Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Novinky emailom 5.9.2012


Steviola® - prírodné sladidlo zo Stévie cukrovej

Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni je rastlinka, ktoá obsahuje glykozidy steviolu a je 300 x sladšia ako cukrová repa. Je zdravou náhradou cukru a umelých sladidiel s nulovou kalorickou hodnotou. Sladidlá zo Stévie sú vhodné aj pre diabetikov. Stévia sa používa v potravinárskom priemysle ako zdravé sladidlo do sladkostí, žuvačiek, nápojov. Pridáva aj do zubných pást a šampónov, pretože účinne znižuje rast baktérií.

Okrem sladivých látok - glykozidov, obsahujú listy Stévie aj ďalšie zlúčeniny, ktoré dodávajú tejto ratline jedinečné liečebné vlastnosti. Sú to chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály a vitamíny: vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamín C, beta-karotén (vitamín A), riboflavín (vitamín B2), tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3), tokoferol (vitamín E), bioflavonoidy (vitamín P) a vitamín K.

Ďalšie priaznivé účinky Stévie:

  • je omnoho sladšia, presnejšie 200 až 300 krát sladšia ako cukor, ale na rozdiel od cukru je ideálna pre diabetikov, pretože je nízkokalorická a nezaťažuje organizmus

  • zároveň však Stévia pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi i pečeni, stimuluje činnosť pankreasu a čo je šokujúce, lieči diabetes druhého typu!

  • urýchľuje regeneráciu po rôznych zraneniach, tkanivo však nezostáva zjazvené

  • pomáha aj pri problémoch v ústnej dutine, pretože ničí baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz

  • zlepšuje trávenie, je sladká, ale nemá žiadne kalórie, takže je vhodná aj pri diétach a nezvyšuje hmotnosť, naopak, pomáha ju udržiavať

  • pomáha aj pri problémoch s pleťou, ako je akné, ekzém, dermatitída...

  • je účinná i pri bunkovom metabolizme, zvyšuje energetickú hladinu a zhutňuje svalstvo

  • okrem toho zmierňuje aj chuť na tabak či alkohol

V našej ponuke nájdete výrobky zo Stévie pod značkou Steviola®

Steviola® ponúka prírodné sladidlá zo Stévie v rôznej forme - ako tabletky, fluid, prášok alebo koncentrát. Môžete si vybrať, čo viac vyhovuje vašim potrebám.
 

Navštívte aj obchody: 

Bachove kvapky.sk

Cinska-medicina.sk

Svetbylin.sk

Bioflora.sk

 

Poteší nás, ak sa ku nám pridáte na facebooku. Ďakujeme !

Prevádzkovateľ: iMFN s.r.o., Rusovská cesta 17, 851 01 Bratislava, IČO: 44 961 618 DIČ: 2022892102.

www.bioterra.sk   tel: 0944 364 421