Jazvy a strie. Ako sa ich zbaviť ?

Pokožka pokrýva celé naše telo a nikto ju bohužiaľ nemá úplne dokonalú. Na koži sa môžu najčastejšie vyskytovať rôzne jazvy, malé poškodenia, strie, či iné nedokonalosti, ktoré sa dajú zmierniť alebo prípadne odstrániť prírodnými prípravkami. Ak tento problém trápi aj vás, my vám poradíme pár trikov a rád, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nedokonalostí!

Každý deň je naša pokožka namáhaná, a preto sa nie je čomu čudovať, keď sa na nej začnú objavovať rôzne nedokonalosti, ktoré vedia spôsobiť stratu sebavedomia, no prinajhoršom aj ďalšie zdravotné problémy. Preto je vhodné sa o pokožku začať včas starať a tieto kožné problémy správne ošetriť čím skôr. Pokožka sa tak začne regenerovať a získa späť krajší vzhľad. Ako na to vám teraz prezradíme.

Ako si správne ošetrovať kožné defekty?

V prípade, že tento problém trápi aj vás, je vyskúšajte prírodné produkty s obsahom rôznych hojivých byliniek a rastlinných extraktov. Najčastejší kožný defekt sú jazvy, ktoré bývajú veľmi nápadné a  vznikajú najmä po úrazoch, či po chirurgickom zákroku. Na tento problém sa odporúča veľmi overený produkt a to olej na jazvy. Tento výborný čisto prírodný olej môžete aplikovať po rôznych chirurgických zákrokov, staršie jazvy ako aj jazvičky po akné. Obsahuje hojivé rastlinné oleje a bylinky ako ľubovník, slamienka, šalvia, levanduľa a vitamíny. Z rastlinných olejov je na jazvy veľmi osvedčený aj šípkový olej. Ten môžete zmiešať aj s argánovým olejom a získať veľmi hojivý prípravok s regeneračným účinkom na pokožku. Zamerajte sa na kvalitné oleje v bio kvalite napr. od Nobilis Tilia.

Medzi druhý najčastejší kožný defekt patria strie, ktoré sú síce len kozmetický problém, ale na sebavedomí veľmi nepridajú. Strie sa objavujú na rôznych častiach tela, napríklad na bruchu, či stehnách.  Strie vznikajú hlavne po prudkých zmenách váhy, kedy je pokožka veľmi namáhaná. Stáva sa to napr. v tehotenstve hlavne v oblasti brucha. Namáhaná pokožka potrebuje predovšetkým zlepšiť elasticitu. Masážny olej na strie obsahuje špeciálnu kombináciu rastlinných olejov a extraktov, ktoré tento problém dokážu riešiť. Olej z pšeničných klíčkov a rakytníkový olej majú silné regeneračné účinky. Na pokožku pôsobia veľmi blahodárne a dokážu obnoviť jej vitalitu a pružnosť.

Na záver treba ešte spomenúť klasický prípravok na ošetrenie poškodenej pokožky ako aj drobných poranení a to je obľúbená nechtíková masť. Nechtík patrí medzi najhojivejšie bylinky a takáto mastička by v domácej lekárničke nemala chýbať.