Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

RADOSŤ PRICHÁDZAJÚCEHO SPÁNKU - SUAN ZAO REN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH127
Zľava 15%pri nakupe nad 25€ s kupónom: EXTRA15
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,27
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

RADOSŤ PRICHÁDZAJÚCEHO SPÁNKU - SUAN ZAO REN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vyživuje krv XUE
Utišuje ducha SHEN
Ochladzuje teplo RE
Odstraňuje podráždenosť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Nespavosť s nemožnosťou zaspať, nadmerná spavosť
Podráždenosť, nervozita
Psychická labilita, námesačnosť, búšenie srdca,

vysoký krvný tlak, klimakterické problémy, úzkostná porucha

obavy, strachy, fóbie, nervové vyčerpanie, schizofrénia

Wilsonova choroba, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy,

angina pectoris

 

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes vyživuje krv v pečeni, ukľudňuje myseľ, čistí teplo a odstraňuje podráždenosť. V prípade nedostatočnosti krvi v pečeni chýba aj krv, ktorá vyživuje srdce. Tento nedostatok je sprevádzaný teplom, ktoré sa usadzuje v hrudníku a narušuje srdce, čo spôsobuje podráždenosť, nekľud, neschopnosť zaspať, búšenie srdca, nočné potenie, suché ústa a hrdlo, niekedy aj závrate. Táto zmes vyživuje pečeň a srdce. Keď stúpa jin a jang klesá, môže človek zaspať. Zatiaľ čo my sme hore (cez deň), náš duch sa usídľuje v očiach. V noci potom, keď sú oči zavreté, sa vracia do pečene. V prípade nedostatočnosti krvi v pečeni nemôžu tie potom úplne zadržať ducha, čo vede k nespavosti.

Rozbor bylín v zmesi: Základním princípom liečby je vyživiť srdce a utíšiť ducha. Prečistenie teplosťi je preto druhotné. Cisárskou bylinou je Suan zao ren, ktorý vyživuje srdce a pečen, a tým tlmí ducha. Ministr Chuan xiong oživuje krv pečene a rozhýbava Qi. Kombinácia týchto dvoch bylín, keď jedna má adstringentné (zvieravé) a druhá disperzné (rozptylujúce) funkcie, je veľmi účinná pri doplnení a rozptýlení pečene. Tým súčasne ukľudňujú ducha. Asistent Fu ling tlmí ducha, doplňuje slezinu a žalúdok. Zhi mu rozhojňuje YIN, prečisťuje teplosť a zvlhčuje vnútornú suchosť. Okrem toho zmierňuje vysušujúce účinky ministerskej byliny. Poslíček Zhi gan cao upravuje pôsobenie jednotlivých bylín v zmesi a harmonizuje stredné ohniská.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať pri prítomnosti hlienu TAN. Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: