Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Vybudujte si silnú imunitu vďaka lipozomálnym vitamínom a minerálom!

Ochrana pred vírusmi je v aktuálnom období často skloňovanou témou. A to nielen kvôli zúriacej pandémii korona vírusu, ale aj chladnému zimnému počasiu. Práve v tomto čase je naše telo mimoriadne náchylné na rôzne ochorenia, preto je dobré podporiť ho. Prečo siahnuť práve po lipozomálnych vitamínoch?

Vitamíny sú všade okolo nás, no prijať ich do organizmu v dostatočnom množstve nemusí byť také jednoduché. Len málokto má čas a možnosť každý deň zjesť niekoľko druhov čerstvého ovocia a zeleniny. Väčšinou sa nepozeráme na to, či konzumovaná strava obsahuje všetky potrebné vitamíny a minerály. A tak siahame po rôznych doplnkoch výživy. Tie ale často nie sú tak účinné, ako sa prezentujú v reklamách.

Klasické vitamíny a minerály sa totižto zo žalúdku len veľmi ťažko vstrebávajú do krvi. Kým sa vitamín alebo minerál stihne vstrebať, žalúdok ho už posunie do vylučovacieho procesu. Výsledkom je, že z klasickej vitamínovej tablety dokáže ľudské telo reálne využiť často aj menej ako 10 %. Práve preto sa oplatí zamerať na oveľa efektívnejšie na lipozomálne vitamíny, napríklad, lipozomálny vitamín C + Zinok + D3. Ten je optimálnou voľbou v prípade, že chcete posilniť imunitu.

Lipozomálne vitamíny a ich veľká výhoda
Ako už napovedá ich názov, súčasťou lipozomálnych vitamínov sú lipidy, teda tukové čiastočky. V podstate, každá molekula vitamínu je obalená vrstvou tuku zo slnečnicového lecitínu. Vďaka nemu sa dokáže viac ako 90 % vitamínu dostať do krvi a účinne tak podporiť imunitu. Dostupné nie sú len lipozomálne vitamíny, ale aj minerály. Najčastejšie sa predávajú v tekutej forme, ktorá sa jednoducho užíva.

 

Okrem klasického vitamínu C, ktorý zohráva významnú úlohu v prevencii pred vírusovými ochoreniami, sa oplatí pravidelne dopĺňať aj ďalšie dôležité vitamíny a minerály. Napríklad, lipozomálne magnézium. To je dobré nielen pri svalovej slabosti a kŕčoch, ale naviac pomáha pri psychickej únave a dlhodobom pocite vyčerpania. K zníženiu miery únavy pomôže aj lipozomálna kyselina listová, ktorá je naviac vhodná pre tehotné ženy, keďže prispieva k rastu zárodočných tkanív. Na podporu imunity, kostí a kĺbov odporúčame užívať lipozomálny vitamín D3 + K2.

Tak, budete naďalej vyhadzovať peniaze „von oknom“ za klasické vitamíny a minerály s obmedzeným účinkom, alebo ich aj vy nahradíte neporovnateľne účinnejšou lipozomálnou alternatívou?