S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

Pleťová či kvetová voda

Určite si už v našej ponuke objavili pleťové a kvetové vody Nobilis Tilia.

Ale aký je v nich vlastne rozdiel a ktorú si kúpiť ? Skúsime to čo najednoduchšie vysvetliť na príklade pleťovej / kvetovej ružovej vody Nobilis Tilia.

Pleťová voda ružová Nobilis Tilia

V prvom rade je určená na čistenie pleti na tvári. Jej výnimočnosť spočíva v obsahu vzácneho éterického oleja z Bulharskej ruže. Okrem toho obsahuje glycerín ako hydratačnú zložku a panthenol na upokojenie a ošetrenie citlivej podráždenej pokožky. Tieto tri hlavné zložky sa postarajú o bezchybné vyčistenie, hydratáciu a regeneráciu suchej, citlivej a zrelej pleti. Požíva sa ako klasická bežná pleťová voda.

Vďaka obsahu spomínaného oleja z bulharskej ruže má táto pleťová voda priaznivé účinky na psychiku. Pomáha pri nervozite, duševnom vypätí a nepokoji. Môže sa použiť aj na obklady unavených očí.

Pleťová voda obsahuje aj veľmi málo konzervačných látok nutných pre stabilizáciu prípravku.

Odporúčame ju používať hlavne na bežné ošetrenie suchej, citlivej a zrelej.

Kvetová voda ružová Nobilis Tilia

Je čistý hydrolát, ktorý vzniká pri výrobe vzácneho éterického oleja z ruže. Počas destilácie sa do vody cez ktorú sa destilujú lupene ruží uvoľní aj malé množstvo ružového oleja a tým vzniká cenný hydrolát, ktorý by bolo škoda nevyužiť : -) Kvetové vody Nobilis Tilia sú v BIO kvalite.

Tým, že obsahuje len zvyškové malé množstvo tohto éterického oleja z ruží, je táto voda veľmi jemná. Preto sa použáva aj pre tú nacitlivejšiu pokožku.

Neobsahuje už žiadne iné zložky - je to le čistý hydrolát, zjednodušene povedané - voda v ktorej sa destlilovali lupene ruží. Obsahuje len veľmi malé množstvo geraniolu a citronellolu, čo sú látky z éterických olejov používané ako konzervat. Tie slúžia na stabilizáciu kvetovej vody.

Vďaka jemnosti a nízkej koncentrácii éterického oleja ju môžu používať aj ženy počas pôrodu, kojenci, či zvieratá.

Využíva sa na osvieženie alebo čistenie extrémne citlivej pleti. Na jednoduché osvieženie pleti - stačí nastriekať na tvár a nechať uschnúť. Môže sa použiť do kúpeľa - jednoducho prilejte 1 dcl do vane. Výborne sa osvedčila na úpravu vlasov. Vlasy postriekajte a potom učeste a upravte. Uľahčuje rozčesávanie a jemne vlasy prevonia. Pomáha pri nočnom potení. Môžete ju nastriekať na celé telo, príjemne osvieži a schladí.

Ak máte domáceho miláčika a chcete mu prevoňať a narýchlo prečistiť srsť, postriekajte ho kvetovou vodu a pretrite ho uterákom alebo handričkou.

Používa sa aj ako prídavok do krémov, pleťových a telových mliek pre dosiahnutie špecifického účinku.

Zaujímavý tip: Postriekajte kvetovou vodou čerstvo oprané prádlo (najlepšie ak používate eko pracie prostriedky, pretože tie majú len jemnú vôňu z éterických olejov alebo žiadnu vôňu). Získa príjemnú čerstvú a prirodzenú vôňu. Keď si prádlo potom oblečiete, dáte na seba aj kúsok zo vzácneho ružového oleja. (Ak je vaša obľúbená vôňa levanduľa, použite kvetovú vodu levanduľovú)

Kvetovú vodu používajte ak chcete využiť jedinečné účinky vzácneho éterického oleja z ruže na celý organizmus vrátane psychiky.

Obidve vody majú špecifický účinok vzácneho éterického oleja z ruží, ktorý podporuje ženskosť, posiľuje ženy počas tehotenstva a pôrodu. Výrazne harmonizuje ženskú psychiku ako aj hormonálny systém ženy. Dodáva odvahu byť ženou a matkou. Pôsobí antidepresívne. Tento výnimočný olej ako samostatný komponent je veľmi drahý. Fajnšmekrov aromaterapie však mnohokrát neodradí ani cena :-) jeho účinky si však môžete vychutnať práve použitím výrobkov z neho.

Niektoré výrobky, ktoré obsahujú vzácny olej z bulharskej ruže (okrem už spomenutej pleťovej a kvetovej vody):

Krém Rosa Canina Nobilis Tilia

Hydrofilný olej s ružou a mimózou Nobilis Tilia

Jojobový regeneračný olej ružový BIo Nobilis Tilia

Kúpeľový olej ružový Nobilis Tilia

Deodorant ruža Nobilis Tilia

Ruža v jojobovom oleji Nobilis Tilia

pletova voda ruzovakvetova voda ruzova