Skryté čaro prírodnej kozmetiky

Tí, ktorí používajú prírodnú kozmetiku už nejaký čas, vedia, že jej účinky sa prejavujú nielen na pokožke, ale na celom organizme. Je to preto, že cez kožu vstrebávame látky, ktoré na pokožku nanášame.

Preto, ak používame kvalitnú prírodnú kozmetiku, naše telo prijíma aj látky z nej. V tomto článku by sme chceli vyzdvihnúť hlavne prírodnú aromaterapeutickú kozmetiku Nobilis Tilia. (hoci sú aj iné kvalitné značky). A to preto, že ponúka komplexnú starostlivosť o pokožku tváre, tela, vlasy ako aj doplnkovú starostlivosť pri kožný problémoch, éterické oleje, rastlinné oleje  apod.

Nobilis Tilia využíva vo svojich prípravkoch silu éterických olejov, ktoré cielene pôsobia na rôzne typy pokožky a tým aj na celý organizmus. Preto ak takúto kozmetiku používate, postupne získavate prirodzenú imunitu prijímaním éterických olejov vo veľmi malých množstvách, ale pravidelne.

Koncentrovanú silu prírody nájdete vo všetkých výrobkoch Nobilis Tilia od krému na nohy, cez telové mlieko, sprchový gél, pleťovú vodu až po šampón. Každá jedna kvapka éterického oleja preniká cez vašu pokožku a má schopnosť ovplyvniť vašu náladu, emócie, znížiť únavu a posilniť organizmus.

Éterické oleje majú schopnosť dezinfikovať, prečisťovať a osviežovať. Majú silné antibakteriálne, antiseptické a protiplesňové účinky. Každý jeden éterický olej má špeciálny účinok, ktorým pôsobí na organizmus a pomáha naše telo harmonizovať ako celok. Preto pri pravidelnom používanú takejto kozmetiky môžete zaznamenať úľavu od rôznych problémov, predídete komplikáciám alebo preventívne zabránite ochoreniam. Éterické oleje podporujú prirodzenú imunitu organizmu a nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Dôležité je, aby prírodná aromaterapeutická kozmetika bola zostavená skúsenými aromaterapeutmi, ktorí účinky éterických olejov dobre poznajú a vedia s nimi pracovať. To je kľúč k celému úspechu.

nobilis tilia prirodna kozmetika

Nobilis Tilia je špička v tomto odbore a kvalita ich výrobkov tomu zodpovedá. Dlhoročné štúdiá aromaterapie majiteľov pani Adély Zrubeckej a Zbyňka Šedivého, skúsenosti, odbornosť a neustále zlešovanie sa prejavujú v každom jednom výrobku.

Ten, kto pracuje s éterickými pracuje, si po čase všimne, že jeho odolnosť voči chorobám sa zvyšuje, pretože majú veľmi silné antivírové účinky a zároveň čistia a posiľňujú dýchací systém.

Okrem pravidelného používania prírodnej kozmetiky s éterickými olejmi, môže te ich výnimočné účinky využiť aj v aromalampách, difuzéroch alebo aj jednoduchým použitím na keramickej doštičke či ovoniavaním fľaštičky.

A ktoré by sme vám odporučili najviac ?

Silné antivírové účinky majú hlavne eukalyptus radiata, bergamot, tea tree, tymián a ravintsara. Intenzívne čistia a dezinfikujú vzduch, posiľňujú dýchací systém.

Citrón a bergamot okrem protivírového účinku podporujú činnosť pečene a vylučovanie toxínov. Medovka a bergamot majú protivírový účinok a navyše zmierňujú napätie a stres.

Môžete ich doplniť škoricou, klinčekom alebo lemongrasom.

Už za niekoľko sekúnd vám nádherne prevoňajú domov, kanceláriu či auto a okrem toho, že prečistia vzduch aj pozitívne ovplyvnia náladu a zmiernia napätie.