Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Detská opaľovacia kozmetika

Detská pokožka je veľmi jemná a tenká a preto by ste mali dbať na jej dostatočnú a zdravú ochranu pred slnečným žiarením. Správna starostlivosť o detskú pokožku od útleho detstva a zabezpečí jej zdravie a odolnosť počas celého života.

Opaľovanie, kúpanie, letné dovolenky a hry pri vode, to všetko vytvára nádherné spomienky na chvíle strávené s deťmi. Aby všetko bolo dokonalé, nezabudnite deťom na dovolenku pribaliť prírodnú opaľovaciu kozmetiku s kvalitným zložením a prírodnými minerálnymi filtrami.

Najpredávanejšie

mlieko na opalovanie pre deti biosolis
 
€24,14
Krem na opalovanie SPF50 Speick
Krém na opaľovanie SPF50 Speick 60ml
3 – 5 dní
Kód: SP321003
€21,49
detske opalovacie mlieko spf30 nobilis tilia
 
€22,80
bio krem na opalovanie pre deti alga marris
 
€28,23
5 položiek celkom
mlieko na opalovanie pre deti biosolis
-15% s kupónom: 15BIO
€24,14

Maximálna ochrana pred slnkom pre citlivú detskú pokožku s prírodným zložením. Bez nanočastíc. Vodeodolné.

Kód: BS248026
Krem na opalovanie SPF50 Speick
-15% s kupónom: 15BIO
€21,49

Opaľovací krém s ochranným faktorom 50+, ideálny aj pre deti: Dobre sa vstrebáva, mimoriadne bohatá konzistencia s intenzívnou, veľmi vysokou slnečnou ochranou tváre a tela.

Kód: SP321003
detske opalovacie mlieko spf30 nobilis tilia
TOP PRODUKT
€22,80

S prírodným minerálnym UV filtrom, vhodný pre citlivú detskú pokožku. Bez chemických filtrov. Čisto prírodné zloženie.

Kód: N0423M
sprej na opalovanie pre deti lavera
TOP PRODUKT -15% s kupónom: 15BIO
€18,39

Prírodné mlieko na opaľovanie pre deti s UVA a UVB ochranou SPF50. Chráni a vyživuje pokožku. Je vodeodolné, dobre sa vstrebáva. Čisto prírodné zloženie je vhodné aj citlivú...

Kód: LAV311070
bio krem na opalovanie pre deti alga marris
-15% s kupónom: 15BIO
€28,23

Výborne chráni citlivú detskú pokožku.

Kód: ALG480066

Prečo je prírodná opaľovacia kozmetika pre deti správna voľba ?

Najdôležitejšia zložka v opaľovacom mlieku a kréme pre deti sú filtre, ktoré chránia pred slnečným žiarením. Pre deti sú najvhodnejšie prírodné minerálne filtre, ktoré neprenikajú do pokožky, ale zostávajú na povrchu a odrážajú škodlivé slnečné žiarenie. Maličké minerálne častice nedovolia, aby sa silné slnko dostalo až na pokožku a poskytujú maximálnu bezpečnosť počas pobytu na slnku.

Chemické filtre použité v bežných opaľovacích krémoch pre deti, fungujú tak, že čiastočne prenikajú do pokožky, kde škodlivé slnečné lúče eliminujú. No vzhľadom na to, že ide o látky, ktoré sú pre naše telo neprirodzené, pre deti sú nevhodné. Detská pokožka je tenká a prepúšťa do krvného obehu a celého organizmu omnoho viac látok ako pokožka dospelých. V podstate by ste mali dbať na všetko, čo na detskú pokožku nanesiete a výnimkou nie je ani opaľovacia kozmetika pre deti.

Aké výhody poskytuje detské opaľovacie mlieko s prírodným zložením

 • minerálne filtre, ktoré neprenikajú do organizmu
 • čisto prírodné zloženie nespôsobuje podráždenie
 • riziko slnečnej alergie sa podstatne zníži
 • spoľahlivá ochrana proti UVA a UVB žiareniu
 • prírodné rastlinné oleje pre výživu pokožky
 • prirodzená hydratácia s aloe vera
 • bez obsahu chemických látok ako farbivá, konzervanty, parfémy

Čo je dôležité pre výbere detského krému na opaľovanie?

Ideálne je ak si zvolíte niektorú z overených značiek prírodnej kozmetiky ako Lavera, Alga Maris, Biosolis, Nobilis Tilia alebo Speick. Tieto značky ponúkajú kvalitnú prírodnú kozmetiku pre deti vrátane opaľovacieho krému a mlieka s ideálnym šetrným zložením. Záruku kvality vám zaručí aj certifikát pre prírodnú kozmetiku alebo pozitívne recenzie od spokojných mamičiek. Ak pre vaše dieťatko už používate aj bežne prírodnú kozmetiku, viete, že značky ako Lavera, Nobilis Tilia, Alga Maris a ďalšie majú tradíciu a spoľahlivé kvalitné výrobky

Vyberte dostatočne vysoký faktor

Detské mlieko na opaľovanie a detský krém na opaľovanie majú obvykle vyššie faktory a to SPF30 a SPF50. Rozhodnite sa podľa toho, či je už dieťa na slnko zvyknuté, aký je slnečný typ a tiež zvážte vek dieťaťa. Rozhodujúca je aj lokalita, kde sa budete opaľovať a ako silné slnko tam je.

