7 Bachových esencií, s ktorými zvládnete Vianoce

Bachove esencie sú obľúbeným spôsobom ako si pomôcť pri rôznych negatívnych náladách a pocitoch. Pomáhajú nám zmeniť negatívne nastavenie do iného uhľa pohľadu. Posúvajú nás vpred a umožňujú seba rozvoj .

Vianoce a smútok

Možno sa vám zdá, že tieto dve slová sa k sebe nehodia, no treba povedať, že Vianoce nie sú vždy len o pozitívnych pocitoch. Sú medzi nami ľudia, ktorí na Vianoce prežívajú smútok, strach alebo úzkosť. Vianočné sviatky sa môžu spájať aj s nepríjemnými spomienkami na minulosť. Môže ísť o prvé Vianoce osamote po strate niekoho blízkeho, rozchod s partnerom alebo hádky v rodine, ktoré sa na Vianoce ešte vyostria.

Vianoce sú plné očakávaní a môžeme sa dostať pod tlak, kvôli obavám z ich nenaplnenia. Stresujúce môžu byť aj návštevy rodiny, zmena životného rytmu a paradoxne aj mnoho času s rodinou na čo nie sme zvyknutí. Nové pocity nie sme pripravení spracovať a môžu sa objaviť pocity ako podráždenosť, hnev, stres, depresia, frustrácia….Negatívne pocity sú súčasťou života a ani počas Vianoc nezmiznú. My si musíme poradiť tak, aby sme to zvládli s kľudom.

Najlepšie Bachove esencie na Vianočný stres

Agrimony - Repík lekársky

je Bachova esencia ako stvorená pre zmiešané pocity z Vianočných sviatkov. V dnešnej dobe sa ľudia hanbia priznať, že ich život nie je ukážkový a preto sa prezentujú ako dokonalí pred rodinou, priateľmi a na sociálnych sieťach. Mnoho z nás má z Vianoc úzkosť a stres, no bojíme sa o týchto pocitoch hovoriť. Práve na túto dvojakú tvár - inak navonok a inak vo vnútri je vhodná Bachova esencia Agrimony. Podporuje vyjadrenie svojich pocitov aj navonok. Zbavuje vnútorného tlaku z dvojakého života. Ak si priznáme realitu a naučíme sa o nej hovoriť, môžeme byť sami sebou a tento pocit je veľmi oslobodzujúci.

Aspen - Topoľ osikový

je vhodný pri stavoch úzkosti, ktorú nevieme presne pomenovať. Počas Vianoc sa z ničoho nič ocitneme v napätí, či všetko dobre dopadne, vianočná večera na jednotku, darčeky pre deti, rodinné návštevy. Ak plánujete na Vianoce cestovať, môže sa objaviť úzkosť z prvých Vianoc mimo domova. Bachova esencia Aspen mierni úzkostné stavy a pomáha nám uvedomiť si, že všetky situácie, ktoré nastanú môžeme zvládnuť s kľudom a bez prehnaných emócií.

smutok bachove kvapky

Honeysuckle - Zimolez kozí list

pomôže ľuďom, ktorým sa Vianoce spájajú s niečím smutným. Môže ísť o tragickú stratu niekoho blízkeho, rozchod s partnerom alebo čokoľvek negatívne, čo sa udialo v minulosti alebo práve počas Vianoc a zanechalo vo vás smútok a nepríjemné pocity. Počas roka nemáme čas na porozmýšlanie o sebe, spracovanie svojich pocitov, preto sa môže stať, že zrazu sa ocitneme doma, máme voľno a všetky tie nahromadené emócie vyplávajú na povrch. Spracovať ich nie je jednoduché a dostaneme sa do stavu smútku. Honeysuckle pomáha odstrihnúť sa od minulosti a plynulo sa posunúť v živote ďalej s čo najmenšími jazvami na duši.

Red Chestnut - Pagaštan pleťový

je pre vás ak nemôže byť na Vianoce so svojimi blízkymi a máte o nich strach. Sú ľudia, ktorý sú na Vianoce mimo svojho doma napr. kvôli práci a rodina musí Vianoce stráviť bez nich. Je to smutné, ale dá sa s tým vyrovnať. Red Chestnut vám pomôže prekonať strach o druhých, keď nie ste spolu a vidieť situáciu bez stresu a z nadhľadu.

Sweet Chestnut - Gaštan jedlý

je vhodný pri stavoch keď siahate na úplne dno svojich psychických síl. Bohužiaľ aj počas Vianoc sa môžu stať veľmi smutné udalosti, ktoré už nevieme zmeniť a musíme ich jednoducho zvládnuť.

Ak ste sa ocitli v situácii, ktorá vás doviedla až do takéhoto stavu, vyskúšate Sweet Chestnut. Táto Bachova esencia pomáha vykročiť z hlbokého dna smerom von na svetlo. Prekonáte tie najhoršie pocity, aby ste sa mohli posunúť ďalej a vyrovnať sa s tým, čo je nemenné.

Gorse - Útesovec európsky

je vhodný pri stave zúfalstva a beznádeje. Ak sú práve Vianoce a vám nefunguje všetko podľa predstáv, skúste užívať esenciu Gorse. Vytiahne vás zo stavu hlbokého pesimizmu, aby ste opäť dosiahli stav emocionálnej rovnováhy a mohli sa na situáciu pozrieť z nadhľadu. Pochopíte, že aj túto vec zvládnete, aby ste boli ešte silnejší ako predtým.

Mustard - Horčica roľná

je najlepšia Bachova esencia na depresiu. Veľa ľudí pociťuje na Vianoce smútok z rôznych príčin. Všetky emócie sa počas týchto sviatkov ešte znásobia a preto aj z malého nezdaru sa môžete dostať do depresívneho stavu. Mustard rozsvieti svetlo v tme, aby ste videli, že existujú aj radostné okamihy. Pomáha prekonať ľahké aj ťažšie depresívne stavy, keď sa cítite sami, opustený a neštastný.

Willow - Vŕba biela

je Bachova esencia vhodná pri pocite zatrpknutosti. Možno musíte tráviť Vianoce sami a cítite sa opustený a sám. Upadáte do stavu sebaľútosti a obviňujete druhých, z toho v akej situácie ste sa ocitli. Možno ste očakávali, že budete s rodinou, no situácia sa vyvinula ináč. Nie vždy je všetko podľa našich predstáv a takéto situácie sú na Vianoce emocionálne náročnejšie ako počas bežných dní. Willow vám pomôže vidieť situáciu z iného uhľa a ukáže vám, že sú aj pozitívne stránky života, ktoré ste doteraz neobjavili.

hadka partnerov bachove kvapky

Prvá pomoc Rescue Remedy kvapky

Ak neviete, čo vás na Vianoce môže prekvapiť, majte po ruke vždy Krízovú esenciu Rescue Remedy. Je to prvá pomoc pre stres, panike, nervozite a obavách. Zvládnete s ňou aj vypäté situácie bez nervov.

Mandarinka na dobrú náladu

Ak si potrebujete len tak zlepšiť náladu a navodiť dobrú atmosféru, vyskúšajte najlepší éterický olej na pozitívne myslenie. Je to mandarinka, obľúbená vôňa detí aj dospelých. Je veselá, pozitívna a hneď vám zlepší deň. Vyskúšajte ju v difuzéri, aromalampe alebo na aroma kameni.