Pri objednávkach prijatých od 12.12.2019 sa môže stať, že nie všetky položky z nich budú dodané. Pri produktoch Nobilis Tilia Vám od tohoto dátumu nevieme zaručiť doručenie do Vianoc - viac informácii nájdete TU.

POHLADENIE MEDVEDÍKA PANDY - XIN/XUE RE FENG WAN mod. - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€15,50
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH115 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €15,50
   
 

POHLADENIE MEDVEDÍKA PANDY - XIN/XUE RE FENG WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Vylučuje vonkajší vietor FENG XIE a utišuje svrbenie
  • Ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a vyživuje YIN
  • Ochladzuje horúčosť v srdci XIN RE a skludňuje ducha SHEN
  • Odstraňuje škodlivé horúčosť RE a vietor FENG RE z vrstvy WEI, QI a XUE

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o celkom novú, ale veľmi osvedčenú bylinnú zmes, ktorá bola zostavená na základe skúseností posledných 30 rokov liečenia súčasných ekzémov pomocou TCM. Je to ta najzákladnejšia a dá sa povedať aj najuniverzálnejšia bylínná zmes pre suché chronické ekzémy, väčšinou svrbivé, ktorých je v našej dobe neúrekom . Príčinou týchto kožných potiaží je spravidla niekoľko súčasne - vrodená nedostatočnosť či dispozícia + strava + emócie + napr. ranné či nadmerné očkovanie, elektrosmog, apod. Túto zmes je možné vhodne kombinovať a doplňovať s ostatnými bylinnými zmesami ako napr. pri nadmernom svrbení je možné pridať bylinnú zmes Zátišie pustovníka Changa (kód TCH114), pri nadmernej horúčnosti a neklude zase Skrotenie teplokrvníka (kód TCH018), pri vlhkých mokvavých ekzémoch Vánok hodvábneho vejára (kód TCH113), pri ekzémoch s lepkavým žltým výtokom Zvlieknutie hadej kože (kód TCH019) či Pätoro uhasení sopky (kód TCH011) apod. Tu záleží už len na vašom rozume a kreativite.
Nech vás teda Pohladenie medvedíka pandy skutočne pohladí a všetko vyladí tak, aby ekzém odišiel do večných lovíšť!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny - Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Prvú skupinu bylín, ktorá je najdôležitejšia pretože zasahuje do najhlbšej 4. vrstvy horúčosti v našom organizme, teda do vrstvy krvi RE XUE, tvoria byliny ako je Chi shao yao. Tato bylina ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a tzv. prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok, ako aj Mu dan pi, ktorá naviac ešte rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti. Ban xian pi tiež ochladzuje horúčosť RE XUE, vylučuje horúci toxín RE DU, vysušuje vlhko SHI a zastavuje svrbenie, takže je vhodná i u horúcich a vlhkých svrbivých ekzémoch. Podobne i Deng xin cao, ktorá odvádza vlhko SHI močením a to z tenkého čreva a srdca. Súčasne i ochladzuje horúčosť v srdci XIN RE, čím skludňuje ducha. Jin yin hua ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horúci toxín RE DU a odstraňuje horúci vietor FENG RE.
Druhá skupina bylín ochladzuje horúčosť vo vrstve čchi, teda v 2. vrstve horúčosti RE QI, obzvlášť horúčosť a emočný oheň v dráhe srdca RE/HUO XIN, čím súčasne aj tieto byliny ukludňujú ducha a utišujú emócie. Patrí k nim Sheng di huang, ktorý ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď túto bylinnú zmes v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme do neho adekvátny olej, teda YIN. Taktiež odstraňuje horúci toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, čiže tzv. čistí krv. Dan zhu ye ochladzuje horúčosť, hlavne v srdci RE XIN, čím zbavuje podráždenosti, Ma chi xian ochladzuje krv, odstraňuje horúčosť a horúce toxíny RE DU pri kožných vyrážkach a vredoch. Gan cao ochladzuje horúčosť a odstraňuje horúce toxíny RE DU u kožných potiažach a celkove harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi.
Tretiu skupinu tvorí byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE v povrchové 1. obranné vrstve WEI a vylučujú z nej škodlivý vietor FENG, ktorý je podľa čínskej medicíny tiež jednou z hlavných príčin svrbenia. Medzi tieto byliny patrí Fang feng, ktorý je považovaný za hlavnú bylinu na vylúčenie škodlivého povrchového vetru FENG z organizmu. Jeho schopnosť zmierňovať svrbenie pri ekzémoch a zapálených vyrážkach sa ešte umocňuje v kombinácii s ďalšou bylinou Jing jie, ktorý okrem vylučovania vetru FENG hojí i rôzne kožné vredy . Poslednou bylinou je Ci ji li, ktorý má štipľavú a horúcu chuť a vyrovnanú povahu, teda vypúšťa škodlivý povrchový vietor FENG BIAO a zároveň utišuje vnútorný vietor pečene FENG NEI, pretože harmonizuje pečeň, znižuje pečeňový YANG, ochladzuje horúčosť pečene GAN RE a odstraňuje stagnáciu čchi v pečeni GAN QI ZHI.

Dávkovanie: 4 tablety 3x denne, deti od 3 let 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť následujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr.. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. je možné si vziať na poludnie 8 tbl.). Túto bylinnú zmes je možné kombinovať s ďalšími kódmi – viď vyššie Popis podľa tradičnej čínskej medicíny. Vhodné je i ošetrenie postihnutej kože krémami (na suché svrbivé ekzémy) ako napr. rakytníková indulona či mesiačiková masť od Weledy apod.

Nepoužívať: V prípade nedostatku horúčosti RE a v tehotenstve

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.