Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Certifikácia ekodrogérie Sonett

Od roku 2005 je celý sortiment produktov SONETT certifikovaný podľa kritérií dvoch certifikačných ústavov, belgického ECOCERT BELGIUM a nemeckého ECO Control.

ekodrogeria

Značka ECO GARANTIE zaručuje:

 • Použitie surovín z ekologického poľnohospodárstva
 • Žiadne enzýmy z geneticky upravených mikroorganizmov
 • Optimálna biologická odbúrateľnosť
 • Kontrola cez ECOCERT Belgicko

ekodrogeria

Značka ECO Control zaručuje kontrolu a overovanie vlastných, ešte prísnejších kvalitatívnych kritérií spoločnosti SONETT nezávislým kontrolným ústavom.

SONETT kvalitatívne kritéria obsahujú:

 • Žiadne enzýmy
 • Žiadne petrochemické alebo čiastočne petrochemické tenzidy
 • Žiadne petrochemické alebo čiastočne petrochemické konzervačné prostriedky
 • Čisté rastlinné mydlá z olejov z ekologického poľnohospodárstva
 • Čisté éterické oleje, cca 85 – 90% z ekologického poľnohospodárstva
 • Použitá elektrická energia a kúrenie 100% z obnoviteľných zdrojov

ekodrogeria

Značka Vegan - bez obsahu živočíšnych látok - vhodné pre vegánov

Len 3 produkty SONETT obsahujú živočíšnu zložku a preto takúto certifikáciu nemajú:

 • Žlčové mydlo na škvrny - hovädzia žlč
 • Prostriedok na ošetrovanie vlny - lanolín
 • Prostriedok na ošetrovanie podláh - šelakový vosk

Prečo vlastne certifikovať?

Pôvodne je certifikovanie podľa zákonných ekologických štandardov EU predpismi stanovené len pre potravinárske produkty.
Nezávislé, verejne uznané kontrolné miesta kontrolujú dodržiavanie štandardov EU pre organickú / bio produkciu, napr. podľa kritérií German Organic Label, alebo podľa Demeter a Bioland kritérií a pod.
Na biokozmetiku, ekologické prostriedky na pranie a čistiace prostriedky takáto regulácia neexistuje. Platia tu len všeobecné zákonné predpisy.
Práve v tejto oblasti je posúdenie ekologickej kvality obzvlášť ťažké.

Pri kozmetike a telesnej hygiene

nájdeme síce zákonnými predpismi vyžadovanú takmer úplnú listinu obsahových látok (INCI). Avšak bez určitých chemických vedomostí zákazníka zostávajú tieto obsahové látky predsa len neznámymi materiálmi, viac alebo menej dobre znejúcimi názvami.

Pri pracích a čistiacich prostriedkoch

musia byť zákonom deklarované len niektoré vybrané obsahové látky so všeobecným označením, ako vonné látky, farbivá, enzýmy, anionické, neanionické alebo kationické tenzidy, konzervačné prostriedky. To znamená, že dokonca aj s určitými chemickými vedomosťami nie sú skutočné obsahové látky v zložení produktov zistiteľné (viditeľné).

Pred časom bola pre pracie a čistiace prostriedky vytvorená európska značka-logo „písmeno E v kvete“. Napriek všeobecne rozšírenému názoru toto logo nie je EKO certifikát !
Logo len potvrdzuje, že takýto produkt účinne perie alebo čistí v porovnaní s konvenčnými produktami obsahujúcimi optické zjasňovače, zmäkčovače, enzýmy atď.
Keďže sa pri tejto značke ekologické čistiace a pracie prostriedky neposudzujú a nehodnotia podľa ich zloženia, ekologická výpovedná hodnota tejto značky sa rovná nule.

Ekocertifikácia uznávanej inštitúcie ako napríklad „BDIH kontrolovaná prírodná kozmetika“, alebo „EcoGarantie“ belgického certifikačného inštitútu ECOCERT BELGIUM dáva spotrebiteľovi istotu, že receptúry takýchto produktov neobsahujú žiadne škodlivé látky.

zdroj: www.sonett-info.sk