Éterické oleje na dobrú náladu

53 položiek celkom
pomaranc cerveny hanus
€3,44

Intenzívna svieža citrónovo-pomarančová vôňa.  Antiseptické účinky, regenerácia pokožky, tráviace problémy, nervozita, úzkosť, stres, apatia.

Kód: HAN6294
kuzlo aromaterapie sada eterickych olejov saloos
€15,52

Sada základných éterických olejov. Nevoľnosť, prechladnutie, psychická pohoda, sústredenie, náročný deň. Sada obsahuje: eukalyptus červený pomaranč, lemongrass, medovka s...

Kód: SALSD3
pomaranc horky hanus
€4,14

Jemná citrusová vôňa s korenistým nádychom. Antiseptické účinky, regenerácia pokožky, tráviace problémy, nervozita, úzkosť, stres, apatia.

Kód: HAN6300
Éterický olej Magnólia kvety 15%
€22,30

Jemná, nežne ovocná, kvetinová vôňa. Má euforizujúce a vyrovnávajúce účinky. Zmyselná.

Kód: PMV2076
Éterický olej Mimóza absolue 15%
€14,42

Sladká, teplá kvetinová vôňa. Má upokojujúce a harmonizačné účinky.

Kód: PMV2069
bio litsea cubeba
TOP PRODUKT
€11,47

Sladko citrónová vôňa s kvetovými podtónmi. Osviežujúci. Protiinfekčný. Podporuje koncentráciu.

Kód: B0022B
bio lemongras
TOP PRODUKT
€11,09

Veľmi príjemná osviežujúca citrónová vôňa. S protiplesňovými a protibakteriánymi účinkami.

Kód: B0021B
Zmes éterických olejov Aroma Atok - Original ATOK
od €10,84

Optimistická a radostná vonná kompozícia pre dobrú náladu.

Kód: OATA5093B
dotyk jara
TOP PRODUKT
€10,70

Osviežujúca a harmonizujúca zmes éterických olejov.

Kód: E2001B
etericky olej med
€25,57

Sladká a teplá vôňa medu. Má upokojujúci a vyvažujúci účinok. Používa sa v kozmetike.

Kód: PMV256
etericky olej tonka saloos
od €15,79

Sladká teplá karamelová vôňa. Pôsobí ako antidepresívum. Vytvára pokoj a navodzuje pohodu. 

Kód: SAE127
salvia balkan
od €5,55

Teplá pikantná bylinná vôňa. Znižuje tlak. Upokojuje. Vhodná na ženské problémy.

Kód: SAE118
santalove drevo saloos
od €4,05

Teplá sladko drevitá balzamová vôňa s dezinfekčným účinkom. Antidepresivny.

Kód: SAE109
harmancek marocky saloos
od €20,17

Sladká bylinná vôňa typická pre harmanček. Má všestranné použitie na všetky druhy zápalov.

Kód: SAE106
Hore
Ďalšie produkty

Éterické oleje na dobrú náladu – poznáte ich?

Určite ste niekedy mali pocit, že ste neuveriteľne unavený, deprimovaný a bez nálady. Nič sa vám nechce robiť, motivácia je na bode mrazu a ledva vykonávate povinnosti, ktoré urobiť jednoducho musíte. Depresívne pocity má občas každý a je to normálne.

Pomocou aromaterapie dokáže zvládnuť miernu depresiu, smutnú náladu a deprimovanosť. Esenciálne oleje z rôznych druhov rastlín majú schopnosť ovplyvňovať našu myseľ tým, že ich vdychujeme. Molekuly z esenciálneho oleja sa dostávajú do krvného obehu a pôsobia na centrálnu nervovú sústavu.

Ako sa zbaviť depresie pomocou prírodných vôní

Ako teda funguje aromaterapia na depresiu ? Je to jednoduché. Vyberiete si správne oleje na dobrú náladu a necháte ich odparovať v aromalampe alebo difuzéri. Pomocou tepla sa do ovzdušia postupne uvoľňujú molekuly éterického oleja a začínajú na vás pôsobiť. Niektorí ľudia radi ovoniavajú esenciálne oleje priamo z fľaštičky. Ak vám to vyhovuje, môžete zvoliť aj túto jednoduchú možnosť.

Máme však ešte praktickejší tip a to je aromakameň. Je to pasívny odparovač z keramiky, na ktorý sa nakvapká éterický olej. Ten do neho vsiakne a po istú dobu sa vôňa a molekuly éterického oleja odparujú. Kameň sa volá preto, že tvary vyrobené z keramiky sú väčšinou praktické, oválne, veľkosťou akurát do dlane a pripomínajú kameň.

Aromakameň po éterickom oleje nezostane mastný, pretože ho kompletne vsiakne. Najlepšiu vychytávku má špecialista na aromaterapiu značka Primavera a to aromakameň v malej plechovej krabičke. Môžete ho mať vo vrecku v kabelke, v zásuvke v kancelárii ale aj na nočnom stolíku pri posteli. Je vkusný a praktický.

Iné tvary aromakameňov ako napr. špirálu, kruh, lotosový kvet ponúka aj Nobilis Tilia a Farfalla.

Ktoré sú najlepšie éterické oleje na dobrú náladu ?

Tu absolútne vedú citrusové vône. Prvou voľbou na dobrú náladu sú pomaranč a mandarinka. Sú to vône plné svetla, slnka a pozitívnej nálady. Komu sa predsa nepáči vôňa mandarinky ? Vyskúšať môžete éterické oleje samostatne alebo ich môžete aj kombinovať, to už je na vašej fantázii.

