SKROTENIE TEPLOKRVNÍKA - RE XUE WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH018
VÝHODNÁ CENA
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

SKROTENIE TEPLOKRVNÍKA - RE XUE WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje horúčosť RE a krv XUE (v 4. vrstve)
Vylučuje oheň HUO (z nadbytku i nedostatku)
Vyživuje YIN a telesnej tekutiny JIN YE
Zastavuje krvácanie

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Kožné potiaže:

Ekzémy

Psoriáza
Koprivka
Podkožné krvácanie (Purpura Henoch-Schoenlein apod.)

Tráviace potiaže:
Cukrovka (diabetes mellitus)
Hemoroidy
Krvácavé hnačky
Zápcha
Zápaly čriev s krvou v stolici (napr. ulcerózna kolitída, Meckelov divertikl)
Zápaly žalúdka s vracaním krvi

Ostatné potiaže:
Akútne infekčné a epidemické ochorenia (angíny, bronchitídy, meningitídy, rubeoly, osýpky, mumps...)
Epilepsie, febrilné kŕče u detí
Hematúria (krv v moči)
Infekcia močových ciest a Zápaly ľadvín
Opotomované krvácanie z nosu (epistaxia)
Predčasná či neustávajúca menštruácia

Autoimúnne choroby (roztrúsená skleróza, sklerodermia, lupus, Sjoegrenov syndróm...)

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes predovšetkým Ochladzuje tzv. horúčosť v krvi RE XUE, v angličtine potom je názov výstižnejší (Cool Blood), čo v češtine prenesený význam byť cool znamená byť naozaj Kľudný, vyrovnaný, nad vecou, zachovať si chladnú hlavu a nenechať sa len tak vytočiť . Toto česko anglické spojenie tiež najlepšie vystihuje pôsobenie a účinok tejto zmesi. Horúčosť RE a oheň HUO vzniká najčastejšie z nadmerných či potlačených emócií, "horkej" stravy alebo zo "zatlačenej" škodlivej energie z povrchu do hĺbky (nevhodne podané antibiotiká, kortikoidy, očkovanie...). Rovnako môže mať človek konštitučnú (vrodenú) dispozíciu k horúčosti, hlavne je to zrejmé u malých detí, ktoré sú tzv. horkokrvné a ľahko sa prehrievajú. Podľa čínskej medicíny je medzi horúčosťou RE a ohňom HUO len nepatrný rozdiel, alebo "horúčosť je zmenšením ohňa a oheň je krajnosťou horúčosti". Pri napadnutí 1. vrstvy horúčosti WEI, ktorá je povrchová a obranná, kedy sa objavujú príznaky napr. počínajúce virózy, je Táto zmes nevhodná.

Potom, pri napadnutí ďalších vrstiev, ktoré sú už hlboké, je táto zmes k nezaplateniu! Pri napadnutí 2. vrstvy horúčosti QI, a to hlavne dráhy žalúdka a pľúc (napr.. angína, bronchitída), sa objavuje smäd, horúčka a žltý suchý povlak jazyka. Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy výživy JING (3. vrstvy horúčosti RE) sa objavujú horúčky, ktoré kulminujú hlavne v noci, nekľud a vyrážky na koži (napr.. pneumónia, ekzém). Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy krvi XUE (najhlbšej 4. vrstvy horúčosti RE) je jazyk temne červený (podobne ako u šarlachovej angíny u detí), objavujú sa vysiate fialovo červené škvrny a vyrážky na koži, niekedy aj blúznenie s poruchami vedomia a krvácanie na rôznych oblastiach tela - krvácanie z ekzémov, krvácanie pod kožou, krvácanie z nosu, vykašliavanie krvi, zvracanie krvi, krv v stolici, krvácanie z hemoroidov, krv v moči, náhle či pretrvávajúce menštruačné krvácanie (napr.. Psoriáza, chronické ekzémy, meninigitída). Viac potom v článku Napadnutie horúčosťou – 4 vrstvy. Teda, veľakrát, a to po pravde v živote častejšie, je potrebné "zchladiť horúčosť v krvi a horúcej hlavy a nielen teplokrvníka skrotiť, aby tak človek ku zdraviu prišiel...".

Rozbor bylín v zmesi - Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Do prvej skupiny patria byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE a krv XUE, teda tzv. horúčosť v krvi RE XUE. Majú horkú a slanú chuť a sú chladnej povahy. Horká chuť ochladzuje horúčosť RE, slaná vedie účinok do vrstvy krvi XUE, tj.najhlbšej vrstvy horúčosti RE) a chladná povaha prečisťuje horúčosť RE. Majú vzťah k pečeni a k srdcu, teda k najdôležitejším dráham pre cirkuláciu a distribúciu krvi XUE. Používajú sa hlavne na horúčosť z nadbytku vo vrstve výživy JING a krvi XUE (3. a 4. vrstva horúčosti), ale aj u horúčosti z nedostatku RE XU (Shen di huang a Xuan shen) a aj napriek ochladzovaniu horúčosti nepoškodzujú YIN. Sheng di huang ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď touto bylinou v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme doň adekvátny olej, teda YIN.

Rovnako aj odstraňuje horký toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, teda tzv. čistí krv. Xuan shen ochladzuje horúčosť vo vrstve výživy a krvi a súčasne i vyživuje YIN, takže dokáže ako ochladzovať, tak zároveň i zvlhčovať. Ďalej vylučuje horký toxín RE DU a rozptyľuje zauzleniny ako sú zdurené lymfatické žľazy, ktoré potom zasa generujú horúčosť RE. Chi shao yao ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a rozptyľuje zrazeniny a nahromadeniny a spolu s predošlými 2 bylinami sa používa u kožných vysiatí a ekzémoch. Mu dan pi ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE, rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti a prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok. Zi cao okrem ochladzovania krvi tzv. vytlačuje vyrážky, hojí kožné vredy a vlhké ekzémy a vylučuje horký toxín RE DU.

Do druhej skupiny patria byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE a vylučujú oheň HUO. Tieto byliny vylučujú horúčosť RE a oheň HUO z nadbytku, hlavne z dráhy pľúc a žalúdka. Sú to byliny sladké alebo horkej chuti a chladnej povahy. Shi gao ochladzuje horúčosť RE a vylučuje oheň HUO, zbavuje podráždenosti, zastavuje smäd a lieči nehojace sa kožné vredy a vlhké ekzémy, alebo pôsobí proti zápalom a súčasne aj podporuje tvorbu nového tkaniva, zmenšuje opuchy a zastavuje krvácanie. Zhi mu Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje oheň HUO, posilňuje YIN a zvlažuje suchotu, teda sa používa ako pri horúčosť z nadbytku, tak aj z nedostatku Túto jeho vlastnosť je možné úspešne použiť napr.. i u cukrovky u tzv. syndrómu stravujúceho smädu. Podobný účinok má i Tian hua fen ktoré ochladzuje horúčosť RE a zároveň aj podporuje tvorbu telesných tekutín JIN YE, ktoré sú touto horúčosťou vysušené (obzvlášť v hornom ohnisku – pľúca, srdce) a ich nedostatok sa prejaví veľkým smädom (cukrovkou) či suchým kašľom. Rovnako aj vylučuje horký toxín RE DU a zmenšuje opuchy pri kožných vredoch. Zhi zi ochladzuje horúčosť RE v srdci a v pľúcach a tým zbavuje podráždenosti, odvádza tiež vlhko a horúčosť SHI/RE spodkom a to močením, ochladzuje horúčosť RE a oheň HUO pečene a srdca, teda ochladzuje vrstvu krvi XUE. Tým aj hojí rôzne krvácania, kožné abscesy a kožné vredy.

Do tretej skupiny patria byliny, ktoré ochladením krvi RE XUE zastavujú krvácanie. Tieto byliny ochladzujú horúčosť RE vo vrstve krvi XUE, posilňujú YIN a vylučujú oheň HUO. Pri napadnutí najhlbšej 4. vrstvy krvi XUE RE horúčosťou sa objavuje krvácanie z nosu, zvracanie či vykašliavanie krvi, krv v moči, všetko je väčšinou sprevádzané nekľudom, smädom, červenou tvárou apod. Bai mao gen ochladzuje krv RE XUE, zastavuje krvácanie a ochladzuje horúčosť pľúc a žalúdka FEI/WEI RE.Huai hua ochladzuje krv XUE a zastavuje krvácanie, obzvlášť v spodnom ohnisku (hemoroidy, krvácanie z konečníku, krv v moči, krvácanie z pošvy...), Ochladzuje horúčosť pečene GAN RE a vylučuje oheň pečene GAN HUO. Toto všetko z nej robí veľmi užitočnú bylinu v prípade hypertenzie, psoriázy či v prípadě prevencie proti krvácaniu do mozgu (mozgovej príhode).

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Môže sa kombinovať s ostatnými zmesami všade tam, kde ide o horko krvi RE XUE.

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti YANG obličiek a sleziny a pri neprítomnosti vnútorného horka RE.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: