STENA DEVIATICH DRAKOV - GUI ZHI FU LING WAN - TCM Herbs

Kód: TCH054
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,84
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Upravuje krvní obeh
Odstraňuje blokádu krvi XUE YU
Zmenšuje fixné útvary v bruchu

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Maternicové myomy
Vaječníkové cysty
Endometriózy
Chronický zápal maternice a malej panvy
Erózia maternicového čípku 

Zastavenie menštruácie, bolestivá menštruácia

Prsné zdureniny

Zväčšená prostata

Črevné polypy, struma, uzlíky, na hlasivkách

Akné, zlatá žila, zrasty po operácii,

Zápal dúhovky, centrálne poškodenie sietnice, krvácanie do sietnice, zápal spojiviek

Porucha osobnosti, epilepsia, neuróza, nespavosť

Nefrotický syndróm, zápal semeníkov

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes bola pôvodne vytvorená k liečeniu krvnej stagnácie počas tehotenstva. Keďže však niektoré byliny boli kontra indikované v tehotenstve (ohrozovali plod), bola aj v priebehu času táto zmes doplnená vyvažujúcimi bylinami, ktoré ju umožňujú opatrne používať aj v tehotenstve. To však patrí do rúk profesionálneho terapeuta tradičnej čínskej medicíny. Pre bežnú prax postačujú vyššie uvedené indikácie. Stagnácie krvi v maternici spôsobia nahromadenie kompaktnej hmoty, ktorá vytvára rôzne myomy, cysty, endometriózy, chronické zápaly a bolestivú menštruáciu s pretrvávajúcim krvácaním.

Rozbor bylín v zmesi: Gui zhi uvoľňuje stagnáciu krvi a podporuje jej cirkuláciu, Dan shen a Pu huang rozprúďujú krv a rozbíjajú jej stagnáciu, Hong hua rozprúďuje stagnáciu krvi a tlmí bolesť, Tao ren rozbíja stagnujúcu krv, Mu dan pi rozhýbava krv, rozpúšťa stagnujúcu krv a ochladzuje teplo v krvi, Zhi ke rozpúšťa stagnujúcu Qi a zmenšuje nádory, premieňa stagnujúci hlien, Xiang fu uvoľňuje zablokovanú pečennú Qi a tlmí bolesť, Gao ben uvoľňuje chlad a tlmí bolesť zo spodného ohniska, Bai shao vyživuje krv a upravuje menštruáciu, Dang gui vyživuje, rozhýbava a harmonizuje krv a vylučuje chlad, Chuan xiong rozhýbava krv a podporuje obeh Qi, Chi shao rozprúďuje krv a jej stagnáciu, ochladzuje teplo v krvi, Gan cao harmonizuje účinok ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať počas menštruácie.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: