S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

UVOĽNENIE NAPATEJ TETIVY - TIAN MA GOU TENG WAN - TCM Herbs

Kód: TCH112
Zľava 18% pri nákupe nad 25€ s kupónom: EXTRA18
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,84
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

UVOĽNENIE NAPATEJ TETIVY - TIAN MA GOU TENG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Utišuje vietor pečene NEI FENG
Ochladzuje teplo RE
Upravuje obeh krvi XUE
Doplňuje pečen a ľadviny

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vysoký krvní tlak
Stavy po mozgovej mŕtvici
Bolesti hlavy
Svalové trasy a zášklby, očné tiky

Pískanie v ušiach, nespavosť

Zvýšený vnútroočný tlak, prechodné nedokrvenie mozgu

Epilepsia, neurózy

Odborná literatúra o TCM uvádza: Všetky tieto choroby sú spôsobené prípadnou nedostatočnosťou ľadvinového a pečeňového jinu, ktorý umožní pečeňovému Jangu sa zdvihnúť a rozhýbať vnútorný pečeňový vietor. Keď je krv v pečeni nedostatočná, nemôže poriadne vyživiť a zvlhčiť svaly a šľachy. Keď sú svaly a šľachy suché, objavia sa kŕče a zášklby. Všetky neprirodzené pohyby tela alebo častí tela, ako sú zášklby, tiky či stáčanie očí či jazyka, sú prejavom pečeňového vetru. Jedná sa vždy o udržovanie rovnováhy medzi jinovými tekutinami a jangovou energiou. Keď sú jinové tekutiny oslabené, tak sa telo dostane do nerovnováhy.

Je to ako v prírode, keď nie je dostatok vody, aby hasila oheň, tak oheň sa rozhorí a jeho plamene šľahajú vysoko. V našom prípade jinová voda neovláda jangový oheň, ktorý stúpa do hlavy a spôsobuje bolesti hlavy, pískanie v ušiach, tiky v očiach, podráždenosť, nervozitu a vysoký krvný tlak. Mnoho bylín v tejto zmesi má vplyv na zníženie vysokého krvného tlaku, cholesterolu, nadváhy a z nich vyplývajúcich opuchov okolo členkov. Táto zmes čistí teplo z pečene, ukľudňuje myseľ, vylučuje vnútorný vietor a vyživuje pečeň a ľadviny.

Rozbor bylín v zmesi: Gou teng, Shi jue ming a Bai ji li zkľudňujú pečennú YANG, ukľudňujú pečen a odstraňujú pečenný vietor, Jin yin hua a Huang qin ochladzujú teplosť, vylučujú oheň a zabraňujú stoupání pečenného ohňa hore, Yi mu cao vyživuje krv a podporuje jej cirkuláciu, Ye jia teng a Fu ling spoločne ukľudňujú ducha, skľudňujú mysel a posilňujú vôľu, Du zhong a Sang ji sheng doplňujú a vyživujú pečen a ľadviny, Mu li vyživuje YIN a znižuje plávajúcu YANG, tlmí ducha a ukľudňuje mysel, Chuan niu xi usmerňuje krv smerom dole a tým ochraňuje organizmus pred stúpaním krvi a pečenného vetru do hlavy, Man jing zi ochladzuje teplo a vylučuje vietor.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatku YIN.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: