránia pre škodlivými vonkajšími vplyvmi.

Avokádový olej patrí medzi najvýživnejšie oleje a poradí si aj s tými najviac zničenými nechtami, napr. pri dlhodobom aplikovaní gélových nechtov.

Ako sa sérum na nechty používa?

Každý večer pre spaním si nechty potrite výživným sérom. Jemne ho vtierajte do celej plochy nechtu aj do nechtovej kožičky. Sérum s rastlinnými olejmi sa rýchlo vstrebáva, takže nechty nebudú mastné a môžete ísť pokojne spať.

nechty

Treba sa vzdať laku na nechty ?

Určite nie. Vyberte si však lak na nechty bez chemikálií, ktoré škodia nechtom ako aj dýchacej sústave a celému organizmu. Bežné laky na nechty patria medzi najspornejšie škodlivé kozmetické produkty. Dá sa im však úplne vyhnúť a to bez toho, aby ste sa vzdali krásnej manikúry.

Prírodný lak na nechty vám dokáže poskytnúť nádherné odtiene, ktorými očaríte okolie. Má výborné krytie, ľahučko sa roztiera a rýchlo schne. Jeho trvácnosť je vynikajúca a taktiež ju dokážete predĺžiť ochranným krycím lakom na prírodnej báze.

Takéto vynikajúce vlastnosti má prírodný lak na nechty Benecos, ktorý je 20 free. Ak ste tento kozmetický termín ešte nezachytili, znamená to, že neobsahuje 20 najškodlivejších zložiek, ktoré sa v bežných lakoch na nechty vyskytujú. Nenájdete v nich žiaden toluén, formaldehyd a pod.

Nezabudnite ani na prírodný odlakovač ne nechty, pretože ten nechty nevysušuje. Obsahuje ošetrujúce prírodné zložky ako pomarančový olej a glycerín, ktoré nechty vyživujú už počas odlakovania. Takúto prírodnú manikúru znesú aj suché a lámavé nechty a môžete sa tešiť na krásne upravené ruky.

Vitamíny na suché a lámavé nechty – najlepšie sú selén a zinok

Ak chcete mať pevné silné a odolné nechty, na ktorých sa bude vynímať lak na nechty, zamerajte sa aj na výživu zvnútra. Najdôležitejšie vitamíny na nechty sú selén a zinok. Ideálne je užívať ich v lipozomálnej forme, pretože tak sa najlepšie dostanú tam, kde je to potrebné. Lipozomálne vitamíny predstavujú najmodernejšiu verziu vitamínových doplnkov práve pre vysokú vstrebateľnosť v organizme.