Opaľovací krém pre bábätká

Bábätká a malé deti potrebujú vysoký faktor ochrany a to hlavne ak idete k moru. Pre úplne malé bábätká ponúka Nobilis Tilia Opaľovacie mlieko Jozefínka SPF30, ktoré môžete používať už od 9. týždňa veku. Buďte opatrní s bábätkom na slnku aj napriek tomu, že ho natriete opaľovacím krémom. Malé deti musíte chrániť aj ľahkým oblečením a klobúčikom na hlave. Nevystavujte bábätko silnému poludňajšiemu slnku.

Faktor SPF50 zvoľte ak idete k moru, kde bude silné slnko. Deti sa radi celé dni hrajú vo vode a preto budú potrebovať dostatočnú ochranu. Mlieko na opaľovanie pre deti SPF50 Biosolis je vodeodolné, dobre roztierateľné a chráni pred UVA a UVB žiarením. Napriek tomu po dlhšom pobyte vo vode natrite deti znova, aby ste ochranný film na pokožke obnovili.

Alergia na slnko u detí

Nepríjemná slnečná alergia dokáže pokaziť dovolenku. Deti by sa radi hrali pri vode celý deň, no čo robiť keď sa objaví slnečná alergia ?

Dôležitá je hlavne prevencia, aby alergia nevznikla. A práve tú vám poskytne prírodný opaľovací krém pre deti. Prečo je to tak? Prírodná opaľovacia kozmetika neobsahuje chemické filtre, ktoré môžu citlivú pokožku podráždiť a v kombinácii s ďalšími chemickými zložkami ako sú parfémy, konzervanty, syntetické emulgátory a silikóny spôsobiť, že pokožka zareaguje alergickou reakciou. Príčinou nemusí byť ani tak slnko a skôr zloženie kozmetiky, ktoré vplyvom slnečného žiarenia podráždi pokožku.

Ak zvolíte prírodný opaľovací krém pre deti, môžete mnoho rizikových faktorov eliminovať.

 • minerálne filtre nedráždia pokožku
 • prírodná opaľovacia kozmetika pre deti je neparfumovaná
 • neobsahuje žiadne silikóny
 • pokožka lepšie znáša prírodné zloženie príbuzné pokožke
 • rastlinné oleje pokožku ošetrujú a vyživujú
 • neobsahuje farbivá
 • zloženie je prispôsobené jemnej detskej pokožke a znášanlivosť je mimoriadne vysoká

Správnym výberom dokážete urobiť maximu pre to, aby ste sa alergickej reakcii vyhli. Ideálne hypoalergénne zloženie poskytuje Opaľovací krém pre deti Alga Maris. S výbornou ľahko roztierateľnou konzistenciou sa stalo veľmi obľúbenou výbavou na dovolenky pre celú rodinu.

opalovanie a deti

Krém na opaľovanie pre deti

Na rozdiel od opaľovacieho mlieka má krém hustejšiu konzistenciu. Je vhodný hlavne na ochranu pokožky na tvári a na pleciach. Na zvyšok tela môžete použiť opaľovacie mlieko. Výborné zloženie má Krém na opaľovanie pre deti SPF50 Speick. Práve tento krém je vhodný pre svetlé typy detí so svetlou pokožkou a vláskami a detičky s citlivou pokožkou. Vysoký ochranný faktor je bezpečný aj pri pobyte vo vode a pri hrách na pláži. Kvalitné zloženie s minerálny filtrom z oxidu zinočnatého ako aj prírodné výživné a hydratačné zložky sa o detskú pokožku dokonale postarajú. Speick je lokálna rakúska značka prírodnej kozmetiky.

Prírodná opaľovacia kozmetika pre deti – ktorá značka je najlepšia ?

Zvoľte si overené značky, ktoré majú certifikát prírodnej kozmetiky ako Natrue, Ecocert, Cosmos organic, Cosmebio. Certifikát zaručuje, že výrobca používa len čisto prírodné suroviny a hlavne prírodné minerálne filtre. Tradičnou značkou prírodnej opaľovacej kozmetiky je Lavera - obľúbená nemecká značka prírodnej kozmetiky.

Francúzska značka Alga Maris sa stala veľmi obľúbenou počas posledných rokov, keďže ponúka kvalitné hypoalergénne zloženia. Biosolis je ďalšia francúzska značka s kvalitnými zloženiami pre citlivú detskú pokožku. Ak uprednostňujete lokálne značky, spoľahnite sa prírodnú opaľovaciu radu Nobilis Tilia. Nobilis Tilia ponúka kozmetiku vytvorenú na základe dlhodobý skúseností a dermatologických testov.