Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Pozor na domácich miláčikov! Sezóna kliešťov už začala!

Sezóna kliešťov sa už začala, preto nezabudnite na prírodnú ochranu proti kliešťom.

Kliešte sú nebezpečné parazity pre človeka aj pre zvieratá. Ak máte doma psíka alebo mačku, nezabúdajte, že tým, že chránite pred napadnutím kliešťa ich, chránite aj seba. Najdôležitejšia je prevencia. To znamená, zabrániť kliešťom, aby sa prisali na kožu zvieraťa.

Najnebezpečnejšie choroby, ktoré kliešte môžu preniesť na zvieratá sú lymská borelióza, babezióza, kliešťová encefalitída. Liečba týchto chorôb býva zdĺhavá,  náročná. Bohužial niekedy aj neúspešná.

Základ sú antiparazitiká. Ale pozor! Vsaďte na tie prírodné.

Prevencia pred prisatím kliešťa spočíva v používaní antiparazitík - prostriedkom proti kliešťom.Tie bežné ako napr. rôzne protikliešťové obojky alebo spot ony obsahujú chemické látky, ktoré kliešťa usmrtia alebo priotrávia. Tieto chemické látky sú však pre zvieratá aj pre ľudí škodlivé. Citlivé osoby a deti, by vôbec nemali prichádzať do styku s takýmito prípravkami. Pri ich aplikácii treba byť opatrný a vyhýbať sa priamemu kontaktu s kožou, prípadne si hneď umyť ruky.

Predstavte si, že takéto niečo musí váš psík mať na sebe celý deň alebo počas prechádzok. Keď spočítate koľko "kliešťových sezón" za svoj život absolvuje s týmito toxickými látkami priamo na svojom tele, môžete len dúfať, že vedľajšie účinky sa vám vyhnú. Pre šteniatka a kojace feny  sú tieto prípravky absolútne nevhodné.

Našťastie existujú aj spoľahlivé prírodné alternatívy ochrany pred kliešťami. Väčšinou fungujú na báze špeciálnych éterických olejov alebo ich súčastí, ktoré majú silný antiparazitný účinok. Dokážu zmeniť pach srsti a kože zvieraťa tak, že kliešť sa jednoduche neprisaje. Éterické oleje sú prírodné látky, ktoré nie sú v primeranom množstve pre organizmus toxické. Zvieratá ich dobre znášajú a pre človeka sú absolútne neškodné. Ak máte psíka v byte alebo dome, nemusíte sa vyhýbať kontaktu s ním. Bez obáv ho môžete ďalej hľadkať a hrať sa s ním.

ochrana pred kliestami1

Najjednoduchšiu aplikáciu majú klasické spreje, ktoré jednoducho pred prechádzkou nastriekate na srsť zvieraťa. (stačia tri streknutia za krk, na chrbát a pri koreni chvosta). Prstami jemne prípravok rozotrite po dĺžke chrbta. Okrem toho existujú aj prípravky, ktoré pomocou éterických olejov z rastlín meniach pach srsti a kože zvieraťa. Aplikujú sa na ušnú mušlu vo vnútri ucha psa.

Akékoľvek prostriedky proti kliešťom používate, vždy psíka pravidelne kontrolujte. či nemá prisatého kliešťa. Žiaden produkt vám nedokáže zaručiť 100% ochranu. Riziko prenosu chorôb je tým menšie čím skôr kliešťa vytiahnete.

Naše tipy na prírodnú ochranu pred kliešťami pre psov a mačky:

Sprej proti kliešťom CD Vet - účinný ľahko aplikovateľný sprej na srsť. Má príjemnú citrusovú vôňa a funguje na báte éterického oleja eukalyptus citriodora a jeho súčastí a ďalších bylinných extraktov. neobsahuje čajovník. Chráni pre kliešťami, blchami a roztočmi.

Levanduľový odpudzovač kliešťov - obsahuje zmes éterických olejov z antiparazitným účinkom. Neobsahuje éterický olej z čajovníka, ktorý je veľmi aromatický a niektoré psy sú na neho citlivé. Tento prípravok sa aplikuje na ušnú mušlu vo vnútri ucha psa po dobu 3 týždňov. Potom sa používa 1-2 krát týždenne. Chráni psa pred kliešťami, blchami, všami, roztočami. Pravidelnou aplikáciou sa mení pach srsti zvieraťa, čo kliešte odpudzuje a zabraňuje ich prisatiu.

Čajovníkový odpudzovač kliešťov - obsahuje zmes éterických olejov s čajovníkom. Špeciálne éterické oleje majú antiparazitný účinok. Je vhodný pre psov, ktorým nevadia silnejšie arómy, špeciálne vôňa éterického oleja tea tree - čajovníka.  Tento prípravok sa aplikuje na ušnú mušlu vo vnútri ucha psa po dobu 3 týždňov. Potom sa používa 1-2 krát týždenne. Chráni psa pred kliešťami, blchami, všami, roztočami. Podobne ako levandulový odpudzovač funguje na princípe zmeny pachu zvieraťa.

Všetky produkty sú bezpečné pre šteniatka a kojace fenky. Takisto sú neškodné pre ľudí. Neobsahujú žiadne škodlivé látky.

Skúsenosti zákazníkov

Uvedené produkty sa dajú navzájom kombinovať. Ako najúčinejšia ochrana sa ukázala kombinácia Sprej proti kliešťom + levanduľový odpudzovač (alebo čajovníkový alebo fauna spot on). Takáto kombinovaná ochrana sa odporúča hlavne v oblastiach, kde je výskyt kliešťov najväčší a počas najrizikovejších období.

Ponuka prírodných antiparazitík