349 položiek celkom
jasmin absolue etericky olej
€26,82

Zmyselná ťažká kvetinová vôňa s euforizujúcimi účinkami.

Kód: PMV500
Éterický olej Tangarinka - Original ATOK
od €6,22

Tonizuje, upokojuje, uvoľňuje pri strese a psychickom napätí.

Kód: OATA6105B
kadidlo africke primavera
€16,99

Esenciálny olej Kadidlo posvätné africké v bio kvalite  má sladkú balzamovú vôňu,  vyrovnávacie, čistiace, upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku.

Kód: PMV10179
zmes eterickych olejov sila jogy primavera
€10,93

Jemná, harmonizačná prírodná vôňa nás povedie počas cvičenia jógy. Pomáha nám vedomejšie dýchať a nájsť kľud a vnútornú rovnováhu na ceste k nášmu stredu.

Kód: PMV185011
zmes eterickych olejov relax primavera
Novinka
€10,93

Uvoľňujúca, jemná prírodná vôňa spomaľuje, prináša pokoj a hlboký odpočinok pre telo, myseľ i dušu.

Kód: PMV185031
zmes eterickych olejov prechadzka lesom primavera
Novinka
€10,93

Hrejivá, stabilizujúca prírodná vôňa ihličnatého lesa. Uvoľňuje, prináša nové vhľady a hrejivé objatie lesa k nám domov.

Kód: PMV185181
mata pieporna mitcham etericky olej hanus
Novinka
€5,07

Mätová vôňa s balzamickým nádychom. Zápaly dýchacích ciest, prechladnutie, nádcha. Mäta pochádza zo Severnej Ameriky.

Kód: HAN1075
ceder himalajsky etericky olej hanus
€3,58

Sladko ovocná vôňa pripomínajúca karame. Infekcie horných dýchacích ciest, stres, úzkosť, apatia, repelentné účinky.

Kód: HAN1603
etericky olej borovica hanus
€3,83

Svieža ihličnatá vôňa. Infekcie dýchacích ciest, kašeľ, bolesti kĺbov a svalov, reuma, svalová únava po športovom výkon.

Kód: HAN1403
kadidlo arabske etericky olej farfalla
Novinka
€13,72

Príjemná drevitá vôna očistného éterického oleja. Ochranné a čistiace účinky.

Kód: FAR230712
kuzlo aromaterapie sada eterickych olejov saloos
€15,52

Sada základných éterických olejov. Nevoľnosť, prechladnutie, psychická pohoda, sústredenie, náročný deň. Sada obsahuje: eukalyptus červený pomaranč, lemongrass, medovka s...

Kód: SALSD3
domaca aroma lekarnicka saloos
Novinka
€17,01

Základné éterické oleje do domácej lekárničky. Prechladnutie, únava, nespavosť, bolesti hlavy, uštipnutie hmyzu. Eukalyptus, levanduľa, tea tree, citrón, zmes prechladnutie a...

Kód: SALSD2
cuchovy trening sada eterickych olejov saloos
Novinka
€15,33

Objavte čaro aromaterapie vďaka čuchovým cvičeniam s obľúbenými éterickými olejmi. Sada obsahuje: Geránium, citrón, klinček, eukalyptus, mäta pieporná.

Kód: SALSD1
Aróma sada Pre prvú pomoc
€34,50

Päť éterických olejov pre prvú pomoc na doma

Kód: S0163
pomaranc cerveny hanus
€3,44

Intenzívna svieža citrónovo-pomarančová vôňa.  Antiseptické účinky, regenerácia pokožky, tráviace problémy, nervozita, úzkosť, stres, apatia.

Kód: HAN6294
pomaranc horky hanus
€4,14

Jemná citrusová vôňa s korenistým nádychom. Antiseptické účinky, regenerácia pokožky, tráviace problémy, nervozita, úzkosť, stres, apatia.

Kód: HAN6300
Hore
Ďalšie produkty

Éterické oleje do difuzéra

Aroma difuzéry umožňujú využívať esenciálne oleje na maximum. Pomocou elektronických frekvencií vytvára aroma difuzér vibrácie, ktoré rozpúšťajú molekuly esenciálneho oleja do vody. Voda spolu s esenciálnym olejom sa premieňa na jemnú hmlu, ktorá sa rozptýli do ovzdušia v miestnosti. Dýchaním takto môžeme prijať do organizmu aj esenciálny olej a využiť jeho pozitívne vlastnosti. Pridanou hodnotou je aj zvlhčenie vzduchu, ak máte doma suchý vzduch.

Dôležité je vybrať si kvalitný esenciálny olej (éterický, esenciálny a vonný olej označujú ten istý produkt, len ináč pomenovaný). Tým, že sa olej vstrebáva do organizmu nesmie obsahovať žiadne chemické látky. Nesmie byť riedený alkoholom a nesmie byť doplnený syntetickou parfemáciou. Ako však vyberať kvalitné esenciálne oleje? Zamerajte sa na overených výrobcov, ktorý transparentne informujú zákazníka. Niektoré značky sú už veľmi dobre etablované na trhu. Na stránkach výrobcu nájdete vždy aj jeho filozofiu výroby a získavania esenciálny olejov. Pri každom esenciálnom oleji musí byť uvedený latinský názov, krajina pôvodu a spôsob získavania. Čím viac informácií máte, tým väčšia pravdepodobnosť je, že olej bude kvalitný.

Prírodné esenciálne oleje - ako si vybrať najlepší

V našej ponuke nájdete esenciálne oleje od overených výrobcov, s ktorým spolupracujeme už viac ako 10 rokov. Vieme odkiaľ ich éterické oleje pochádzajú, ako sa vyrábajú. Do našej ponuky nikdy nezaradíme esenciálne oleje, ktoré nie sú 100 % prírodné čisté a autentické s preukázateľným pôvodom. Za overených výrobcov kvalitných čistých éterických olejov bez riedenia a syntetických prísad považujeme najmä:

Esenciálne oleje Nobilis Tilia bio kvalita, široký výber, tmavofialové sklo

Český výrobca prírodnej kozmetiky a esenciálnych olejov. Esenciálne oleje Nobilis Tilia sú balené v tmavofialovom skle, čo významne zlepšuje uchovanie ich kvality. V ponuke Nobilis Tilia nájdete aj špecifické esenciálne oleje ako bio cist, vavrín, nard, ho-sho...Ak hľadáte vzácne éterické oleje, môžete sa bez obáv spoľahnúť na značku Nobilis Tilia. Ponúkajú esenciálne oleje lipa absolue, ruža otto, esenciálny olej medovka, neroli.

Esenciálne oleje Hanus slovenský výrobca

Slovenský výrobca éterických olejov s viac ako 20 ročnou tradíciou. Značka Hanus bola jednou z prvých, ktorú sme do nášho portfólia zaradili a spolupracujeme s ňou dodnes. Výrobca Hanus zdôrazňuje dôležitosť spôsobu výroby esenciálnych olejov. To je pre kvalitný esenciálny olej veľmi dôležité. Jediné 2 spôsoby, ktoré sa môžu používať sú extrakcia vodnou parou a lisovanie za studena a následné mechanické odstredenie.

Dnešné moderné technologické postupy, však umožňujú aj výrobu lacných esenciálnych olejov, ktoré sa takmer úplne podobajú na tie 100% čisté prírodné. Obsahujú však aj nevhodné syntetické látky, ktoré by sa používať nemali. Laik nemá možnosť zistiť rozdiel, avšak liečivý účinok nebude rovnaký. A to je to najdôležitejšie v aromaterapii. Preto tak zdôrazňujeme dôležitosť značky /výrobcu od ktorého si esenciálny olej kúpite.

Esenciálne oleje Primavera bio kvalita a veľký výber

Nemecký výrobca veľmi kvalitných esenciálnych oleje, vzácnych aj v bio kvalite. Ich portfólio je naozaj veľmi široké a nájdete u nich aj ozajstné špeciality pre aromaterapiu ako esenciálny, aníz, borovica čierna, ľubovník, mäta marocká, medovka, rebríček, ruža damašská, skalná ruža cist, slamienka, jasmín, iris, frangipani, med a vanilka. Primavera spĺňa nároky aj náročných aromaterapeutov a všetkých nadšencov aromaterapie, ktorý využívajú esenciálne oleje na podporu zdravia.

Esenciálne oleje Saloos tradičná značka, široký výber

Český výrobca éterických olej so širokým a cenovo dostupným portfóliom esenciálnych olejov. Saloos bol jedným z prvých výrobcov, ktorý začal ponúkať kvalitné éterické oleje. Dodnes sú éterické oleje Saloos veľmi populárne aj u laikov a začiatočníkov v aromaterapii. Veľmi obľúbené je esenciálny olej vanilka, ruža, citrón a santalové drevo.

Rady ako si vybrať esenciálny olej

1. Zistite čo najviac informácií o výrobcovi.

2. Zistite, či výrobca uvádza krajinu pôvodu.

3. Zistite, či je fľaštičke aj latinský názov rastliny, z ktorej olej vyrobený

4. Zvážte aj obal. Esenciálny olej musí byť v tmavom skle