Tipy na starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Letné slnko a opaľovanie pokožku veľmi namáha a preto jej treba dopriať dobrú starostlivosť po opaľovaní.

Slnko pokožku vysušuje a može byť príčinou suchej podráždenej pokožky, alergí a začervenalých miest.

Po opaľovaní treba zo seba vždy dôkladne zmyť opaľovacie prípravky. Výrobcovia prírodnej kozmetiky vymysleli už aj pre tento krok výborné produkty z prírodných surovín, ktoré pokožku regenerujú a zvláčňujú už počas sprchovania. Možno sa to môže zdať zbytočné, ale predsa len chlórová voda už aj tak namáhanú pokožku vysušuje a preto nebude na škodu, ak prípravok na sprchovanie má v sebe rôzne prírodné zvláčňujúce zložky, oleje a látky na upokojenie začervenalej pokožky.

Náš prvý tip: Karotenoidy

Receptúry s komplexom karotenoidov vyrába český výrobca prírodnej kozmetiky Original ATOK. A to, že receptúry sú ozaj vydarené, svedčí váš obrovský záujem o tieto produkty hneď ako sme túto značku zaradili do ponuky. Preto neváhajte ani pri výbere kozmetiky po opaľovaní. Karotenoidy sú proste TOP kvalita :-)

Pýtate sa čo sú vlastne tie karotenoidy ?

Sú to látky, ktoré obsahujú niektoré oleje ako napr. rakytníkový olej, olej z granátového jablka, olej z brusníc....Tieto oleje obsahujú látky, ktoré chránia bunky pred poškodením. Každá z nich má svoje špecifické účinky a použitím viacerých druhov vzniká účinný ochranný komplex, ktorý pokožku výborne chráni, regeneruje a ošetruje.Účinok karotenoidov sa zintenzívni, pokiaľ sa rozhodnete použiť celú radu na opaľovanie a zároveň po opaľovaní. Vplyv UVA A UVB žiarenia sa zmierni a pokožka si zachová ochranný štít a nepoškodzuje sa.

Horúcou novinkou je túto sezónu Sprchový olej po opaľovaní s karotenoidmi od Original ATOK. Obsahuje komplex rastlinných olejov, ktoré pokožku výdatne zvláčňujú a zabraňujú pocitu pnutia. Vďaka Beta karotenu sa predĺži efekt opálenia a pokožka vám dlhšie vydrží krásna. Sprchové oleje netvoria penu, pretože neobsahujú tenzidy (žiande ani chemické ani rastlinného pôvodu). Počas umývania sa vytvorí jemá mliečna emulzia, ktorá na seba na viaže nečistoty a je dobre opláchnuteľná vodou. Nemusíte sa obávať pocitu mastnoty.

Účinok tohto sprchového oleja podporíte ak po sprchovaní použijete Telové mlieko po opaľovaní s karotenoidmi Original ATOK. Toto špeciálne telové mlieko obsahuje vďaka karotenoidom mnoho antioxidantov a regeneračných látok, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek pokožky vplyvom slnečného žiarenia. Špeciálna receptúra Original ATOK pomáha predĺžiť efekt opálenia.

atok receptúra

 

Náš druhý tip: Lavera TOP novinky po opaľovaní

Skvelú a úplne novú radu produktov po opaľovaní nám túto sezónu ponúka Lavera. Podobne ako Original ATOK aj tento výrobca ponúka Sprchové telové mlieko po opaľovaní, ktoré regeneruje pokožku už priamo počas sprchovania. Výhodou je, že po použití tohto sprchového telového mlieka už nepotrebujete žiadne ďalšie natieranie iným produktom. Takže je aj pre všetkých, ktorí si na dovolenke najradšia aktívne užívajú voľno ako trávia čas v kúpeľni :-)

Výborný produkt pre túto opaľovaciu sezónu je SOS Fluid po opaľovaní Lavera. Po opaľovaní dodáva pokožke intenzívnu výživu a hydratáciu. Príjemne chladí a regeneruje. Môžete ho použiť na telo aj na tvár. Upokojuju sčervenalé miesta a udržiava krásne opálenie.

Najzaujímavejšou novinkou od Lavery  je nová špeciálna kúra na vlasy po opaľovaní. Okamžite si získala obľubu, pretože morská voda, slnko a chlórová voda v bazénoch vlasy veľmi vysušuje a pre im treba dopriať minimálne umytie regeneračným šampónom. Špeciálnou vlasovou kúrou však urobíte pre svoje vlasy viac a budete sa môcť okrem krásneho opálenia tešiť aj z pekných lesklých a hydratovaných vlasov :-) Balenie je veľmi praktické v sachete na jedno použitie. Takže aj kozmetická batožina bude odľahčená !

LAVERA NOVE

 

Nebojte sa užívať si na dovolenke slnko. Telo potrebuje a dostatočné množstvo vitamínu D, ktorý získavame práve pobytom na slnku. Dbajte na zdravú ochranu pokožky, vyhýbajte sa silnému poludnajšiemu slnku a chráňte pred priamym slnkom malé deti. Vychutnajte si krásne teplé dni plné vôní leta :-)

Želáme Vám krásne leto .....

Kompletná ponuka prírodnej opaľovacej kozmetiky