Práve teraz máš zľavu 15% pri nákupe nad 20€ s kupónom FLASH15
16 položiek celkom
eukalyptus globulus bio farfalla
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
€7,48

Svieža bylinná vôňa eukalyptu odstráni choroboplodné zárodky v miestnosti a výborne prečisťuje vzduch. Pochádza zo zberu vo voľnej prírode.

Kód: FAR230627
eukalyptus australia new hanus
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
€4,70

Charakteristická silná a výrazná cineolová vôňa. Zápaly dýchacích ciest a prínosových dutín, prechladnutie, horúčky, kašeľ, senná nádcha, astma, reuma.

Kód: HAN6492
etericky olej eukalyptus citriodora
VÝHODNÁ CENA
€4,62

Svieža, eukalyptová, jemná.

Kód: SAE2525S
etericky olej bio eukalyptus globulus
VÝHODNÁ CENA
€4,47

Svieža, intenzívna, ostrá, trpká, eukalyptová.

Kód: SAE2515S
eukalyptus radiat asaloos
VÝHODNÁ CENA
€4,63

Vhodný pri akútnych dýchacích infekciách aj v tehotenstve a pre deti.

Kód: SAE245
eukalyptus citriodora
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
€8,30

Dýchacie cesty. Aktivuje zmysly. Repelent. 

Kód: PMV093
eukalyptus citriodora esencialny olej
VÝHODNÁ CENA
od €2,88

Antibakteriálny, dezinfekčný. Nádcha, prechladnutie, kašel. Chladnejší druh eukalyptu.

Kód: SAE044
eukalyptus australia esencialny olej saloos
VÝHODNÁ CENA
od €3,86

Svieža, intenzívna, ostrá, trpká, eukalyptová vôňa na osvieženie, prečistenie vzduchu a uľahčenie dýchania. Dezinfikuje a čistí vzduch. 

Kód: SAE043
eukalyptus globulus
VÝHODNÁ CENA
od €2,65

Antiseptický, antibakteriálny esenciálny olej. Kašeľ, nádcha, prechladnutie.

Kód: SAE042
Éterický olej Eukalyptus-Klokan - Original ATOK
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
€12,44

Posilňuje imunitu, pomáha pri prechladnutí, problémoch s močovým systémom, znižuje horúčku, uľavuje pri svalovom napätí, bolestiach, reumatizme, hojí a zaceľuje rany.

Kód: OATA6093D
Éterický olej Eukalyptus - Original ATOK
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
od €7,13

Posilňuje imunitu, pomáha pri prechladnutí, problémoch s močovým systémom, znižuje horúčku, uľavuje pri svalovom napätí, bolestiach, reumatizme, hojí a zaceľuje rany.

Kód: OATA6016B
eukalyptus radiata
Zľava 15%pri nakupe nad 20€ s kupónom: FLASH15
€9,08

Eukalyptus radiata je najjemnejší eukalyptus a preto sa používa aj pre deti. Chrípka, prechladnutie, kúpeľ.

Kód: PMV045
eukalyptus camaldulensis
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
€7,29

Nádcha, kašeľ, prechladnutie, dýchací systém. Jemnejší druh eukalyptu vhodný pre deti a tehotné ženy.

Kód: E009
eukalyptus citronovonny
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
od €7,08

Osviežujúca citrónovoeukalyptová vôňa. Chladnejší druh eukalyptu. Vhodný aj pre deti.

Kód: E0089
eukalyptus radiata bio
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
od €7,29

Typická intenzívna prenikavá vôňa. Vhodný pri akútnych dýchacích infekciách aj v tehotenstve a pre deti.

Kód: B0002
eukalyptus nobilis
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
od €7,29

Korenistá, intenzívna gáfrová vôňa. Dýchanie. Čistí vzduch.

Kód: E0189

Prvá pomoc pri nádche – éterický olej eukalyptus

Eukalyptus je overeným prírodným prostriedkom pre nádche a prechladnutí. Používa sa v mnohým prípravkoch na podporu dýchania, prečistenie dýchacích ciest, uvoľnenie upchatého nosa. V našej ponuke nájdete niekoľko druhov esenciálneho oleja eukalyptus podľa toho o aký druh ide. Každý má trošku iné vlastnosti.

Eukalyptus radiata (Eucalyptus Radiata ) intenzívna prenikavá vôňa eukalyptu

 

je veľmi účinný olej pri infekciách ORL, v dýchacom a močovom systéme. Celkovo posilňuje a podporuje vykašliavanie. Pôsobí aj proti bakteriálnym a kvasinkovým infekciám na koži. Ničí choroboplodné zárodky v ovzduší, čo využijete, ak je chorý jeden člen domácnosti a chcete sa chrániť pre nakazením.

Eukalyptus Globulus (Eucalyptus Globulus) – korenistá intenzívna gáfrová vôňa

 

sa považuje za jeden z najúčinnejších olejov pri prechladnutí a nádche. Používajte ho pri infekciách v dýchacej sústave, no takisto pri infekciách močových ciest. Pôsobí proti baktériám na koži. Celkovo posilňuje organizmus, čistí vzduch a podporuje vykašliavanie. Využitie má aj pri reumatizme, bolestiach svalov a kĺbov a to v masážnom oleji.

Eukalyptus Camaldulensis (Eucalyptus Camaldulensis) - korenistá gáfrová vôňa

 

sa využíva pri infekciách v dýchacej súsatve a všetkých tzv. ORL ochoreniach. Podporuje vykašliavanie. Tiež sa využíva pri infekciách močových ciest. Tento druh eukalyptu je jemnejší ako ostatné a pre sa odporúča pre tehotné ženy a malé deti.

Eukalyptus citrónovonný (Eucalyptus Citriodora) – eukalyptová vôňa s nádychom citrusov

 

je chladnejší druh eukalyptu, ktorý sa používa pri horúčkovitých ochoreniach. Vhodný je pri zápaloch v dýchacom ústrojenstve so žltým hustým hlienom a pri horúčke. Tiež sa využíva na uvoľnenie svalov, kĺbov a chrbtice a pri reumatických ťažkostiach.

 

eukalyptus etericky olej

 

Esenciálny olej eukalyptus - ako ho najlepšie využiť

 

Rozhodli ste sa kúpiť si esenciálny olej eukalyptus, no ste začiatočník v aromaterapii? Nebojte sa, nemusíte si študovať množstvo informácii. Použitie esenciálnych olejov je veľmi jednoduché.

 

Eukalyptus na nádchu a kašeľ

 

Pokiaľ nemáte horúčku, ale ste prechladnutý a máte kašeľ, naparovanie môže byť vhodným spôsobom ako využiť esenciálny olej eukalyptus. 1-3 kvapky eukalyptu pridajte do 1 litra horúcej vody a inhalujte. Hlavu môžete prikryť uterákom a vdychovať pary. Intenzitu a množstvo si regulujte podľa potreby. Do vody môžete pridať aj hrsť morskej soli.

 

Eukalyptus do difuzéra

 

Do difuzéra pridajte potrebné množstvo esenciálneho oleja (postupujte podľa návodu) a nechajte rozptýliť v miestnosti.

 

Esenciálny olej eukalyptus pre dieťa

 

Pre dieťa zvoľte jemný druh eukalyptu (eukalyptus radiata, eukalyptus camaldulensis) a použite difuzér pri zníženom dávkovaní. (podľa vlastného uváženia) Ak má vaše dieťa aj zápal priedušiek, môžete využiť aj eukalyptový hrudný balzam, ktorý sa natiera priamo na hruď. Takýto balzam je prispôsobený presne detským potrebám a má ho Nobilis Tilia ako Detský eukalyptový balzam Davídek alebo Original Atok ako Detský hrudný balzam pri prechladnutí. Podľa recenzií mamičiek je účinný aj nosový olej pre deti (Nobilis Tilia, Original Atok) alebo aroma balzam s esenciálnymi olej na dýchanie. Má ho napr. Primavera.

 

Eukalyptus na aromakameň

 

Rýchle a jednoduché použitie akéhokoľvek esenciálneho oleja umožňuje aromakameň. Ide o pasívne odparovanie, čo znamená, že olej sa odparuje bez použitia tepla a elektriny. Aromakameň je vyrobený z neglazovanej keramiky a dobre olej nasaje a drží ho v sebe. Toto použitie je bezpečné aj v detskej izbe, v noci, pri domácich zvieratách, v kancelárii a pod.

 

Eukalyptus ako čistič choroboplodných zárodkov vo vzduchu

 

Difuzér rozptyľuje esenciálne oleje od ovzdušia tak, aby prečistili a dezinfikovali vzduch. Ak však difuzér nemáte, podobný účinok dosiahnete s osviežovačom vzduch s klasickým rozprašovačom. Použitie je veľmi jednoduché a efektívne. Takéto prírodný osviežovač vzduchu ponúka Nobilis Tilia, Saloos aj Primavera, či už samostatne s eukalyptom alebo v kombinácii s ďalšími dezinfekčnými olejmi ako jedľa, borovica, tea tree, citrón a pod. Osviežovač vzduchu s esenciálnymi teda nielenže miestnosť prevonia, ale aj čistí vzduch, čo je veľmi dôležité v obdobiach nádchy na jeseň a v zime.

 

Eukalyptus na kĺby a svaly

 

Esenciálny olej z eukalyptus výborne uvoľňuje stuhnuté svaly, kĺby. Pomáha pri bolesti chrbtice a pohybového aparátu. Dobre sa osvedčil pri reumatických bolestiach. Pre toto využitie musí byť vždy esenciálny olej zriedený v nosnom rastlinnom oleji tzv. základnom oleji. Ako základný olej slúži napr. mandľový olej, slnečnicový olej, olivový olej, marhuľový olej, ale aj čisté bambucké maslo. Na základe skúseností zákazníkov odporúčame hlavne slnečnicový olej, ktorý je ľahký a nie je tak mastný. Cenovo je veľmi dostupný a ideálny na rozpustenie esenciálnych olejov.

 

Dávkovanie je približne 1- 10 kvapiek esenciálneho oleja na 50 ml rastlinného oleja. Záleží od toho akú intenzitu potrebujete, ako silnú vôňu znesiete a na čo konkrétne idete takýto masážny olej použiť.

 

Eukalyptus môžete kombinovať s esenciálnymi olejmi na dýchanie ako jedľa, borovica, smrek pre ešte silenší účinok. Jeho príjemnú vôňu výborne dopĺňa aj citrón, tea tree, levanduľa alebo kadidlo.

 

esencialny olej eukalyptus