Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Ktorá Reishi je najlepšia a prečo ?

Huba Reishi je len jedna (Ganoderma Lucidum), ale výsledné doplnky výživy vyrobené z tejto huby môžu byť rôzne. Okrem rôznej kvality, môžu mať aj rôzne pomery účinných látok.

Čo ovplyvňuje kvalitu výsledného produktu z Reishi?

1. Spôsob pestovania huby – kde a za akých klimatických a ekologických podmienok.

Najlepšia Reishi na výrobu kvalitného výživového doplnku by mala rásť ďaleko od priemyselných oblastí, ideálne v ekologicky čistom prostredí. Znečistené ovzdušie, pôda a voda sa prejavia aj na zložení huby. Preto zodpovední výrobcovia používajú len Reishi z ekologicky čistých oblastí. Zároveň dávajú každú šaržu testovať na škodlivé látky ako pesticídy, plesne, mikroorganizmy, ťažké kovy a podobne. Darmo by ste užívali hubu Reishi, ak by ste do seba zároveň dostali tieto škodlivé látky.

2. Správny spôsob sušenia huby

Vieme, že značka Mycomedica spolupracuje len tými dodávateľmi v Číne, ktorí dodržujú nielen správny postup pestovania v čistom prostredí, ale aj správny spôsob sušenia. Je to dôležité pre obsahu účinných látok, kjtoré vám majú pomôcť.

3. Spôsob extrakcie účinných látok

Podľa spôsobu extrakcie sa z Reishi získavajú rôzne pomery polysacharidov a triterpénov. Preto môžete nájsť Reishi vo vysokej koncentrácii, kde je až 50% polysacharidov, Reishi s 30% podielom sacharidov alebo Reishi zameranú na triterpény.

kvalitba huba reishi

Ktorá Reishi má najlepšie účinky ?

Je to skôr o tom, aký problém potrebujete riešiť. Každá z nich má svoj význam a špecifické zameranie.

Mycomedica používa dvojitú metódu extrakcie a to vodou a následne alkoholom. Takto sa získava ideálny pomer účinných látok overený na základe dlhodobých skúseností. Na výrobu sa používajú plodnice huby vo veku 6-9 mesiacov, kedy je pomer účinných látok najvyšší. Staršie plodnice už nemajú taký efekt. Podľa spôsobu extrakcie je možné získavať rôzne pomery účinných látok.

Hlavnou účinnou látkou v hube Reishi sú polysacharidy a triterpény. Podielom polysacharidov v konečnom produkte sa čiastočne zmení aj účinok Reishi. Preto Mycomedica, ako skúsený výrobca produktov z liečivých húb ponúka Reishi v troch rôznych podobách.

Chronické stavy - Reishi 30% polysacharidov

Pre dlhodobý a širokospektrálny účinok. Tento typ Reishi má menej polysacharidov, ale pokrýva širšie spektrum ostatných bioaktívnych látok. Odporúča sa pri riešení chronických stavov.

Akútne stavy - Reishi 50% polysacharidov vysoká koncentrácia

Túto vysokú koncentráciu ponúka značka Mycomedica ako jediná na trhu. Reishi v takejto vysokej koncentrácii je vhodná pri akútnych stavoch, keď potrebujete rýchly nástup účinku.

Čo sú polysacharidy

Polysacharidy sú cukry, ktoré majú dlhý reťazec a nezvyšujú rýchlo hladinu cukru. Polysacharidy v Reishi dokážu regulovať mnoho procesov v tele. Dôležitý je ich pozitívny vplyv na imunitný systém. Neutralizujú voľné radikály a vyrovnávajú  hladinu cukru v krvi. Reishi obsahuje asi 200 rôznych polysacharidov, z nich najznámejšie sú betaglukány.

Závažné stavy - Reishi Triterpen

Tieto látky sa nachádzajú v plodici huby a sú ťažšie extrahovateľné. Získavajú sa špeciálnou dvojitou extrakciou. Preto je aj Reishi Triterpen drahšia.

Čo sú triterpény a načo slúžia ?

Triterpény sú silné antioxidanty, majú silné protizápalové a protiinfekčné účinky. Obsahujú rôzne zlúčeniny triterpenickej povahy, ktoré inde len tak nenájdete. (pre ďalšie nasmerovanie uvádzame aj aké to sú: ganoderoly, ganoderal, ganoderioly, ganoderony a kyselina ganodermická)

Jedna z najdôležitejších triterpenických látok v Reishi je kyselina ganodermická. Triterpény dodávajú rastlinám horkastú príchuť. V Číne veria, že práve triterpény môžu byť nápomocné pri riešení vážnych stavov. Najnovšie vedecké výskumy sa zameriavajú aj na látku lucidumol C a jej hodnotné účinky.

Reishi sa často používa aj v kombinácii s inými čínskymi hubami ako Cordyceps, Hericium a Maitake alebo čínskymi bylinami. Týmto sa dosahuje presnejšie cielený účinok. Skúsení terapeuti z Mycomedica vytvorili zmesi, ktoré vám uľahčia výber vhodného doplnku na váš problém.

reishi mycomedica

Zakladáme si na kvalite rovnako ako Mycomedica

Ako dlhoročný predajca produktov tradičnej čínskej medicíny sme sa rozhodli zaradiť do našej ponuky značku Mycomedica. A to práve preto, že spĺňa všetky vyššie uvedené podmienky pre výrobu kvalitných a účinných výživových doplnkov z húb.

Veríme, že sme vám pomohli zorientovať sa v ponuke liečivých húb a vybrať si najvhodnejšiu na riešenie vášho problému. Dúfame, ze ste správne informácie našli aj „medzi riadkami“.