Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA - DU HUO JI SHENG WAN - TCM Herbs

Kód: TCH201
Zľava 15%pri nakupe nad 25€ s kupónom: EXTRA15
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,27
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes. Chronické bolesti chrbta, kĺbov, kolien.

Detailné informácie

Podrobný popis

PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA - DU HUO JI SHENG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Posilňuje YANG ľadvín
Vyživuje krv XUE pečene
Vylučuje vietor FENG, chlad HAN a vlhko SHI
Utišuje bolesť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Bolesti a pocit ťažoby najmä v dolnej časti chrbta a v dolných končatinách
Chronické bolesti kĺbov, reagujúce na zmeny počasia
Ranná „rozlámanosť“ a zhoršenie bolestí chrbta po fyzickej námahe

Reumatoidná artritída, zápal kostí

Poruchy čelustného kĺbu

Platničky, Bolesti dolnej časti chrbta vystreľujúce do nôh

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o prastarú zmes ovplyvňujúcu bolesť v bedrách a dolných končatinách, typicky reagujúcich na zmeny počasia. Chlad, vlhko alebo pobyt v prievane príznaky zhoršuje a naopak teplé, suché prostredí ich zlepšuje. Tieto ťažkosti sa môžu vyskytovať v rôznej intenzite a prvými varovnými príznaky môže byť ranná „rozlámanosť“, pobolievanie na chrbte pri dlhšom státí či ľahkej fyzickej záťaži. Zmes výrazne zmierňuje bolesťami sprevádzané reumatické ochorenie kĺbov, pokiaľ nie sú spojené so zápalovými prejavmi (teplý, červený kĺb). Zmes obsahuje byliny, ktoré celkovo vyživujú a posilňujú organizmus a utišujú bolesti, ktoré sú sprievodným znakom opotrebovania pohybového aparátu.

Rozbor bylín v zmesi: Du huo posilňuje chrbát a tlmí ako akútnu, tak chronickú bolesť chrbta, vylučuje vietor a vysušuje vlhkosť (viz Legendy písané bylinami), Fang feng a Qin jiao zlepšujú cirkuláciu a zmäkčujú šlachy, Sang ji sheng vyživuje pečen a ľadviny, posilňuje bedrá a kolená a napomáha k výžive krvi, Du zhong posilňuje ľadviny a bedrá, vyživuje šlachy a kosti a napomáha cirkulácii krvi a energie, Rou gui zahrieva ľadviny a napomáha vitalite, Dang gui, Chuan xiong, Shu di huang a Gan cao posilňujú krv a napomáhajú vybudovaniu krvi a energie, Dang shen posilňuje Qi, Fu ling posilňuje slezinu, vysušuje vlhko a premieňa hlien, Bai shao vyživuje krv a ochraňuje YIN.

Pozri aj Pevnosť palácového piliera Lanzhou

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade horúčky a teplých zapálených kĺbov

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: