Éterické oleje

Najpredávanejšie

Éterický olej Jedľa obrovská (Riesentanne) BIO
€16,58
Pôvodne: €16,58
€14,42
starostlivost pri migrene
€12,31
Pôvodne: €12,31
€10,72
eukalyptus radiata
€9,73
Pôvodne: €9,73
€8,46
skorica kora
od €8,56
Pôvodne: €8,56
od €7,46
helichrysum slamienka
od €12,75
Pôvodne: €12,75
od €11,11
etericky olej pomaranc sladky
od €7,46
Pôvodne: €7,46
od €6,49
levandula etericky olej
od €7,90
Pôvodne: €7,90
od €6,88
Éterický olej bio Douglaska – Nobilis Tilia
€16,31
Pôvodne: €16,31
€14,18
Éterický olej bio Smrek čierny – Nobilis Tilia
€14,53
Pôvodne: €14,53
€12,64
383 položiek celkom
Zmes éterických olejov Úľava pri PMS – Nobilis Tilia
€17,63
€15,33

Zmierňuje bolesti a uľavuje od napätia všetkého druhu. Ideálna zmes pri predmenštruačnom napätí a tlaku.

Kód: E2018B
Éterický olej Jedľa obrovská (Riesentanne) BIO
€16,58
€14,42

Krásna vôňa jedle s citrusovým nádychom. Imunita. Dýchanie. Čistí vzduch. Zmierňuje napätie. 

Kód: PMV2083
eukalyptus radiata
€9,73
€8,46

Eukalyptus radiata je najjemnejší eukalyptus a preto sa používa aj pre deti. Chrípka, prechladnutie, kúpeľ.

Kód: PMV045
skorica kora
TOP PRODUKT
od €8,56
od €7,46

Silne prehrieva a posilňuje, má protiinfekčné účinky.

Kód: E0074
helichrysum slamienka
TOP PRODUKT
od €12,75
od €11,11

Bylinná vôňa s medovými a ovocnými podtónmi. Uvoľňuje podráždenosť a napätie, uľavuje pri migréne a nespavosti.

Kód: E0103
etericky olej pomaranc sladky
Tip TOP PRODUKT
od €7,46
od €6,49

Harmonizuje zažívanie, dodáva radosť a optimizmus.

Kód: E1028
levandula etericky olej
TOP PRODUKT
od €7,90
od €6,88

Všestranne ukludňujúci, hojivý na pokožku, analgetický.

Kód: E0035
Éterický olej bio Douglaska – Nobilis Tilia
€16,31
€14,18

 Osviežujúca vôňa čerstvého ihličia s ovocnými až kvetinovými tónmi. Protiinfekčný na dýchacie cesty, posilňujúci pri nervovom vyčerpaní

Kód: B0030B
Éterický olej bio Smrek čierny – Nobilis Tilia
€14,53
€12,64

Hlboká, balzamic ká, živicová vôňa ihličia a dreva s korenistým tónom.Posilňujúci, protizápalový, protiinfekčný a protikŕčový

Kód: B0031B
Éterický olej Kopaiva – Nobilis Tilia
€14,09
€12,25

Ovocno živicová, balzamická, drevitá, jemne korenená vôňa. Má analgetické, protizápalové a upokojujúce účinky pri ekzémoch, atopickej dermatitíde, svrbení.

Kód: E0194B
Zmes éterických olejov Opora pri menopauze – Nobilis Tilia
€18,96
€16,49

Prináša emočnú rovnováhu a pohladí na dušu počas obdobia menopauzy.

Kód: E2017B
sladky pomaranc etericky olej farfalla
€9,76
€8,49

Krásna svieža vôňa sladkého pomaranča vám zlepší náladu pri smútku a nepokoji. Rozjasní každú miestnosť a vytvorí príjemnú atmosféru.

Kód: FAR230675
citron bio etericky olej farfalla
€11,83
€10,29

Svieža a pozitívna vôňa citrónu vám každý deň zlepší náladu. Vhodná domov, do kancelárie, na cesty aj do obchodných priestorov.

Kód: FAR276534
smrekove ihlicie etericky olej farfalla
Novinka
€8,61
€7,49

Éterický olej zo smrekového ihličia z čistej oblasti Sibíra. Krásna vôňa ihličia a šišiek spríjemňuje atmosféru najmä v zime.

Kód: FAR230630
rozmarin chemotyp cineol farfalla
Novinka
€11,83
€10,29

Esenciálny olej stimulujúci, posilňujúci, podporujúci koncentráciu, vitalizujúci.

Kód: FAR230688
jedla biela etericky olej farfalla
Novinka
€10,68
€9,29

Jedľa strieborná veľmi prečisťuje vzduch, balzamuje a rozjasňuje. Vôňa jedle bielej vás naladí pozitívne, odvážne a dodá vám novú vitalitu.

Kód: FAR309473
mandarinka cervena bio etericky olej farfalla
Novinka
€10,68
€9,29

Ovocno jemná vôňa je obľúbená najmä u detí a upokojuje vzdor a nervozitu. Dospelých poteší na duši a navodí príjemnú atmosféru v každom domove.

Kód: FAR230658
Hore
Ďalšie produkty

Éterické oleje do difuzéra

Aroma difuzéry umožňujú využívať esenciálne oleje na maximum. Pomocou elektronických frekvencií vytvára aroma difuzér vibrácie, ktoré rozpúšťajú molekuly esenciálneho oleja do vody. Voda spolu s esenciálnym olejom sa premieňa na jemnú hmlu, ktorá sa rozptýli do ovzdušia v miestnosti. Dýchaním takto môžeme prijať do organizmu aj esenciálny olej a využiť jeho pozitívne vlastnosti. Pridanou hodnotou je aj zvlhčenie vzduchu, ak máte doma suchý vzduch.

Dôležité je vybrať si kvalitný esenciálny olej (éterický, esenciálny a vonný olej označujú ten istý produkt, len ináč pomenovaný). Tým, že sa olej vstrebáva do organizmu nesmie obsahovať žiadne chemické látky. Nesmie byť riedený alkoholom a nesmie byť doplnený syntetickou parfemáciou. Ako však vyberať kvalitné esenciálne oleje? Zamerajte sa na overených výrobcov, ktorý transparentne informujú zákazníka. Niektoré značky sú už veľmi dobre etablované na trhu. Na stránkach výrobcu nájdete vždy aj jeho filozofiu výroby a získavania esenciálny olejov. Pri každom esenciálnom oleji musí byť uvedený latinský názov, krajina pôvodu a spôsob získavania. Čím viac informácií máte, tým väčšia pravdepodobnosť je, že olej bude kvalitný.

Prírodné esenciálne oleje - ako si vybrať najlepší

V našej ponuke nájdete esenciálne oleje od overených výrobcov, s ktorým spolupracujeme už viac ako 10 rokov. Vieme odkiaľ ich éterické oleje pochádzajú, ako sa vyrábajú. Do našej ponuky nikdy nezaradíme esenciálne oleje, ktoré nie sú 100 % prírodné čisté a autentické s preukázateľným pôvodom. Za overených výrobcov kvalitných čistých éterických olejov bez riedenia a syntetických prísad považujeme najmä:

Esenciálne oleje Nobilis Tilia bio kvalita, široký výber, tmavofialové sklo

Český výrobca prírodnej kozmetiky a esenciálnych olejov. Esenciálne oleje Nobilis Tilia sú balené v tmavofialovom skle, čo významne zlepšuje uchovanie ich kvality. V ponuke Nobilis Tilia nájdete aj špecifické esenciálne oleje ako bio cist, vavrín, nard, ho-sho...Ak hľadáte vzácne éterické oleje, môžete sa bez obáv spoľahnúť na značku Nobilis Tilia. Ponúkajú esenciálne oleje lipa absolue, ruža otto, esenciálny olej medovka, neroli.

Esenciálne oleje Hanus slovenský výrobca

Slovenský výrobca éterických olejov s viac ako 20 ročnou tradíciou. Značka Hanus bola jednou z prvých, ktorú sme do nášho portfólia zaradili a spolupracujeme s ňou dodnes. Výrobca Hanus zdôrazňuje dôležitosť spôsobu výroby esenciálnych olejov. To je pre kvalitný esenciálny olej veľmi dôležité. Jediné 2 spôsoby, ktoré sa môžu používať sú extrakcia vodnou parou a lisovanie za studena a následné mechanické odstredenie.

Dnešné moderné technologické postupy, však umožňujú aj výrobu lacných esenciálnych olejov, ktoré sa takmer úplne podobajú na tie 100% čisté prírodné. Obsahujú však aj nevhodné syntetické látky, ktoré by sa používať nemali. Laik nemá možnosť zistiť rozdiel, avšak liečivý účinok nebude rovnaký. A to je to najdôležitejšie v aromaterapii. Preto tak zdôrazňujeme dôležitosť značky /výrobcu od ktorého si esenciálny olej kúpite.

Esenciálne oleje Primavera bio kvalita a veľký výber

Nemecký výrobca veľmi kvalitných esenciálnych oleje, vzácnych aj v bio kvalite. Ich portfólio je naozaj veľmi široké a nájdete u nich aj ozajstné špeciality pre aromaterapiu ako esenciálny, aníz, borovica čierna, ľubovník, mäta marocká, medovka, rebríček, ruža damašská, skalná ruža cist, slamienka, jasmín, iris, frangipani, med a vanilka. Primavera spĺňa nároky aj náročných aromaterapeutov a všetkých nadšencov aromaterapie, ktorý využívajú esenciálne oleje na podporu zdravia.

Esenciálne oleje Saloos tradičná značka, široký výber

Český výrobca éterických olej so širokým a cenovo dostupným portfóliom esenciálnych olejov. Saloos bol jedným z prvých výrobcov, ktorý začal ponúkať kvalitné éterické oleje. Dodnes sú éterické oleje Saloos veľmi populárne aj u laikov a začiatočníkov v aromaterapii. Veľmi obľúbené je esenciálny olej vanilka, ruža, citrón a santalové drevo.

Rady ako si vybrať esenciálny olej

1. Zistite čo najviac informácií o výrobcovi.

2. Zistite, či výrobca uvádza krajinu pôvodu.

3. Zistite, či je fľaštičke aj latinský názov rastliny, z ktorej olej vyrobený

4. Zvážte aj obal. Esenciálny olej musí byť v tmavom skle