Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

OZVENA HIMALÁJSKEHO HROMU - DING CHUAN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH032
Zľava 20% pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,84
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

OZVENA HIMALÁJSKEHO HROMU - DING CHUAN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozptyľuje a znižuje čchi Qi pľúc
Utišuje dýchavičnosť
Ochladzuje teplosť RE
Rozpúšťa hlien TAN

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akútny a chronický kašeľ
Akútne a chronické astma
Akútna a chronická bronchitída
Alergický kašeľ s piskoty a sípanie

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes bola pôvodne vytvorená k liečbe chronickej astmy a k odstráneniu sípavého a pískavého dýchania. Avšak pomáha aj v štádiu akútnej astmy, ktorá sa vyznačuje hojným hustým žltým či bielym lepkavým hlienom. Čistí teplo v pľúcach a uľahčuje vykašliavanie hlienu z bronchov. Pomáha tak vzduchu do pľúc a zlepšuje využitie kyslíku. Táto zmes sa užíva k liečeniu kašľa s hojným hustým hlienom, ktorý obmedzuje dýchanie, teda v prípade chronických či akútnych bronchitíd.

Rozbor bylín v zmesi: Bai guo rozpúšťa hlien, odstraňuje pískanie a posilňuje pľúcnu Qi, Xing ren a Zi su zi zastavuje kašeľ, odstraňuje pískanie a pomáha organizmu efektívne využívať kyslík, Sang bai pi zastavuje kašeľ, odstraňuje pískanie a ochladzuje teplo v pľúcach, Ban xia rozpúšťa hlien v pľúcach a znižuje pľúcne Qi dole, Huang qin ochladzuje teplo v pľúcach, vylučuje husté, lepkavé a žlté hlieny, Jie geng zastavuje kašeľ, vylučuje hlien a posilňuje pľúca. Tiež usmerňuje ostatné byliny cielene smerom k pľúcam.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade chronickej dušnosti na základe nedostatočnosti energie čchi QI XU, pri napadnutí chladným vetrom FENG HAN XIE QI bez prechádzajúcej prítomnosti horkého hlienu TAN RE.

V případě rýmy je vhodná kombinace s bylinnou směsí Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007) a rovněž lze použít i Šaolinový olej (kód 700), jež se mázne dle potřeby pod nos. V případě alergických nemocí je vhodná kombinace s bylinnou směsí Zátiší poustevníka Changa (kód 114), jež vylučuje povrchový škodlivý vítr.

Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/tablety/032-ozveny-himalajskeho-hromu

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Odporúča sa užívať s Nápojom strieborného vetra 844. V akútnom prípade sa tablety užívajú ešte 3 dni po skončení príznakov.

V prípade nádchy sa odporúča kombinácia so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007 a v prípade alergií so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114.

Pod nos sa môže natierať Šaolínový olej 700.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: