Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Ekodomácnosť jednoducho so Sonettom

V tomto článku vám prezradíme čo potrebujete, aby ste sa mohli zbaviť bežných čistiacich prostriedkov a urobiť váš domov zdravším s ekodrogériou Sonett. Na začiatok budete potrebovať len 5 základných produktov. Samozrejme časom si môžete doplniť niečo špeciálne, čo pokryje vaše potreby, ale na začiatok sme to zredukovali na jednoduchý základ :-)

Mať ekodomácnosť vôbec nie je také nákladné ako by sa mohlo zdať.

Stači vám 5 základných produktov ekodrogérie.

1. Gél na riad Sonett

Jednoducho skvelý gél na riad, ktorý si určite obľúbite. Nie je mu čo vytknúť. Je veľmi úsporný, dá sa riediť (ale nemusí sa). Má príjemnú nevtieravú citrusovú vôňu z esenciálnych olejov. Je dosť hustý a tvorí penu. Veľmi dobre odstraňuje mastnotu a nečistoty z riadu. Dá sa kúpiť v 300 ml balení s pumpičkou a potom kupovať už len výhodnejšie väčšie balenia.

2. Prací gél levanduľový

Univerzálny prací gél na všetky typy prádla, farebné, biele, destké, jemné... Obsahuje levanduľový éterický olej a tak prádlo jemne prevonia. Nečakajte však silnú arómu ako po praní bežnými práškami. Ak si na vôňu naozaj potrpíte a chcete, aby prádlo vôňalo viac, pridajte ešte pár kvapiek levanduľového éterického oleja. To, že prádlo nie je cítiť po pracom prášku neznamená, že nie je čisté :-) Tešte sa z toho, že tento prací gél nedráždi pokožku, neobsahuje enzýmy, syntetické parfémy, konzervanty a fosfáty. Nezabúdajte, že je to veľmi dôležité hlavne pri malých deťoch.

TIP: Na škvrny a extrémne silné znečistenie použite pre praním Žlčové mydlo alebo Sprej na škvrny

3. Univerzálny čistič

Jednoducho univerzálny na všetko :-) Dá sa použiť v kúpeľni na čistenie umývadla, vane, kachličiek. Pár kvapiek do vedra s vodou stačí na umytie parkiet či dlažby. Jednoducho čistí rôzne predmety v domácnosti - detské hračky, topánky, zaprášené kúty, parapety...dajú sa s ním výborne umyť aj okná. Vydrží ozaj veľmi dlho, je veľmi úsporný, má hustú konzistenciu.

TIP: Ak sa náhodou minie Univerzálny čistič, jednoducho použite gél na riad :-) Čistiaci základ z rastlinných tenzidov je rovnaký..

4. Čistič na povrchy kúpelňa kuchyňa

Hodí sa hlavne do kúpeľne na vodný kameň. Obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá ho ľahko rozpustí bez námahy.

TIP: Skvelá kombinácia na čistenie vane, sprchového kútu a umývadla: Naneste na handru trochu Univerzálneho čističa Sonett a následne Čistič na povrchy kúpeľňa kuchyňa  a poutierajte umývadlo alebo vaňu. Aby to išlo ľahšie povrch navlhčite trochu vodou, tým sa vytvorí aj pena a raz dva je poupratované. Univerzálny čistič odstráni mastnotu a špinu, Čistič na povrchy kúpeľna kuchyňa vodný kameň.

5. WC čistič

Úplne jednoduché a účinné čistenie WC. Obsahuje kyselinu citrńovú vo vysokej koncentrácii a tak spoľahlivo odstráni nečistoty a vodný kameň. Éterické oleje z cédru pôsobia aj proti baktériám. A čo je dôležité, spláchnutím po čistení neprispievate k znečisteniu odpadových vôd chemikáliami !

TIP na záver: Na odstránenie mastných nečistôt v kuchyni (digestorová mriežka, mastnota v trúbe po pečení) použite Odmastnovač extra Sonett. Na trúbu najlepšie funguje s v kombinácii s klasickou drôtenkou. Extra hustá konzistencia a silná koncentrácia - dlho vydrží !

sonett_odmastovac_05l