Éterický olej pomaranč prináša pozitívne myšlienky

Vôňa pomaranču je jednoducho úžasná. Je sladká, hrejivá, svieža, upokojujúca a energizujúca zároveň. V našej ponuke nájdete niekoľko druhov pomarančov od rôznych značiek.

  • Pomaranč sladký Citrus aurantium dulcis
  • Pomaranč horký Citrus aurantium amara
  • Pomaranč červený Citrus sinensis

Pomaranč sladký má typickú sladkú ovocnú vôňu s hrejivým nádychom. Pomaranč horký má jemne korenistý nádych a je trošku chladnejší. Zaujímavú vôňu má aj pomarančové lístie, ktoré v aromaterapii nájdete pod názvom Petitgrain. Ide o éterický olej vyrobený z listov stromu pomarančovníka. Je to krásna kvetová vôňa s drevito bylinnými podtónmi.

S čím miešať pomaranč pre skvelý výsledok

Jednoznačne s ďalšími citrusmi, mandarinkou, citrónom, grepfruitom alebo bergamotom. Pre výnimočne svieži pocit pridajte k citrusom mätu alebo eukalyptus. Pre zemitejší nádych vyskúšajte kvapku cédrového oleja. Ak potrebujete podporiť harmonizačnú činky, môžete doplniť ružu, neroli, ylang ylang. Možnosti sú nekonečné a fantázii sa medze nekladú.

Ak nie ste v aromaterapii až tak skúsený, jednoducho vyskúšajte hotové zmesi, ktoré obsahujú pomaranč od skúsených výrobcov.

Najlepšie recenzie majú zmesi od Nobilis Tilia, Farfalla a Primavera ako:

Zmes éterických olejov Pomarančové svetlo, Dobrá nálada, Radosť zo života.

Éterický olej Grapefruit – horké osvieženie pre unavenú myseľ aj telo

Grapefruit (Citrus grandis) je veľmi osviežujúci éterický olej s chladivým horkým nádychom. Je viac povzbudzujúci, dodáva energiu pri únave a apatii. Používa sa aj v zmesiach na zlepšenie koncentrácie. Preto ho radi využívajú aj študenti pri príprave na skúšky. Okrem toho grapefruit výborne dezinfikuje vzduch v miestnosti je súčasťou prírodných bio osviežovačov vzduchu. Je to najlepší olej na celulitídu a prečistenie lymfatického systému.

Osviežujúcu zmes éterických olejov s grapefruitom, mätou a limetkou nájdete pod názvom Chuť do života. Grapefruit môžete miešať s ostatnými citrusmi, skvelý je s mätou, tonkou a medom. Grapefruit pre éterické oleje najčastejšie pochádza z Talianska, Floridy, Izraela, Paraguaja.

Mandarinka mierni prejavy depresie

Éterický olej z mandarinky je považovaný za jeden z najlepších olejov na depresiu a melanchóliu. Mandarinka je ovocie slnka a túto energiu uchováva v každej jednej molekule. Energia, ktorú toto ovocie získava zo slnka je aj vo výslednom éterickom oleji a môžete si ju vychutnať v podobe sladkej ovocnej vône pre veselý pocit bezstarostnosti.

Ľahká, svieža, sladká, mäkká, kvetinová, taká je vôňa éterického oleja z mandarinky.

Mandarinka je súčasťou zmesí, ktoré vám zlepšia nevydarený deň. Vyskúšajte ju, keď prežívate ťažké obdobie alebo sa vám nedarí. Zmes, ktoré obsahujú mandarinku majú výstižné pozitívne názvy ako Letné slnko, Pocit šťastia. V zime vám slnečné lúče prenesie Dotyk jari, aby ste sa cítli lepšie. Latinský názov mandarinky je citrus reticulata a najčastejšie pochádza z Brazílie, Španielska a Talianska.

Mandarinka pomáha aj pri nespavosti a migréne. Je to skutočný balzam na dušu aj telo. Často sa využíva aj v zmesiach pre deti, pretože má harmonizačné účinky, podporuje tvorivosť, veselú náladu, povzbudzuje k hre.

V aromaterapii sa využívajú 2 druhy éterického olej z mandarinky:

  • Mandarinka červená citrus reticulata
  • Mandarinka zelená Citrus Nobilis s ostrejšou a horkejšou vôňou

Bergamot - Prírodné antidepresívum z Talianska

Vynechať nemôžeme ani bergamot, tento zvláštny citrus z južného Talianska známy hlavne vďaka bergamotovému čaju Earl Grey. Má typickú vôňu citrusov, sladkú, ovocnú, kvetinovú, no je tam aj náznak bylinnej a drevitej arómy. V porovnaní s pomarančom a mandarinkou, je o niečo horkejší, mierne trpký, neuveriteľne svieži. Práve preto je obľúbený ako dochucovadlo a v parfumérii.

Výborne sa mieša s ostatnými citrusmi, ale aj s ružou, vetiverom, neroli. Ak sa na chvíľu chcete cítiť ako v slnečnom južnom Taliansku, kde cítite jemne chladivý vánok od mora a vôňu z pomarančového hája, privoňajte k bergamotovému éterickému oleju. Odstraňuje úzkosť a psychické napätie, uvoľňuje, zlepšuje pochmúrnu náladu.

Najlepšie zmesi s bergamotom sú Radosť zo života bergamot, Upokojujúca zmes Original Atok, Pre ženy.