Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

SILA OZAJSTNÉHO BOJOVNÍKA - SHU JING HUO XUE WAN -TCH Herbs

Kód: TCH204
Zľava 15%pri nakupe nad 25€ s kupónom: EXTRA15
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,27
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

SILA OZAJSTNÉHO BOJOVNÍKA - SHU JING HUO XUE WAN -TCH Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Uvoľňuje a spriechodňuje dráhy
Upravuje obeh krvi

 

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

 

Reumatické bolesti kĺbov a svalov
Artrotické bolesti kĺbov
Karpálne tunely
Opuchy dolných končatín
Sťahovavé bolesti horných a dolných končatín

 

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes sa používa v TCM pre stavy blokády krvi v akupunktúrnych dráhach (meridiánoch), ktoré sú spôsobené napadnutím vonkajšej veternej vlhkosti FENG SHI. Tieto problémy sa prejavujú ako výrazné, ostré bolesti vo svaloch a kĺboch, časté sú aj bolesti, ktoré vystreľujú do dolných končatín, mravenčenie, brnenie či necitlivosť v končatinách a bolesti tela. Väčšinou sa jedná o chronické potiaže. Rovnako charakteristické je aj to, že celkovo ide vždy o stavy nadbytku.

Rozbor bylín v zmesi: Bai shao, Dang gui, Chuan xiong, Shu di huang a Tao ren doplňujú a oživujú krv a tým aj odstraňujú jej nedostatočnosť a následnú blokádu krvi. Cang zhu a Fu ling posilňujú slezinu, vysušujú vlhkosť a odstraňujú vietor. Cang zhu spolu s Huai niu xi a Long dan cao odstraňujú horúcu vlhkosť, ktorá spôsobuje stagnáciu krvi. Wei ling san odstraňuje vietor a vlhkosť, spriechodňuje dráhy a zastavuje bolesť. Fang feng otvára povrchovú vrstvu, rozptyľuje vietor, vylučuje vlhkosť a zastavuje bolesť a kŕče. Qiang huo uvoľňuje povrchovú vrstvu, odstraňuje vietor, vlhkosť a zastavuje bolesť a súčasne i smeruje pôsobenie bylín do dolnej polovice tela. Bai zhi otvára povrch, odstraňuje chlad, zmenšuje opuchy, utišuje vietor a zastavuje bolesť. Chen pi reguluje energiu Qi, odstraňuje vlhkosť a spoločne s Sheng jiang a Gan cao posilňuje stredné ohnisko.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Môže sa kombinovať so Šaolínovým olejom

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: