Chudnutie, obezita

Chudnutie je proces, pri ktorom sa snažíme znížiť telesnú hmotnosť a zlepšiť celkový zdravotný stav. Existuje mnoho prístupov k chudnutiu, vrátane využívania bylinkových čajov, ajurvédy, čínskej medicíny a iných prírodných metód. Je však dôležité si uvedomiť, že úspešné a zdravé chudnutie by malo byť vždy kombináciou vyváženej stravy a pravidelnej fyzickej aktivity.

Najpredávanejšie

44 položiek celkom
Kukurica - tinktúra z púčikov P26
€6,90

Nízky, tlak, metabolizmus, látková výmena, obezita.

Kód: NAD026
Vinič - tinktúra z púčikov P40
€6,90

Vinič hroznoplodý je ideálnou bylinou pri chronických zápaloch. Užíva sa aj pri nízkom stave bielych krviniek, pri potrebe stimulovať imunitný systém.

Kód: NAD040
Borievka obyčajná - tinktúra z púčikov P15
€6,90

Regenerácia pečene, žlčník.

Kód: NAD015
Brodecký redukční ortislim - tinktúra z bylín T2
€5,47

Redukcia váhy, chudnutie. Prebytočný tuk.

Kód: NAD071
Kukurica - tinktúra z bylín T17
€5,47

Nízky, tlak, metabolizmus, látková výmena, obezita.

Kód: NAD087
Maté - tinktúra z bylín T25
€5,47

Pôsobí silno stimulačne a odporúča sa pri oslabenej činnosti organizmu. Maté je výborné tonikum a adaptogén, pri vyčerpaní a doliečovaní po ťažších chorobách. Podporuje...

Kód: NAD095
Kúra K27 Redukcia hmotnosti - Naděje
€21,86

Bylinky v tinktúrach sa odporúčajú pri nadváhe, odbúravaní tukov, zlom trávení a problémoch s vyprázdňovaním.

Kód: NAD165
caj zo sofory japonskej
€7,75

Čaj so Sofory japonskej. Prečistenie organizmu. Prevencia zápchy. Redukcia váhy.

Kód: TCM302
Nápoj čínskych MUDRcov - TCM Herbs
Tip
€27,19

Čínsky bylinný nápoj s priaznivým účinkom na celý organizmus.

Kód: TCH900
slzovka
€6,20

Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH910
BALDACHÝNOVÁ KOMNATA - WEN DA WAN - TCM Herbs
€18,99

Obezita. Pískanie v ušiach. Neuróza. Nespavosť. Depresia. Trávenie. Cholesterol. Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH036
HOSTINA PIATICH CHUTÍ - SHEN LING BAO HE WAN -TCM Herbs
€18,99

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH105
UVOĽNENIE NAPATEJ TETIVY - TIAN MA GOU TENG WAN - TCM Herbs
€18,99

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH112
LADNOSŤ ŠTÍHLEJ GAZELY - JI SHI WAN mod. - TCM Herbs
€18,99

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH025
ajurvedska kava arjuna
VÝHODNÁ CENA
€5,19

Podporuje srdcovú činnosť, činnosť pečene a chuť do jedla.

Kód: NTR121
ashvagandha
VÝHODNÁ CENA
€5,19

Podporuje energiu, trávenie, činnosť pečene, srdcovú činnosť, a tiež pôsobí na zníženie váhy a reguláciu hladiny krvného cukru.

Kód: NTR119
ajurvedska kava garcinia
VÝHODNÁ CENA
€5,19

Podporuje chudnutie, trávenie, činnosť pečene, srdcovú činnosť, a tiež pôsobí na zníženie váhy a reguláciu hladiny krvného cukru.

Kód: NTR116
bema bio body cell program 2 tyzdnova zostihlujuca kura
VÝHODNÁ CENA
€49,21

Prírodná kúra na zoštíhlenie postavy a elimináciu celulitídy - efektu pomarančovej kôry.

Kód: BEM1432
Hore
Ďalšie produkty

Tu je niekoľko tipov a metód, ktoré sa používajú v rôznych tradičných a prírodných zdravotných systémoch

Bylinkové čaje na chudnutie

Mnohé bylinky sú známe svojimi diuretickými alebo metabolizmus podporujúcimi vlastnosťami. Napríklad zelený čaj, čaj z mäty, ajurvédsky čaj Tulsi s bazalkou, čaje so zázvorom majú pozitívny vplyv na trávenie a môžu podporovať spaľovanie tukov. Takéto čaje sú chutné, osviežujúce a môžu byť aj súčasťou pitného režimu. Veľmi obľúbený je ajurvédsky čaj na chudnutie či už od značky Organic India alebo Everest Ayurveda. Vhodnú sú aj detoxikačné čaje s očistným účinkomm ktoré podporujú odvádzanie toxínov z organizmu.

Ako sa pozerá na chudnutie ajurvédska medicína

Ajurvéda je starodávny indický systém zdravotnej starostlivosti, ktorý zahŕňa diétu, bylinné doplnky, jogu, meditáciu a masáže. Pri chudnutí sa zameriava na dosiahnutie rovnováhy medzi telom, mysľou a duchom, a to pomocou prispôsobenej stravy a životného štýlu v závislosti od osobného typu tzv. dóši (vata, pitta, kapha). Obľúbené sú kapsule plnené ajurvédskymi bylinkami na chudnutie, ktoré sa ľahko užívajú a ich efekt je veľmi priaznivý. Vždy dbajte na výber kvalitnej značky ajurvédskych doplnkov. (Planet Ayurveda, Organic India)

Čínska medicína má s chudnutím veľmi dobré výsledky.

Tradičná čínska medicína rieši chudnutie podporou celého organizmu. Za veľmi dôležité považuje správne trávenie. Stagnácia potravy je príčinou nielen priberania, ale aj ďalších chorôb. Preto je dôležité sa zamerať na očistu organizmu, zabrániť stagnácii a podporiť správne fungovanie dôležitých tráviacich orgánov ako slezina, žalúdok, pečeň a žlčník. Na to má TCM špeciálne bylinné zmesy, ktoré nerovnováhu upravujú a podporujú zdravé a prirodzené chudnutie. Okrem bylinných zmesí sa využívajú aj čínske bylinné nápoje ako napr. Nápoj čínskych Mudrcov.

Bylinkové kúry na chudnutie

sú nakombinované z overených účinných byliniek na podporu trávenia a zbavovanie sa nadbytočného tuku. Obsahujú bylinky ako maté, mäta, borievka a kukurica zamerané na zníženie hmotnosti. Bylinky sa užívajú vo forme tinktúr. Pri chudnutí je dôležitá aj očista pečene ako veľmi dôležitého orgánu. Prírodná medicína využíva na podporu pečene najmä Pestrec mariánsky, borievku, brezu. Mnoho účinných byliniek na pečeň má ajurvédska medicína. Klasické bylinky na chudnutie ponúka značka Naděje.

chudnutie

Čo je dôležité pri chudnutí

Okrem byliniek a tradičných prístupov zahŕňajú aj pravidelné cvičenie, dostatok spánku, pitie veľa vody a vyhýbanie sa spracovaným potravinám. Základom je konzumácia vyváženej stravy bohatej na celé zrná, čerstvú zeleninu a ovocie, a zdravé tuky.

Správne trávenie je kľúčové pre efektívne chudnutie. Zahrňuje jednotlivé opatrenia ako žuvanie jedla dobre, jesť v pokoji a bez stresu, pitie teplej vody, a vyhýbanie sa ťažkým a mastným jedlám, ktoré zaťažujú tráviaci systém. Práve preto prikladá ajurvédska aj čínska medicína chudnutie tak zásadný význam. TCM považuje zdravú slezinu za základ zdravého trávenia ako aj celého organizmu. Práve slezine je preto v bylinných zmesiach wan venovaná veľká pozornosť. Tráviaci diskomfort ako nafukovanie, pomalé trávenie, vysoký cholesterol, zlé vstrebávanie živín sú príčinou nadváhy, čo potvrdzuje aj holistický prístup ajurvédskej medicíny.

Pre úspešné chudnutie je dôležité stanoviť si realistické ciele, byť konzistentný a trpezlivý. Zmena životného štýlu s dlhodobým udržateľným prístupom je efektívnejšia než krátkodobé diéty.