Argánový olej - elixír krásy

Argánový olej sa lisuje z orechov malých stromov Argana spinosa. Tieto stromy rastú hlavne v južnom Maroku, kde sa tradične argánový olej používa na starostlivosť o pokožku. Argánový olej je považovaný za veľmi vzácny, pretože strom argánovníka rastie len v troch štátoch sveta a zber plodov je náročný. Strom má totiž pichliače, ktoré zber vzácnych plodov komplikujú.Zber sa robí ručne, plody sa následne sušia, pražia a z nich sa potom za studena lisuje argánový olej. Pre svoju zlatistú farbu a liečivé účinky sa často nazýva aj tekuté zlato.

Argánový olej vyhladzuje a zjemňuje pleť, prirodzene chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, hydratuje a dodáva pleti dôležité bioaktívne látky. Argánový olej obsahuje vysoké percento prirodzeného vitamínu E - alfa tokoferolu. Preto dokáže pokožku veľmi dobre chrániť pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi. Argánový olej obsahuje 2 až 3 krát väčšie množstvo vitamínu E ako iné rastlinné oleje. Okrem toho obsahuje argánový olej nenasýtené mastné kyseliny dôležité pre bunkovú výživu a karotény s výraznými  antioxidačnými vlastnosťami.  Ako jeden z mála rastlinných olej obsahuje argánový olej  fytosteroly - výživné a ošetrujúce látky, ktoré pomáhajú pokožke udržať si zdravý a mladistvý vzhľad.

Argánový olej má silné regeneračné a zvláčňujúce účinky. Obnovuje vitalitu suchej, vysušenej a citlivej pleti. Blahodárne pôsobí na pleť poškodenú alebo predčasne zrelú, pretože podporuje tvorbu kolagénu.  Je vhodný aj na ošetrenie jemnej pokožky okolo očí. Pomáha prie liečbe ekzémov a zápalov kože.

Argánový olej pôsobí blahodárne na:

  • suchú a dehydrovanú pokožku
  • poškodenú pokožku
  • zrelú a predčasne zostarnutú pokožku
  • akné, ekzémy, lupienku
  • pokožku poškodenú opaľovaním
  • zapálenú a podráždenú pokožku
  • jemnú, precitlivelú pokožku so sklonom k alergiám
  • na polámané a zničené nechty
  • na strie a trhliny v pokožke, celulitídu

Využitie argánového oleja:

Pleť

Argánový olej sa používa sa ako podklad pod denný krém a  ako nočný ošetrujúci olej. Pokožku dokonale vyhladí upokojí a ošetrí. Argánový olej je vhodný aj na mastnú pokožku a akné. Upokojuje zapálenú pokožku a pomáha vyrovnávať nadmernú produkciu vlastného tuku.

Vlasy

Blahodárne pôsobí aj na suché a poškodené vlasy vo forme zábalu. Argánový olej naneste na vlhké neumyté vlasy, zabaľte ich do uteráku a nechajte aspoň hodinu pôsobiť. Potom si vlasy umyte obvyklým spôsobom.

Telo

Argánový olej má výrazné regeneračné účinky na oslabenú a namáhanú pokožku. Zabraňuje vzniku strií, trhlín a prasklín. Lieči ekzematickú a šupinatú pokožku postihnutú lupienkou. Pomáha regenerovať a zlepšiť stav pokožky s celulitídou.

Tehotenstvo a starostlivosť o bábätká

Argánový olej  sa môže používaťaj počas tehotenstva, aby ste si udržali pokožku krásnu a hladkú. Je vhodný aj na jemnú masáž detí. Pomáha pokožke vytvoriť si ochrannú vrstvu.

Ruky a nechty

Doprajte si dokonalú manikúru a tešte sa krásnych zdravých nechtov. Argánový olej výborne regeneruje namáhanú a poškodenú pokožku rúk. Vyživuje aj suché a lámavé nechty. Stačí vmasírovať niekoľko kvapiek argánového oleja do nechtového lôžka a nechať pôsobiť.

Ošetrenie poškodenej pokožky

Argánový olej sa používa na ošetrenie drobných poranení pokožky ako sú popáleniny, omrzliny, odreniny.. Priaznivo pôsobí aj pri mnohých kožných ochoreniach ako atopický ekzém, lupienka...

Na vnútorné použitie

Užíva sa 3 x denne 1 lyžička oleja pre jedlom. Argánový olej pomáha znižovať hladinu cholesterolu, chráni pred srdcovocievnymi ochoreniami a priaznivo pôsobí na nervový sytém. Zásobuje telo vitamínom E, nenasýtenými mastnými kyselinami a ďalšími dôležitými bioaktívnymi látkami. Zlepšuje priebeh ochorení a je výborným výživovým doplnkom na udržanie zdravia a vitality až do vysokého veku.

BIO Argánový olej Saloos kúpiť

BIO Argánový olej Nobilis Tilia kúpiť

BIo Argánový olej Primavera kúpiť